Choć zarumienione policzki tradycyjnie uznawane są za objaw zdrowia i witalności, to opinia ta z czasem ulega mocnemu przewartościowaniu. Zaróżowione policzki bywają objawem zdrowia, jeśli rumień jest delikatny i pojawia się na kilkanaście sekund pod wpływem silnej emocji lub ekstremalnych warunków atmosferycznych. Jeśli jednak rumień towarzyszy nam często i jest obecny na twarzy szyi czy ramionach przez długie minuty – powinien być traktowany jako sygnał alarmowy. Przewlekły rumień jest bowiem znakiem, że układ naczyniowy nie pracuje prawidłowo. Rumień bywa też zapowiedzią poważniejszych schorzeń takich jak choćby trudny do zwalczenia trądzik różowaty.

Leczenie rumienia w medycynie estetycznej stało się możliwe i skuteczne dzięki wprowadzeniu do użytku laserów naczyniowych. Terapia leczenia rumienia nie jest długa, choć w przypadku cery ze skłonnością do zmian naczyniowych należy ją powtarzać i wykonywać zabiegi przypominające.
Jednak efekty leczenia rumienia z użyciem nowoczesnych laserów są spektakularne i pozwalają się pozbyć tego defektu estetycznego na długie miesiące.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów leczenia rumienia.