Menu

Rozstępy można usunąć – zobacz, jaka metoda jest najlepsza i jak sobie poradzić z rozstępami!

Wiele kobiet uważa, że z nieestetycznymi rozstępami na ciele nic nie można zrobić. Często Pacjentki deklarują, że stosowały wcześniej terapie kosmetyczne polegające na aplikacji kremów, jednak nie widziały rezultatów. Jak zatem należy walczyć z rozstępami? W Klinice Miracki oferujemy naszym Pacjentkom laserowe usuwanie rozstępów wspierane zabiegami pomocniczymi. To dziś najskuteczniejsza metoda!

W jaki sposób powstają rozstępy?

Rozstępy powstają na skutek dużego rozciągnięcia skóry. Pierwsza faza ich rozwoju, tzw. zapalna, charakteryzuje się powstawaniem na skórze czerwonych prążków (trwa nawet kilka miesięcy). W kolejnym etapie rozstępy stają się blade i przyjmują pomarszczoną, wklęsłą strukturę. Warto podkreślić, że leczenie rozstępów powinno rozpocząć się tuż po ich pojawieniu się. Wówczas mamy największą możliwość całkowitego usunięcia zmian. Stare rozstępy redukuje się znacznie trudniej i dłużej. Dokładnie tak samo jak w przypadku blizn, bo warto pamiętać, że jeśli chodzi o strukturę i model powstawania – rozstęp nie jest niczym innym jak właśnie specyficzną formą blizny.

Kiedy najczęściej pojawiają się rozstępy?

  • Intensywny wzrost w okresie dojrzewania,
  • podczas ciąży,
  • duży wzrost lub spadek masy ciała,
  • podczas przyjmowania sterydów,
  • przy zachwianej równowadze hormonalnej
  • u osób uprawiających sporty siłowe.

Metody usuwania rozstępów

Współcześnie istnieje kilka metod redukcji rozstępów, ale nie wszystkie pozwalają na uzyskanie zadowalających efektów. Niewątpliwie najskuteczniejsza jest laseroterapia głównie dlatego, że jest jedyną metodą, która pozwala na skuteczną walkę z rozstępami również w ich zaawansowanej fazie, czyli wtedy, kiedy są już białe. W naszej klinice do usuwania rozstępów wykorzystujemy nowoczesne technologie laserowe – iPixel, Icon 1540 oraz pikosekundowy laser PicoSure. Dzięki nim możemy każdemu Pacjentowi zaproponować najskuteczniejszą dla niego terapię.

Na czym polega usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym?

Laser frakcyjny może mieć ablacyjne (narusza zewnętrzną warstwę naskórka) lub nieablacyjne działanie (skóra jest podgrzewana wewnątrz bez naruszenia zewnętrznej warstwy). Laser iPixel ma charakter ablacyjny, dlatego podczas zabiegu odparowuje zewnętrzną warstwę naskórka oraz stymuluje w skórze procesy regeneracyjne (produkcja nowego kolagenu). Dzięki temu rozstępy stopniowo zanikają. Z kolei laser Icon, poprzez podgrzanie głębokich warstw skóry, pobudza komórki do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, co wpływa na wypłycanie się blizn. Pojedynczy zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, dzięki zastosowaniu systemu chłodzącego skórę nie jest bardzo bolesny. Liczbę koniecznych sesji zawsze ustala się indywidualnie z każdym Pacjentem.

Jak uzupełniać terapię laserową?

Dla wzmocnienia efektów w walce z rozstępami stosujemy zabiegi uzupełniające – takie jak na przykład mezoterapia HD PRP Magellan czyli mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Zabieg ten wspomaga regenerację skóry dzięki iniekcyjnemu podaniu w skórę najlepszego materiału, jakim dysponuje nasz organizm – własnych płytek krwi Pacjenta. Innym zabiegiem wspierającym jest naświetlanie lampami LED, które również dzięki terapii światłem pomagają regenerować się skórze.

I oczywiście profesjonalne kosmetyki do walki z bliznami – te również możecie nabyć tuż po zabiegu w naszej klinice.

Jak pielęgnować skórę po laseroterapii?

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i opuchnięta, należy więc dać jej czas na odnowę. Powinniśmy wówczas stosować łagodzące kremy oraz okłady chłodzące. Konieczne jest również chronienie skóry przed promieniowaniem słonecznym.

Czy rozstępom można zapobiec?

Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się rozstępów, należy przede wszystkim dbać o dobrą kondycję i elastyczność skóry. Wskazane jest smarowanie jej olejkami oraz innymi preparatami nawilżającymi. Ważne jest także kontrolowanie masy ciała, ponieważ gwałtowne przytycie to niemal gwarancja pojawienia się rozstępów.

Laserowe usuwanie rozstępów to bardzo skuteczna i, co ważne, bezpieczna metoda. Pozwala całkowicie usunąć lub znacznie zredukować widoczność nieestetycznych blizn. Dobór optymalnej dla siebie metody pozostaw jednak do czasu konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Dopiero po przeprowadzeniu wywiadu i obejrzeniu kondycji Twojej skóry będzie mógł zaproponować najlepiej przystosowaną do Twoich potrzeb metodę walki z rozstępami.

Zobacz również