Menu

Problem z nietrzymaniem moczu zimą to już przeszłość dzięki Femilift

Nietrzymanie moczu to problem dotyczący wielu kobiet w różnym wieku. Często traktuje się go jako wstydliwą dolegliwość, do której Pacjentki w ogóle nie chcą się przyznać. Może pojawić się w każdym momencie, jednakże podczas mroźnych dni, kiedy zakładasz na siebie więcej ubrań, zwykle odczuwasz jeszcze  większy dyskomfort. W okresie zimowym nietrzymanie moczu jest wzmożone właśnie poprzez niskie temperatury. Należy więc poznać sposoby, które pomogą wyeliminować ten problem.

Nietrzymanie moczu – wstydliwy problem

Nietrzymanie moczu dotyczy obojga płci, ale kobiety cierpią z tego powodu dwa razy częściej niż mężczyźni. Najczęstsze jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, które objawia się popuszczaniem moczu podczas nawet niewielkiego wysiłku. Jeśli więc w trakcie kaszlu, kichania, biegania, chodzenia czy podnoszenia przedmiotów zdarza Ci się stracić kontrolę nad pęcherzem, powinnaś niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Schorzenie, jakim jest nietrzymanie moczu, nie minie samo – dlatego należy uświadomić sobie jak z nim walczyć.

Przyczyny nietrzymania moczu

To schorzenie występuje często, a szczególnie wśród kobiet po 40 roku życia. Jeśli osiągnęłaś już ten wiek, zastanów się, czy nie wystąpiły u Ciebie charakterystyczne objawy. Do najczęściej podawanych przyczyn nietrzymania moczu zalicza się:

 • fizjologię dolnych dróg moczowych,
 • menopauzę lub okres po menopauzie,
 • przewlekły kaszel,
 • choroby neurologiczne,
 • ciążę oraz poród,
 • otyłość,
 • infekcję dróg moczowych,
 • cukrzycę,
 • choroby wieku starczego.

Zimą nasz organizm jest szczególnie narażony na problemy związane z układem moczowym. Podczas chłodnych dni, odporność organizmu obniża się, przez co łatwiej poddaje się infekcjom. W przypadku osób, u których występuje nietrzymanie moczu, infekcje intymne mogą  się rozwijać znacznie częściej. Dlatego właśnie tak ważne jest, by w okresie zimowym zabezpieczać się przed zimnem. Warto też pomyśleć jak walczyć z problemem nietrzymania moczu, ponieważ profilaktyka może zdecydowanie poprawić stan układu moczowego zimą.

Stopnie schorzenia

W zależności od tego, jakie dolegliwości odczuwa Pacjentka, należy rozróżnić różne stopnie nietrzymania moczu:

 • I stopień – pojawia się niekontrolowany wypływ moczu, zdarza się to podczas nagłego napięcia powłok brzusznych, kiedy w jamie brzusznej szybko wzrasta ciśnienie, np. w takich sytuacjach, jak kichanie, śmiech, wysiłek fizyczny,
 • II stopień – do wypływu moczu dochodzi podczas normalnych czynności, takich jak bieganie, praca fizyczna, wchodzenie po schodach, dolegliwość ta występuje częściej,
 • III stopień – wypływ moczu ma miejsce w prawie każdej sytuacji i jest bardzo uciążliwy.

Femilift – najlepszy sposób walki z nietrzymaniem moczu

Jeśli zdarzyło Ci się kiedyś zauważyć u siebie objawy nietrzymania moczu, warto skonsultować się z lekarzem. Niezależnie od stopnia schorzenia, można mu zaradzić i sprawić, że zimą nie będziesz odczuwała tak wielkiego dyskomfortu. Najlepszym rozwiązaniem jest zabieg Femilift. Metoda ta polega na laserowym obkurczeniu pochwy. W odróżnieniu od tradycyjnych metod leczenia (leczenie farmakologiczne lub operacyjne), zabieg nie wiąże się z doskwierającym bólem, skutkami ubocznymi czy długim okresem rekonwalescencji. Laser Alma CO2 z głowicą Femilift zapewnia radykalną poprawę komfortu życia oraz spektakularne efekty. W wyniku tej terapii, zniwelowana jest też luźność pochwy, co likwiduje problem nietrzymania moczu, a także poprawia komfort życia intymnego. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, zabieg najlepiej wykonywać w serii trzech sesji, oddzielonych od siebie czterotygodniowymi przerwami. Pozwala to na uzyskanie najlepszych efektów oraz sprawia, że Pacjentka czuje się komfortowo, a wstydliwy problem znika. Może więc czas pomyśleć o zabiegu i uchronić się przed dodatkowymi dolegliwościami zimą?

Zobacz również

Dyrektor Generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki na konferencji prasowej #wbezpiecznychrekach!