Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, leczenie otyłości, zabiegi modelujące sylwetkę to jedna z najpopularniejszych grup zabiegów medycyny estetycznej i nowoczesnej kosmetologii.
O ile zabiegi modelujące sylwetkę znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w redukcji miejscowej, trudnej do usunięcia tkanki tłuszczowej, a nie w leczeniu schorzenia jakim jest otyłość, o tyle można je skutecznie wykorzystywać do wspierania leczenia otyłości.

Otyłość jako jednostka chorobowa wymaga konsekwentnego i długiego planu leczenia schorzenia. Nie obejdzie się bez wątpienia bez aktywności fizycznej, odpowiedniego nawadniania organizmu i zbilansowania diety pod potrzeby organizmu. Jednak leczenie otyłości można wesprzeć również zabiegami dostępnymi w nowoczesnej medycynie estetycznej.
Wspieranie leczenia otyłości z wykorzystaniem nowoczesnych metod takich jak laseroterapia, w tym nieinwazyjne zabiegi laserowe czy ultradźwiękowa liposukcja przynosi spektakularne efekty.
Jednak leczenie otyłości możemy wspierać również dzięki zabiegom specjalistycznej, wysokotechnologicznej kosmetologii oraz zabiegom iniekcyjnym wspomagającym redukcję tkanki tłuszczowej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów wspierających leczenie otyłości.