Opadające powieki są jednym z tych objawów starzenia się skóry, który najsilniej optycznie postarza twarz. U Pacjentów borykających się z problemem opadających powiek mamy do czynienia z charakterystycznym, smutniejszym, zmęczonym wyrazem twarzy, który na ogół nie ma nic wspólnego z faktycznym samopoczuciem.

Problem opadających powiek wynika przede wszystkim z naturalnego procesu starzenia się i wiotczenia skóry. Zmniejszona ilość włókien kolagenowych i elastyny w szczególnie delikatnej i cienkiej skórze w okolicy oka bardzo szybko daje o sobie znać właśnie poprzez efekt opadającej powieki.
Niestety ta delikatna okolica jest dosyć trudna do korekty, toteż wymaga ogromnej precyzji medycznej i doświadczenia lekarza wykonującego zabieg. Najczęściej do skutecznego wyeliminowania efektu opadających powiek wykorzystywane są najnowocześniejsze metody blefaroplastyki, takie jak technologie HIFU czy zabiegi plazmą medyczną.

W naszej klinice zabiegi redukcji efektu opadających powiek wykonujemy również z wykorzystaniem metod laserowych czy zabiegów z wykorzystaniem nici liftingujących.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów redukcji efektu opadających powiek.