ZABIEGÓW LASEROWYCH NIE MOŻNA WYKONYWAĆ LATEM

Do terapii laserowych oczywiście trzeba podchodzić z uwagą i ostrożnością. Szczególnie w kontekście światła i ekspozycji na promieniowanie UV. Leczenie promieniami lasera to najprościej mówiąc terapia światłem, a zatem trzeba uważać, żeby tego niewidzialnego „środka” nie przedawkować. Jednak od uwagi i ostrożności do niewykonywania zabiegów w lecie jest długa i daleka droga.
Pamiętajcie: lato nie jest „przeciwwskazaniem” do zabiegów laserowych. Przeciwwskazaniem jest nadmierna ekspozycja leczonego obszaru na promieniowanie UV.
Sama pora roku nie ma znaczenia – przecież w krajach, gdzie lato trwa przez wiekszą cześć roku również wykonuje się zabiegi laserowe :). Ważne, żeby pamiętać o właściwej ochronie – używać w trakcie i po terapii kremów z wysokim filtrem, zakrywać skórę podaną leczeniu długim rękawem lub spodniami. Poza tym, nawet w czasie letnich miesięcy wiekszą cześć dnia spędzamy w biurach, w klimatyzowanych pomieszczeniach, gdzie słońce nie ma dostępu do naszej skóry. Z drugiej strony – cóż z tego, że poddacie się zabiegom laserowym w środku zimy, jeśli chwilę po nich wyjedziecie na urlop na drugą półkulę, żeby zaczerpnąć nieco słońca lub na narciarskie stoki, na których słońce natychmiast zacznie opalać skórę twarzy.
A zatem podsumowując: laseroterapia jest dopuszczalna bez względu na porę roku. I bez względu na porę roku wymaga uważnej ochrony skóry przed promieniowaniem słonecznym.