Menu

Poznaj nowoczesne metody usuwania melasmy – pożegnaj brzydkie przebarwienia skóry!

Przebarwienia skóry to poważny defekt estetyczny. Jednym z najczęściej pojawiających się rodzajów przebarwień jest melasma. Objawia się powstaniem charakterystycznych brązowych plam na twarzy, głównie u kobiet po 30. roku życia. Na szczęście medycyna estetyczna dysponuje różnymi metodami usuwania melasmy. Poznajmy najskuteczniejsze zabiegi.

Melasma – skąd się biorą przebarwienia skórne?

Melasma, inaczej nazywana ostudą, to rodzaj przebarwienia skóry w postaci ciemnych plam. Mają one nieregularny kształt, mogą być bardzo rozległe, zajmują zazwyczaj czoło, policzki i skronie. Plamy powstają na skutek wzmożonej produkcji melaniny (barwnik skóry). Przyczyn pojawienia się ostudy na twarzy jest wiele, może być wywołana czynnikami zewnętrznymi, ale też zmianami hormonalnymi. Niestety, twarz pokryta melasmą wygląda bardzo nieestetycznie, co budzi ogromne kompleksy u pań. Plamy ciężko ukryć nawet dobrym podkładem.

Ostuda przyczyny:

  • ostuda ciążowa – często pojawia się w ciąży i zazwyczaj znika po porodzie,
  • nadmierna ekspozycja skóry na słońce,
  • skutek przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych,
  • efekt zaburzeń miesiączkowania,
  • menopauza,
  • zaburzenia pracy tarczycy i nadnerczy,
  • wpływ kosmetyków i leków światłouczulających.

Jak rozpoznać melasmę?

Melasmę rozpoznaje lekarz dermatolog po obejrzeniu zmian i przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem. Wówczas ustala się też przyczynę pojawienia się plam oraz ich typ. W naszej klinice oferujemy Pacjentom kilka rodzajów zabiegów, dzięki którym można usunąć melasmę. Dobór odpowiedniej kuracji jest zawsze kwestią indywidualną, uzależnioną od wielu czynników, m.in. od rodzaju ostudy.

Metody usuwania melasmy – wybierzemy najlepszą dla Ciebie

To peeling medyczny o dogłębnym działaniu. Można dzięki niemu skutecznie usunąć przebarwienia skórne, w tym melasmę. Zabieg trwa zaledwie 15 minut, w trakcie jego przeprowadzania nakłada się na skórę specjalistyczny preparat (zazwyczaj 3 warstwy), który zostaje następnie dokładnie wmasowany. Na koniec usuwa się jego nadmiar i nawilża skórę kremem. Po zabiegu nie ma efektów ubocznych, np. silnego łuszczenia naskórka jak po peelingach chemicznych. Peeling PRX oprócz właściwości wybielających, ma też działanie oczyszczające i liftingujące skórę.

Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial z kompleksem wybielającym to doskonały sposób na usunięcie melasmy. Zabieg jest szybki, nieinwazyjny i, co ważne, ma również dobroczynny wpływ na kondycję skóry (dogłębne nawilżenie). Przeprowadza się go przy pomocy specjalnego urządzenia oraz odpowiednich preparatów. Kosmetolog wykorzystuje różne rodzaje końcówek aparatury do mikrodermabrazji i nakłada na skórę substancje aktywne (indywidualnie dobrane do potrzeb danego pacjenta). W naszej klinice w celu rozjaśnienia przebarwień stosujemy serum Britenol, które niezwykle skutecznie usuwa plamy pigmentacyjne.

  • Usuwanie melasmy i innych przebarwień skóry laserem PicoSure lub Discovery Pico

Laserowe usuwanie przebarwień to obecnie najszybsza i najskuteczniejsza metoda. Klinika Miracki dysponuje innowacyjnym laserem PicoSure oraz analogicznym laserem pikosekundowym Discovery Pico, które najlepiej radzą sobie ze zmianami pigmentacyjnymi. Urządzenia wykorzystuje unikalną technologię pikosekundowego impulsu światła, dzięki czemu jego kontakt ze skórą jest krótkotrwały, a tym samym bardzo bezpieczny (nie ma ryzyka przegrzania skóry). Wiązka światła laserowego działa precyzyjnie na zmianę, rozbija cząstkę barwnika i w efekcie doprowadza do usunięcia przebarwienia. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, należy jednak pamiętać, aby chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym.

Jeśli melasma jest Twoim problemem, koniecznie zgłoś się na wizytę do naszej kliniki. Wybierzemy najlepszą metodę usunięcia ostudy i zadbamy o piękny wygląd Twojej twarzy! Zapraszamy na konsultacje oraz do zasięgnięcia opinii naszych ekspertów: rejestracja@klinikamiracki.pl oraz 221 030 030 605 905 608