Menu

Silne i gęste włosy – Twoja metamorfoza!

Widzisz przerzedzone włosy na głowie, tworzące się zakola czy łysinę na czubku głowy – nic dziwnego. Z problemem łysienia zmaga się aż 40 % Polaków! Łysieją nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Przyczyn może być wiele, zarówno hormonalnych, chorobowych, dietetycznych jak i stresowych. Samo łysienie również powoduje stres. Wielu Polaków przyznaje, że utrata włosów powoduje zmniejszenie pewności siebie i obniża samoocenę. Czy jest sposób, żeby zatrzymać łysienie i leczyć jego objawy? W Klinice Miracki stosujemy terapie odbudowujące gęstą fryzurę. Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, zarówno przeszczepiania włosów jak i odżywiania skóry głowy.

Przeszczep włosów – czy jest potrzebny?

Przeszczep włosów pozwala zagęścić włosy, uzupełnić włosy na czubku głowy czy zakolach. Transplantacja nie musi być traktowana jako ostateczność – warto wykonać przeszczep gdy jeszcze łysienie nie zaczęło zbytnio postępować. Poza tym, nie ma na co czekać. Zagęszczenie łysiejącego obszaru dodaje młodzieńczego, zdrowego wyglądu, a przede wszystkim pewności siebie. Nowoczesny przeszczep włosów metodą FUE (Follicular Units Extraction) daje bardzo naturalny efekt, jest małoinwazyjny, nie pozostawia blizn i jest bardzo skuteczny.

Na czym polega skuteczność przeszczepu włosów FUE

Skuteczność przeszczepu mierzy się w przeżywalności przeszczepionych cebulek włosów. Dzięki specjalnej procedurze zabiegowej, odżywiającej cebulki, po transplantacji przeżywa aż 98% z nich. To oznacza, że włosy nie wypadają i naturalnie rosną. W przypadku przeszczepów starszego typu nie przyjmowała się nawet połowa cebulek, co oznacza że duża część procedury po prostu szła na marne. Dlaczego więc metoda FUE, wykonywana za pomocą urządzenia Smart Graft jest tak skuteczna? Ponieważ lekarz podczas zabiegu pobiera pojedyncze zespoły mieszków włosowych i następnie umieszcza je w soli fizjologicznej. Dzięki temu cebulki włosów są nawilżane i odżywiane. Dodatkowo, możemy zaproponować Pacjentowi przechowywanie mieszków w osoczu bogatopłytkowym, które również ma odżywcze działanie. Następnie lekarz wszczepia mieszki, ustawiając włosy pod odpowiednim kątem, tak by fryzura układała się naturalnie. Dzięki wyjmowaniu pojedynczych mieszków (graftów), na skórze nie pozostają blizny. Starsze metody zabiegowe, polegające na wycinaniu i przeszczepianiu płatów owłosionej skóry, pozostawiało blizny na skórze głowy. Przy metodzie FUE nie ma takiego ryzyka.

Kiedy przychodzi uprawniony efekt?

Efekty przeszczepu są naprawdę spektakularne, trzeba natomiast poczekać na aż przeszczepione włosy naturalnie urosną. Po kilku tygodniach od zabiegu (nawet do trzech miesięcy) przeszczepione włosy wypadają, co jest zupełnie naturalne. Dzięki temu rozpoczyna się wzrost naturalnego, nowego włosa. Efekt zabiegu jest widoczny po dziewięciu miesiącach do roku. Zabieg wykonuje się jednorazowo i przeszczepia się około 1000 zespołów mieszków. Jeżeli jednak łysina przed zabiegiem jest duża, zabieg można przeprowadzić etapami. Każdy etap to również 1000 graftów.

Wspomaganie zabiegów mezoterapią

Nawet po przeszczepie warto dbać o odżywienie skóry głowy, tak by ograniczyć dalsze łysienie. W odżywianiu skóry głowy doskonale sprawdza się mezoterapia. Zarówno wysokostężonym osoczem bogatopłytkowym jak i preparatami dedykowanymi tylko do ostrzykiwania skóry głowy. Osocze bogatopłytkowe PRP Magellan to naturalna dawka odżywienia, skoncentrowana energia, która pochodzi z krwi Pacjenta. Krew odwirowuje się w nowoczesnym urządzeniu by uzyskać najskuteczniejsze osocze z maksymalną liczbą płytek krwi.
Pacjentom polecamy również mezoterapię DR CYJ. To przełomowa formuła, która uwalnia składniki aktywne, odżywiające skórę głowy. Zabieg wzmacnia włosy, zapobiega ich wypadaniu i stymuluje wzrost nowych włosów.

Mezoterapia może być elementem terapii łączonej, która daje najefektywniejsze rezultaty zabiegowe. Można ją również stosować jako profilaktykę wypadania włosów. Zabiegi mezoterapii najlepiej wykonywać w seriach. Wtedy efekty są najlepiej widoczne i zostają na dłużej.

Mezoterapia dwutlenkiem węgla – czym jest karboksyterapia

W leczeniu wypadania włosów polecamy również nowoczesną karboksyterapię. Ogólnie mówiąc, to mezoterapia dwutlenkiem węgla. Terapia zwiększa efektywność procesów regeneracyjnych skóry, zwiększa przepustowość naczyń krwionośnych i pobudza krążenie. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu Venusian CO2 Therapy, które podgrzewa gaz a także pozwala na stałą kontrolę i regulację parametrów zabiegowych, procedura jest mniej bolesna. Karboksyterapia ma bardzo szerokie zastosowanie – również w leczeniu blizn, usuwaniu rozstępów czy odmładzaniu.

Karboksyterapię również można traktować jako samodzielny zabieg (najlepiej wykonany w seriach) lub terapię wspomagającą całościowe leczenie wypadania włosów.

W Klinice Miracki poszukujemy rozwiązań, które mają szerokie zastosowanie, są naturalne i wykorzystują naturalny potencjał organizmu do odbudowy i regeneracji. Tak działa karboksyterapia czy mezoterapia wysokostężonym osoczem bogatopłytkowym. Ich działanie daje spektakularne efekty, jednocześnie z dbałością o komfort Pacjenta podczas zabiegu i szybką rekonwalescencję” – mówi dr Krzysztof Miracki, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej i współzałożyciel Kliniki Miracki.

Do leczenia łysienia warto podejść kompleksowo. Polecamy zadbanie o skórę głowy jeszcze zanim włosy zaczną znacząco wypadać. Gdy jednak łysienie zaczęło postępować, można cofnąć efekty upływu czasu czy problemów ze skórą. Nowoczesny przeszczep włosów pozwala w bezpieczny sposób odbudować naturalną, zdrową fryzurę. Szczególnie polecamy jednak terapie łączone, czyli zabiegi, które wzajemnie wspierają swoje działanie i są skoncentrowanym działaniem leczącym problem łysienia.

Łysienie może mieć różne podłoże. Jeżeli podejrzewasz, że przyczyną mogą być choroby skóry, umów się na wizytę do dermatologa. Lekarz specjalist