Nadmiar skóry jest problemem estetycznym, który przydarza się niezależnie od płci zarówno mężczyznom jak i kobietom. Często bywa wynikiem wcześniejszej terapii odchudzającej: po dużym ubytku wagi i spaleniu dużej ilości tkanki tłuszczowej skóry staje się jakby zbyt dużo w stosunku do obszaru który opina.
Nadmiar skóry jest o tyle kłopotliwą przypadłością, że choć skóra jest wyjątkowo elastycznym organem, którego możliwości regeneracyjne są ogromne to przy gwałtownych zmianach – takich jak choćby poród, czy wspomniane wcześniej intensywne chudnięcie – skóra samodzielnie nie jest w stanie obkurczyć się do optymalnego rozmiaru.

W walce z nadmiarem skóry pomóc może wtedy medycyna estetyczne. Spectrum zabiegów usuwających nadmiar skóry jest ogromne. Znajdują się w nim zarówno wysokospecjalistyczne zabiegi kosmetologiczne, wykorzystujące fale radiowe, ultradźwięki czy masaż próżniowy. Ale też zabiegi wykorzystujące fale HIFU czy procedury chirurgii plastycznej mające na celu zredukowanie nadmiaru skóry.

W naszej klinice nadmiar skóry likwidujemy każdorazowo po dokładnej diagnozie, przeprowadzeniu wyczerpującego wywiadu lekarskiego i wybraniu optymalnej metody terapeutycznej ze wskazaniem na likwidację nadmiaru skóry.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta zabiegów likwidujących nadmiar skóry.