Trądzik w swojej najpopularniejszej formie czyli trądziku pospolitego wbrew powszechnej opinii nie jest przypadłością dotykającą tylko młodych ludzi. Trądzik potrafi pojawiać się na skórze nawet po 30. roku życia. Co więcej, przypadki występowania trądziku u coraz starszych osób są coraz częstsze.

W terapii leczenia trądziku należy zawsze zwracać uwagę na dwa aspekty – przede wszystkim na zaleczenie aktywnego trądziku, zmian w postaci krostek, wysięków, silnych zaczerwienień. Tu zastosowanie znajdują zabiegi farmakologiczne, specjalne terapie laserowe laserem z głowica ACNE przeznaczoną specjalnie do leczenia aktywnych form trądziku. Ale też nowatorskie metody leczenia łączonego, takie jak terapia Sebacia, które zakładają skojarzone leczenie laserowe i implementacje w skórę aktywnych substancji leczniczych (Klinika Miracki jest jednym z uczestników ostatniej fazy badań klinicznych prowadzonych nad tą innowacyjną metoda zwalczania trądziku).

Drugim aspektem leczenia trądziku jest leczenie zmian powstałych na skórze w wyniku przebytej choroby. Blizny potrądzikowe czyli widoczny na skórze rezultat trądziku często towarzyszą naszym Pacjentom przez długie lata po zaleczeniu choroby. Tymczasem laserowe terapie blizn po trądziku zalicza się do najbardziej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej. Wykonywane z użyciem najnowocześniejszych laserów pikosekundowych (Klinika Miracki jako jedyna w Polsce posiada dwa tego typu lasery: Discovery Pico i PicoSure) pozwalają w mgnieniu oka zapomnieć o przebytym trądziku.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów leczenia trądziku.