Łuszczyca jest przewlekłą chorobą skóry, która niestety przy obecnym możliwościach medycyny nie jest do końca wyleczalna. Jednak medycyna estetyczna dysponuje zabiegami, które pozwalają łagodzić objawy łuszczycy i pomagają w przywróceniu komfortu Pacjentom cierpiącym na to schorzenie.

Przyczyn powstawania łuszczycy jest wiele i wciąż trwają dyskusje co do ich doprecyzowania. Część specjalistów jest zdania, że łuszczyca jest chorobą z kategorii autoimmunologicznych. Oznacza to, że u Pacjentów chorujących na łuszczycę organizm zaczyna atakować własne tkanki doprowadzając do ich zniszczenia.

W normalnie rozwijającej się skórze proces przemiany trwa około 28 dni, w ciągu których wytwarzają się nowe komórki naskórka a obumierają stare. W skórze dotkniętej łuszczycą proces ten skraca się radykalnie, do kilku dni. Nowe komórki naskórka dojrzewają błyskawicznie, zaś stare nie nadążają prawidłowo się złuszczyć. Dlatego też powstaje skóra łuszczycowa – naskórek osób chorych na łuszczycę twardnieje, staje się grubszy a na skórze powstaje skorupa obumierających komórek naskórka.

Zapraszamy do zapoznania się z zabiegami redukującymi objawy łuszczycy.