Menu

Redukują zmarszczki i blizny, usuwają przebarwienia i tatuaże

Lasery pikofrakcyjne to jedne z najnowocześniejszych technologii w medycynie estetycznej. Dają bardzo szerokie możliwości zabiegowe, podnoszą komfort Pacjenta i minimalizują ból podczas zabiegu. A co najważniejsze – dają doskonałe rezultaty w odmładzaniu, redukowaniu zmarszczek, blizn, rozstępów, a także w usuwaniu przebarwień i tatuaży. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup kolejnego urządzenia, działającego w tej technologii. To laser Discovery Pico. Tym samym nasi Pacjenci mają dostęp do technologii pikofrakcyjnej we wszystkich naszych placówkach w Warszawie: przy Alei Wilanowskiej 67, Alei Komisji Edukacji Narodowej 54 i ulicy Królewskiej 18. Jesteśmy jedyną Kliniką w Polsce, która na taką skalę wykorzystuje technologię pikosekundową. Dlaczego to dla nas takie ważne? Bo to jeszcze większe możliwości zabiegowe.

Odmładzanie pikosekundowe – redukcja zmarszczek i rozświetlanie

Lasery PicoSure i Discovery Pico doskonale sprawdzają się w zabiegach odmładzających. Energia lasera poprzez efekt termiczny, mobilizuje skórę do naturalnej przebudowy i produkcji kolagenu. Podczas zabiegu w skórze pojawiają się kontrolowane mikrouszkodzenia, które są sygnałem do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Odmładzanie pikosekundowe jest dedykowane osobom, które chcą pozbyć się pierwszych zmarszczek i oznak starzenia, a jednocześnie nie chcą poddać się bardziej inwazyjnym zabiegom. Laserowe odmładzanie jest małoinwazyjne, podczas zabiegu nie dochodzi do naruszenia powierzchni skóry. To oznacza szybszą rekonwalescencję pozabiegową i szybki powrót do codziennych czynności. Po zabiegu skóra jest wygładzona, zmarszczki zredukowane a cera jest rozświetlona i nabiera młodzieńczego blasku.

Laserowe usuwanie blizn

Technologia pikofrakcyjna w usuwaniu blizn wykorzystuje podobny mechanizm, jak w odmładzaniu. Chodzi o uruchomienie w skórze mechanizmów regeneracyjnych. Energia lasera działa na miejsce, w którym występuje blizna. Dzięki zabiegowi tkanki w tym miejscu zaczynają się odbudowywać – w efekcie zbliźniona tkanka przeradza się w zdrową. Usuwanie blizn laserami Discovery Pico i Pico Sure ma wiele zalet. To duża skuteczność zabiegu ale także bezpieczeństwo i zminimalizowane ryzyko wystąpienia niepożądanych rezultatów – jak podrażnienia czy poparzenia. Energia światła laserowego jest uwalniania w bardzo krótkich impulsach, nazywanych pikosekundami. Dzięki temu jest skuteczna i bezpieczna dla skóry i tkanek, które otaczają miejsce zabiegowe.

Lasery PicoSure i Discovery Pico z powodzeniem są również wykorzystywane w usuwaniu rozstępów. Rozstępy to również blizny. Moc urządzeń pikosekundowych, skierowana bezpośrednio w problemowe miejsce sprawia, że blizny rozstępowe są redukowane i zamieniają się w zdrową tkankę.

Im wcześniej zaczniemy walkę z bliznami, tym lepiej. Wszelkie zabiegi medycyny estetycznej redukujące blizny, mają największą skuteczność działania na młode blizny.

Przełomowe usuwanie tatuażu

Lasery pikofrakcyjne to rewolucja w usuwaniu tatuaży, również dużych i kolorowych. Energia lasera jest absorbowana przez barwnik w skórze i powoduje efekt termiczny. W jego wyniku tusz jest rozbijany na cząsteczki, drobne jak pył. Tak mocno rozdrobniony barwnik jest naturalnie usuwany z organizmu w procesie metabolicznym. To rewolucyjna technologia, ponieważ starsze sposoby usuwania tatuażu nie były w stanie rozbić barwnika na tak małe elementy, a organizm nie radził sobie z usuwaniem większych. Lasery PicoSure i Discovery Pico usuwają również tatuaże kolorowe, co nie mieściło się w możliwościach zabiegowych poprzednich technologii. Dzięki najnowocześniejszym urządzeniom, które wykorzystujemy w Klinice Miracki, możliwe jest usunięcie tatuaży czerwonych, zielonych, żółtych czy niebieskich.

Laserowe usuwanie przebarwień i melasmy

Rozbijanie barwnika na pył i pobudzanie skóry do naturalnej odbudowy to możliwości laserów pikofrakcyjnych, które pozwalają na skuteczną walkę z przebarwieniami i melasmą. Nadmierne nagromadzenie melaniny w jednym miejscu może pojawiać się między innymi w wyniku opalania lub starzenia się skóry. PicoSure i Discovery Pico pomagają pozbyć się przebarwień wszelkiego typu. Doskonale sprawdzają się zarówno w zabiegach na twarz, ciało lub dłonie. Są nie tylko skuteczne ale i bezpieczne. Selektywne działanie na barwnik i ultrakrótki impuls energii sprawiają, że podrażnienia pozabiegowe są zminimalizowane. Dzięki temu również zabieg jest mniej bolesny i pozwala szybko powrócić do codziennych planów.

Dowiedz się więcej o zabiegach, z wykorzystaniem laserów pikofrakcyjnych:

Discovery Pico
PicoSure

Zobacz również

Złote Laury Niepodległej 2018 dla Kliniki Miracki

Złote Laury Niepodległej 2018 dla Kliniki Miracki

02.01.2019

Klinika Miracki została uhonorowana nagrodą Złote Laury Niepodległej w kategorii Nowoczesne oraz Innowacyjne Rozwiązania Technologiczne.

Czytaj dalej

„Jesteśmy strategami” – wywiad z Panią Kariną Dudek-Miracką i doktorem Krzysztofem Mirackim w świątecznym wydaniu Gali

„Jesteśmy strategami” – wywiad z Panią Kariną Dudek-Miracką i doktorem Krzysztofem Mirackim w świątecznym wydaniu Gali

03.01.2019

Swoją ciekawością świata zarażają innych, są źródłem inspiracji i motywatorami ciągłego rozwoju. Sprawiają, że niemożliwe staje się możliwe. Życzymy wszystkim bycia częścią takiego zespołu, jak nasz.

Magazyn Gala grudzień 2018, „Jesteśmy strategami” – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką oraz doktorem Krzysztofem Mirackim, założycielami i właścicielami Kliniki Miracki.

Czytaj dalej