Menu
Zabieg botox klinika Warszawa efekty super wow

Toksyna botulinowa

Azzalure jest sprawdzoną w klinikach medycyny estetycznej na całym świecie, jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod ostrzykiwania. Ten nowatorski preparat ma wielorakie zastosowania - nie tylko pomaga walczyć ze zmarszczkami, lecz także jest skuteczny w leczeniu nadpotliwości czy bruksizmu.

Stosowanie preparatu Azzalure jest na światowym rynku medycyny estetycznej uważane za jedno z najskuteczniejszych i najpopularniejszych rozwiązań w zakresie leczenia nadpotliwości, szczególnie pod kątem czasu działania preparatu, jego dostępności i możliwości powtarzania procedury. Także w efekcie ostrzykiwania obszaru mięśni żwaczowych, ich ruchliwość znacząco się zmniejsza, w czasie nocnego odpoczynku nie ulegają one automatycznemu kurczeniu, przez co wyeliminowane jest zaciskanie szczęki i tarcie zębami. Zabieg mikro toksyną botulinową czyli serii bardzo gęstych ostrzyknięć Azzalure w minimalnych dawkach powoduje, że gruczoły w skórze twarzy zostają „wyciszone” pory zamykają się i nie wyrzucają na zewnątrz naskórka substancji powodujących błyszczenie, i świecenie.

Ostrzykiwanie toksyną uznanego producenta: firmy Galderma jest sprawdzoną w klinikach medycyny estetycznej na całym świecie, jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod ostrzykiwania mięśni twarzy. Ten nowatorski preparat doprowadza do długotrwałego rozkurczu mięśnia, który jest bezpośrednią przyczyną powstawania bruzd. Dzięki rozluźnieniu mięśnia, znajdująca nad nim skóra przestaje się marszczyć i ulega błyskawicznemu wygładzeniu. Skóra staje się gładka, naprężona i traci nieestetyczny efekt tłustej skóry.

Toksyna botulinowa (Azzalure) - cena

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Rodzaj zabiegu1 zabieg
Zmarszczki poprzeczne czoła400 zł 800 zł
Zmarszczki międzybrwiowe - "lwie"400 zł 800 zł
Zmarszczki okolicy oczu - "kurze łapki"400 zł 800 zł
2 obszary700 zł 1 600 zł
3 obszary900 zł 2 400 zł
Nadpotliwość pach/dłoni/stóp1 500 zł 2 200 zł
MicroToksyna Botulinowa900 zł 1 400 zł
Bruksizm1 400 zł 2 400 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

 • twarz (niwelowanie bruzd i przetłuszczenia)
 • żuchwa (leczenie bruksizmu)
 • pachy, stopy, ręce (leczenie nadpotliwości)

Mocne strony zabiegu

 • Wszechstronność działania: preparat Azzalure, jako jeden z najbardziej sprawdzonych, efektywnych preparatów wykorzystywanych do ostrzykiwania posiada nie tylko doskonałe właściwości wygładzające. Z sukcesami jest stosowany również do leczenia popularnej i uciążliwej, zwłaszcza w wielkomiejskim świecie, przypadłości, jaką jest nadpotliwość. Leczenie nadpotliwości przy użyciu Azzalure jest niezwykle skuteczne i bezproblemowe. Ostrzykiwanie tym preparatem jest jedną z niewielu skutecznych metod radzenia sobie z bruksizmem i zatrzymywania jego efektów.
 • Szybkość i trwałość efektu: jeżeli zależy Państwu na błyskawicznym pozbyciu się problemu, zabieg ostrzykiwania preparatem Azzalure jest w zakresie leczenia nadpotliwości stworzony właśnie dla Was. Nadmierne pocenie zatrzymane zostaje praktycznie natychmiast po pierwszym zabiegu. Spektakularne efekty w postaci suchych pach, dłoni i stóp  i długotrwały efekt, utrzymujący się przez wiele tygodni, to najważniejsze atuty tej sprawdzonej na całym świecie metody. Jeżeli Państwu zależy także na błyskawicznym odmłodzeniu i wygładzeniu skóry twarzy, zabieg ostrzykiwania specjalnym preparatem jest stworzony właśnie dla Was. Spektakularne efekty w postaci bezpiecznie i bezboleśnie wygładzonych bruzd, niemal niezauważalne objawy pozabiegowe i długotrwały efekt, utrzymujący się przez wiele tygodni, to najważniejsze atuty tej sprawdzonej na całym świecie metody.
 • Profilaktyka: bruksizm, częściej nazywany po prostu nocnym „zgrzytaniem zębami” jest schorzeniem, które tylko z pozoru jest całkiem niewinne. Jego aspekt społeczny polegający na przeszkadzaniu we śnie partnerowi wydaje się być bowiem najmniejszą z jego konsekwencji. W rzeczywistości bruksizm prowadzi do rozchwiania zębów, ich ścierania, pękania szkliwa, zaburzeń prawidłowego zgryzu. W następstwie bruksizmu może dochodzić do stanów zapalnych, a nawet zwyrodnień w stawach skroniowo-żuchwowych, przewlekłych bólów głowy czy nawet migren.

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonuje wyłącznie lekarz - specjalista medycyny estetycznej.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg nie jest bolesny, jednak w przypadku Pacjentów, o niskim progu odporności na ból, możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego.
Ile trwa rekonwalescencja?
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Zasada Działania

 

Ograniczenie kurczliwości mięśni przeciwdziałające powstawaniu zmarszczek mimicznych

Mechanizm działania toksyny botulinowej opiera się na hamowaniu przewodnictwa impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, dzięki czemu nie dochodzi do zjawiska kurczenia się mięśni, a w efekcie powstawania zmarszczek mimicznych. Zastosowanie preparatu zapobiega też powstawaniu nowych zmarszczek mimicznych i pogłębianiu już istniejących.

Długotrwały efekt odmłodzenia

Mimo że rezultat zabiegu wygładzania zmarszczek zanika po kilku miesiącach, nie dochodzi do gwałtownego pogorszenia stanu skóry; zazwyczaj jest lepiej niż przed zabiegiem, ponieważ dzięki wstrzymywaniu skurczu mięśni w okolicach zmarszczek, skóra nie marszczy się, a bruzdy się nie pogłębiają. Aby zapobiegać pogłębianiu zmarszczek, warto powtarzać zabiegi.

Precyzyjna aplikacja peparatu

W zabiegach z użyciem toksyny botulinowej używa się bardzo małych stężeń preparatu, zatem nie ma on wpływu na inne części układu nerwowego poza okolicą, w której dokonano iniekcji. Aplikowany we właściwy sposób preparat stwarza naturalny efekt wygładzenia zmarszczek, jest nierozpoznawalny dla otoczenia, a twarz nabiera zdrowego wyglądu.

Szerokie zastosowanie toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa jest szczególnie skuteczna do usuwania zmarszczek w górnej części twarzy, można nią również unosić kąciki ust, korygować nadmierny, tzw. dziąsłowy uśmiech, podnieść minimalnie czubek nosa. Toksyna botulinowa bardzo skutecznie zwalcza hiperhydrozę oraz bruksizm, działają w tych przypadkach również profilaktycznie.

Długofalowe efekty zabiegu

Rezultat terapii jest widoczny już po kilku dniach i utrzymuje się do pół roku, a w niektórych przypadkach nawet dłużej – wszystko zależy m.in. od problemu i predyspozycji Pacjenta. Każdy następny zabieg dodatkowo wydłuża czas utrzymywania się efektów. Zabiegi można powtarzać co 6 - 7 miesięcy, ale nie częściej niż raz na kwartał.

Wskazania

 • Nadpotliwość
 • Bruksizm
 • Nadmierne przetłuszczanie się cery
 • Poprzeczne bruzdy na czole
 • Tzw. "lwie zmarszczki" czy "kurze łapki"
 • Oznaki starzenia się skóry wokół ust, powiek czy podbródka