START! AKCJA CIAŁO 2022! Kup voucher on-line!
Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
liposukcja na zdrowie

Poznaj zdrowotne korzyści liposukcji

Liposukcja to zabieg, który wykonywany jest przede wszystkim ze względów estetycznych. Pozwala na szybkie wyszczuplenie i wyrzeźbienie ciała. Tymczasem mało kto wie, że odsysanie tkanki tłuszczowej może również przynieść korzyści zdrowotne. W dzisiejszym wpisie skupimy się właśnie na zdrowotnych aspektach liposukcji.

Na czym polega liposukcja?

Liposukcja to popularny zabieg z zakresu chirurgii kosmetycznej stosowany w celu pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Polega na bezpośrednim odessaniu tłuszczu z takich miejsc, jak brzuch, boczki, uda, pośladki, ramiona itd. W nowoczesnym wydaniu podczas liposukcji tkanka tłuszczowa jest wstępnie oddzielana od tkanki łącznej przy pomocy energii laserowej lub ultradźwiękowej. Dzięki temu można bezpiecznie usunąć nadmiar tłuszczu, a dodatkowo również ujędrnić operowany obszar ciała. Efektem jest szczuplejsza sylwetka i obkurczona skóra.

Czy liposukcja jest bezpieczna?

Liposukcja to poważna operacja, która zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko i możliwe powikłania. Jednak dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii to ryzyko jest zmniejszone (w porównaniu do klasycznych metod liposukcji). Podstawą bezpieczeństwa liposukcji jest prawidłowa kwalifikacja do zabiegu, odpowiednie przygotowanie oraz zastosowanie najlepszej technologii. Dlatego na zabieg trzeba wybrać się do renomowanej kliniki, dysponującej najlepszym sprzętem i doświadczonym zespołem specjalistów. W Klinice Miracki oferujemy dwa rodzaje liposukcji – liposukcję ultradźwiękową oraz liposukcję laserową. Obydwa zabiegi są minimalnie inwazyjne, nie uszkadzają nerwów i naczyń krwionośnych, zapewniają szybką rekonwalescencję.

Liposukcja – korzyści zdrowotne

Chociaż liposukcja nie jest metodą odchudzania, to w wielu przypadkach wspomaga redukcję masy ciała i pozwala poczuć się lepiej we własnym ciele. Liposukcja często idzie w parze z trwałą i radykalną zmianą stylu życia. Osoby decydujące się na zabieg zaczynają więcej ćwiczyć i zdrowiej się odżywiać. W związku z tym liposukcja niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych.

 • Zmniejsza liczbę komórek zapalnych w organizmie

Liposukcja może zmniejszyć całkowitą liczbę komórek zapalnych w organizmie o około 11%. Nadmiar tych komórek w organizmie przyczynia się m.in. do rozwoju chorób sercowo-naczyniowych.

 • Obniża poziom trójglicerydów we krwi

Badania z 2011 roku wykazały, że liposukcja wpływa na poziom trójglicerydów we krwi. U uczestników badania, którzy przed operacją mieli wysoki poziom lipidów we krwi, zaobserwowano spadek trójglicerydów o około 43%.

 • Ma pozytywny wpływ na psychikę

Osoby zmagające się z miejscową otyłością bardzo często cierpią na brak pewności siebie. Korzystne zmiany w wyglądzie powstałe na skutek liposukcji mogą wpłynąć na poprawę samooceny i wzmocnić poczucie własnej wartości. Pozytywne zmiany w psychice przekładają się na poprawę życia osobistego i zawodowego.

 • Poprawia gibkość i mobilność ciała

Kluczowym celem liposukcji jest likwidacja złogów tłuszczu w kilku obszarach ciała. Często zdarza się, że złogi tłuszczu (np. na boczkach) ograniczają mobilność. Po ich usunięciu powinnaś zauważyć zaskakującą poprawę w zakresach ruchu. Pośrednio wpływa to również na poprawę postawy ciała. W niektórych przypadkach liposukcja może również zniwelować objawy chronicznego bólu pleców.

 • Zmniejsza ryzyko otyłości brzusznej i związanych z nią chorób

Usuwając nadmiar tkanki tłuszczowej z brzucha, zmniejszasz ryzyko otyłości brzusznej, która jest najgroźniejszym rodzajem otłuszczenia, ponieważ przyczynia się do rozwoju poważnych schorzeń, takich jak cukrzyca typu 2 czy wysoki poziom cholesterolu.  

 • Podnosi libido

Liposukcja sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjni we własnym ciele. Co więcej, usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej może wpłynąć na wzrost libido zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Aby dowiedzieć się więcej na temat liposukcji, umów się na konsultację ze specjalistami z Kliniki Miracki.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki