Jeszcze do niedawna uważano, że niechciany tatuaż to sytuacja bez wyjścia, ponieważ decyzja o wykonaniu tatuażu jest decyzją na całe życie.
Na szczęście wraz z rozwojem technologii sytuacja w zakresie usuwania niechcianego tatuażu uległa zmianie. Dziś możliwe jest już skorzystanie z innowacyjnych zabiegów laserowych, które pozwalają na trwałe i całkowite usunięcie niechcianego tatuażu, w tym tatuażu kolorowego.

Usuwanie niechcianego tatuażu z wykorzystaniem nowoczesnych technik laserowych uległo gruntownej przemianie jakościowej w chwili wprowadzenia na rynek laserów pikosekundowych, które zostały stworzone do szybkiego i trwałego usuwania niechcianego tatuażu w tym tatuażu kolorowego.
Starsze technologie laserowe takie jak q-switched również umożliwiają usuwanie niechcianego tatuażu z tym jednak zastrzeżeniem, że lasery starszej generacji są bezradne wobec tatuażu kolorowego, a proces usuwania niechcianego tatuażu jest znacznie dłuższy niż w przypadku laserów pikosekundowych takich jak Discovery Pico i PicoSure.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą zabiegów usuwania niechcianego tatuażu dostępnych w naszej klinice.