Menu

Sposób na jędrność – czyli jak najlepiej zacząć przygodę z medycznymi zabiegami ujędrniającymi

Sposób na skuteczne ujędrnienie skóry, to obok najlepszej metody na wyszczuplenie brzucha najczęściej przewijający się temat w pytaniach kierowanych do naszych ekspertów. Nic w tym dziwnego, bo wspomniane kwestie są ze sobą mocno związane. Utrata jędrności i elastyczności skóry bardzo często idzie w parze z wyszczuplaniem i gwałtowną utratą wagi. Jak sobie z nią radzić? Oczywiście jest na to wiele sposobów.

Przyczyny utraty jędrności skóry

To normalne, że wraz z upływem czasu, skóra traci swoją jędrność – staje się wiotka i mniej sprężysta. Wszystko dlatego, że zostają spowolnione zachodzące w niej procesy produkcji kolagenu i elastyny. Utrata tego naturalnego „rusztowania” dla skóry powoduje, że staje się ona wiotka, obwisła i przegrywa ze zjawiskiem grawitacji. Nie jest to jednak jedyna przyczyna. Równie często skóra wymaga liftingu i ujędrnienia w przypadku gwałtownej utraty wagi. Chodzi tu zarówno o skórę osób, które intensywnie się odchudzały lub korzystały z metod chirurgicznych albo medycyny estetycznej, w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej, ale też o kobiety po ciąży, które w naturalny sposób miały rozciągniętą i naprężoną skórę przez tak zwany „brzuch ciążowy” i która nie chce po porodzie powrócić do optymalnej formy. Właśnie w takich przypadkach, lifting skóry staje się nieocenioną pomocą.

Jak można pomóc skórze odzyskać jędrność?

Ujędrnianie skóry po odchudzaniu, ciąży czy po prostu takiej, na której swoje znamię odcisnął czas, to proces, do którego medycyna estetyczna podchodzi na wiele sposobów, wykorzystując różne technologie. Najczęstsze zabiegi liftingujące możemy podzielić na kilka kategorii. Przede wszystkim, możemy skorzystać z zabiegów chirurgicznych – najbardziej agresywnych i inwazyjnych, każdorazowo też związanych z pozostawieniem blizn na ciele i koniecznym długotrwałym okresem rekonwalescencji. Te zabiegi specjaliści polecają na ogół osobom o bardzo dużych nadmiarach skóry, niemożliwych do usunięcia innymi metodami.

Vela Shape III – rewolucyjny sposób na ujędrnianie ciała

Inne metody, które rekomendujemy większości pacjentów, nie są dla organizmu tak forsujące i wymagające, a ich efekty są warte uwagi. Jednym z takich zabiegów jest niewątpliwie Vela Shape III. To najnowsze urządzenie z serii Vela Shape, łączy w sobie technologię masażu próżniowego, fal radiowych i podczerwieni. Warto zwrócić uwagę, że choć fale radiowe wykorzystywane są w wielu urządzeniach w medycynie estetycznej, to właśnie Vela Shape III jest wyposażona w głowicę o najsilniejszej dostępnej na rynku mocy rf – aż 150 W. Dzięki wspólnemu działaniu masażu próżniowego i fal radiowych, w efekcie zabiegu można otrzymać imponujące rezultaty. Intensywny mechaniczny masaż, pobudza systemy drenujące w organizmie i intensywnie stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny poprzez podgrzanie tkanek falami rf. To genialna recepta na jędrną i elastyczną skórę.

Na rezultaty po zabiegu Vela Shape trzeba jednak poczekać. W trakcie przeprowadzania procedury, skóra otrzymuje impuls do intensywnej przebudowy i zostaje pobudzona do zintensyfikowania procesów regeneracyjnych, jednak zanim się one dokonają, musi upłynąć od kilku do kilkunastu tygodni. W tym czasie, należy uważnie obserwować swoją skórę. Stopniowo, po upływie kolejnych dni, będzie można zobaczyć, jak skóra napręża się w naturalny sposób, odzyskuje gęstość i sprężystość. Warto też pamiętać o dodatkowym wspomaganiu procesów regeneracyjnych – picie wody i włączenie do trybu życia choćby minimalnej aktywności ruchowej spowoduje, że wszystkie procesy będą przebiegały szybciej i sprawniej.

Inne sposoby na jędrną skórę

Zabiegi ujędrniające to jednak nie tylko Vela Shape III. Aby perfekcyjnie zadbać o sprężystość i jędrność skóry, można skorzystać też z innych technologii: połączonych sił fal radiowych i ultradźwięków w urządzeniu Accent Prime, zintegrowanego działania modelującego, antycellulitowego i ujędrniającego w najnowszej Endermologie LPG Alliance lub tak zwanej fali HIFU, czyli wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej, jaka znajduje się w najnowszym urządzeniu Ultraformer III.

Wybór zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz diagnozy, jaką postawi kosmetolog bądź lekarz medycyny estetycznej. Ta ostatnia rekomendacja powinna być najistotniejszą wskazówką. Dlatego też zawsze należy korzystać z klinik medycyny estetycznej, które dysponują szerokim spectrum urządzeń przeznaczonych do jednego wskazania – im większy wybór, tym lepsza możliwość dopasowania terapii ujędrniającej do potrzeb pacjenta. Równie ważne jest, żeby klinika posiadała personel, który będzie w pełni profesjonalny i doskonale przeszkolony ze wszystkich najnowocześniejszych metod ujędrniania skóry znanych medycynie estetycznej. Tylko taka klinika da pacjentom pełną możliwość wyboru i dopasowania terapii.

Jeżeli chcecie zasięgnąć więcej opinii na temat cen i szczegółów zabiegów ujędrniania skóry w Klinice Miracki, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl lub 605 905 608. Szczegółowe ceny zabiegów ujędrniania możecie Państwo znaleźć w zakładce cennik.