Menu

Nie czekaj na zmarszczki! Walcz o młodą skórę, zanim się pojawią.

W jakim wieku powinnam zrobić sobie botoks?” – to pytanie bardzo często zadawane przez Pacjentki. To bardzo dobre pytanie, bo odpowiedź może zaskoczyć – mówi dr Krzysztof Miracki, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej i współzałożyciel Kliniki Miracki. I dodaje: “Walkę ze zmarszczkami należy zacząć jeszcze zanim problem się pojawi!” Co to oznacza?

Możesz zapobiec powstawaniu zmarszczek, pojawiających się z wiekiem

To oznacza, że nie ma konkretnego wieku, w którym po spojrzeniu w lustro należy udać się do kliniki medycyny estetycznej. Walka ze zmarszczkami powinna się zacząć jeszcze zanim bruzdy, zmarszczki mimiczne czy kurze łapki pojawią się na dobre. A to w jakim wieku pojawiają się zmarszczki, zależy od indywidualnych cech Pacjentki. Lepiej jednak zapobiegać powstawaniu bruzd, niż usuwać zmarszczki. To pozwala na większą skuteczność i dłuższe cieszenie się młodzieńczym wyglądem. Dlatego warto udać się do kliniki medycyny estetycznej w ramach profilaktyki przeciwstarzeniowej. Idealnym zabiegiem, który zapobiega powstawaniu zmarszczek jest ostrzykiwanie toksyną botulinową. Preparat rozkurcza mięśnie twarzy, których ruchy mimiczne powodują powstawanie zmarszczek.

Botoks przed wakacjami – zapobiegaj kurzym łapkom

Toksyna botulinowa pozwoli uniknąć powstania zmarszczek, które pojawiają się od nadmiernego mrużenia oczu. Słoneczne dni to czas gdy nie kontrolujemy pewnych ruchów mimicznych – mrużenie oczu czy marszczenie czoła są odruchowe, gdy słońce świeci w twarz. Dlatego rozkurczenie mięśni mimicznych czoła czy wokół oczu, pozwoli uniknąć nadmiernego mrużenia, a tym samym powstawania zmarszczek na czole czy tak zwanych kurzych łapek.

Toksyna botulinowa to jeden z zabiegów, jakie warto się wykonać przed wakacjami. Zabieg nie tylko daje odmładzające efekty u osób, które już mają zmarszczki, ale jest również doskonałą profilaktyką przed powstawaniem zmarszczek mimicznych. Dodatkowo, efekt antyzmarszczkowy przychodzi bardzo szybko, nie trzeba więc planować zabiegu z dużym wyprzedzeniem” – mówi doktor Krzysztof Miracki, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej.

Jak działa botoks?

Preparat jest stosowany do usuwania poprzecznych bruzd na czole, tak zwanej “lwiej zmarszczki”, czyli pionowej bruzdy pomiędzy brwiami, a także kurzych łapek i zmarszczek w okolicy ust i podbródka. Toksyna botulinowa, lepiej znana pod nazwą botoks, relaksuje mięśnie mimiczne, których naturalne skurcze, powodują powstawanie zmarszczek na skórze. Zabieg można wykonać profilaktycznie, tak by zmarszczki po prostu nie miały szansy się utworzyć lub pogłębić. Takie zapobiegawcze działanie jest najbardziej skuteczne – dzięki niemu można dłużej cieszyć się gładką, młodą skórą. Ostrzykiwanie można wykonać również gdy zmarszczki już są. Rozkurczenie mięśni sprawia, że skóra nie marszczy się i utrwalone już wcześniej bruzdy mimiczne redukują się.

Ogromną zaletą zabiegu jest szybki, spektakularny efekt i niezwykle mała inwazyjność. Bezpośrednio po zabiegu, pozostają tylko niewielkie ślady po iniekcji. Do codziennych czynności można wrócić już następnego dnia. Pełny efekt zabiegu pojawia się już po kilku dniach. To bardzo szybko, w porównaniu z wieloma zabiegami odmładzającymi w medycynie estetycznej.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Zabieg zazwyczaj należy powtarzać co cztery do sześciu miesięcy. Najczęściej tyle czasu potrzebuje mięsień mimiczny by powrócić do dawnej aktywności. Wiele zależy jednak od indywidualnych cech Pacjenta, takich jak grubość skóry i siła mięśni czy naturalne napięcie mięśni. Czas działania toksyny botulinowej zależy również od przyzwyczajeń i stylu życia Pacjenta. Na przykład – częste korzystanie z sauny i nagrzewanie skóry sprawiają, że efekt użycia botoksu utrzymuje się krócej.
Sam zabieg najczęściej trwa kilkanaście minut. Doświadczony lekarz medycyny estetycznej sprawnie podaje preparat, ale również przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny, by zachować pełne bezpieczeństwo zabiegu. Nieprawidłowe podanie toksyny może prowadzić do uporczywych i długotrwałych powikłań, z unieruchomieniem opadniętej powieki włącznie. Warto udać się do specjalisty i profesjonalnej kliniki, która korzysta z certyfikowanych preparatów najlepszej jakości.

Odmładzająca terapia łączona

Dla odmłodzenia skóry i spektakularnych rezultatów w usuwaniu zmarszczek, toksynę botulinową można łączyć z innymi zabiegami. Należą do nich na przykład wypełniacze, na bazie kwasu hialuronowego. Takie połączenie daje bardzo naturalny efekt odmładzający. Lekarz profesjonalista potrafi dobrać terapie łączone, najlepiej dostosowane do potrzeb Pacjenta.
Swoim Pacjentkom często polecam terapie łączone, które dają spektakularne rezultaty zabiegowe. Efekt odpowiednio dobranej terapii kompleksowej jest większy, od pojedynczego zabiegu. Utrzymuje się również dłużej. Dzięki temu Pacjentki mogą cieszyć się młodą skórą dłużej, są bardziej zadowolone, czują się i wyglądają doskonale” – dodaje doktor Krzysztof Miracki.

Podanie toksyny botulinowej doskonale redukuje istniejące już zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Zabieg można wykonać niezależnie od wieku – gdy widzimy, że na naszej twarzy mogą wkrótce pojawić się pierwsze oznaki starzenia, warto udać się do profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej. Botoks doskonale radzi sobie ze zmarszczkami mimicznymi, bruzdami na czole, lwią zmarszczką i kurzymi łapkami (zmarszczkami wokół oczu).

Dowiedz się więcej na temat działania toksyny botulinowej:

Zabieg usuwania zmarszczek

Zobacz również

„Pragmatyczni marzyciele” – Karina Dudek-Miracka i Krzysztof Miracki w świątecznym magazynie „Gala”

„Pragmatyczni marzyciele” – Karina Dudek-Miracka i Krzysztof Miracki w świątecznym magazynie „Gala”

Czytelnicy świątecznego wydania magazynu „Gala” (nr 23) mogli zajrzeć bardzo mocno za kulisy życia Kliniki Miracki, bo aż do prywatnych ambicji, marzeń i wartości właścicieli: Kariny Dudek-Mirackiej i Krzysztofa Mirackiego. Wywiad, który ukazał się w magazynie „Gala” 18 grudnia 2017 roku, prezentujemy Państwu w całości.

Czytaj dalej