Menu

Rozstępy na rękach

Rozstępy to typ uszkodzeń skóry, przypominających małe blizny, na które nie tylko uskarżają się osoby z nadwagą lub kobiety po przebytej ciąży. Nierzadko ten problem dotyka ludzi wysportowanych, zwłaszcza jeśli chodzi o okolicę rąk i ramion. Częstym przypadkiem są  rozstępy na bicepsie, które powstają podczas rozbudowy muskulatury ciała. Uszkodzenia te mogą być więc następstwem intensywnych ćwiczeń, choć powstają też na skutek przytycia lub wahań hormonalnych. Mogą być również uwarunkowane genetycznie.

Rozstępy na rękach – zapobieganie, terapia

W zapobieganiu rozstępom na rękach niezbędna jest odpowiednia profilaktyka – nawilżanie skóry, dieta, kontrola wagi i wysiłku. Ważne jest także nawadnianie organizmu. O skórę należy też dbać specjalnymi kosmetykami, zawierającymi np. witaminy C, A, E, kolagen, oleje czy związki krzemu. Skutecznymi sposobami na redukcję rozstępów na rękach są specjalne zabiegi z obszaru medycyny estetycznej: karboksyterapia, osocze bogatopłytkowe, fototerapia LED czy mezoterapia.

Rozstępy na rękach a medycyna estetyczna

Dbając o wygląd dłoni i ramion, warto wiedzieć, że najlepsze efekty w leczeniu rozstępów przynosi terapia światłem lasera (CO2, Discovery Pico czy Mosaic). Wykorzystane w niej światło stymuluje produkcję włókien kolagenowych, które uległy uszkodzeniu, laser działa też terapuetycznie na stany zapalne i rozszerzone naczynia krwionośne. Wskazane jest łączenie metod terapii dermokosmetycznej i kuracji z zakresu medycyny estetycznej.