Jeżeli Twoja skóra traci swój naturalny koloryt, staje się wyraźnie zmęczona, ziemista i poszarzała; jeżeli czujesz że utrata świetlistości skóry staje się zauważalnym defektem, czas sięgnąć po nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej przywracające utraconą świetlistość skóry.

Utrata świetlistości skóry jest związana z naturalnymi procesami fotostarzenia skóry. Z czasem utrata świetlistości skóry dotyka wszystkich niezależnie od płci i trybu życia. Oczywiście są czynniki które sprzyjają utracie świetlistości skóry, takie jak nadmierne forsowanie skóry, wystawianie jej na działanie ekstremalnych warunków atmosferycznych, spożywanie alkoholu i tytoniu, przesuszanie i brak regularnej pielęgnacji.

Na metody zapobiegania i leczenia utraty świetlistości skóry składa się ogromna liczba nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej. Od uwielbianego przez gwiazdy Holywood zabiegu Hydrafacial – mikrodermabrazji wodnej o niesamowitych efektach, poprzez nowoczesne zabiegi laserowe, w tym zabiegi innowacyjnymi laserami pikosekundowymi takimi jak choćby PicoSure czy Discovery Pico. Aż po peelingi lekarskie, zabiegi karboksyterapii, mezoterapii, wysokostężonego osocza bogatopłytkowego.

Aby skutecznie zniwelować utratę świetlistości skóry należy zawsze korzystać z pomocy doświadczonych lekarzy i kosmetologów w klinikach, które dzięki obszernej ofercie zabiegowej mogą dostosować zabieg przeciwdziałający utracie świetlistości skóry do każdego indywidualnego przypadku.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą zabiegów zapobiegających utracie świetlistości skóry.