Czym są włókniaki? Włókniaki to łatwo zauważalne zmiany na skórze (wyróżnia się dwa ich podstawowe rodzaje: włókniaki twarde i włókniaki miękkie) o charakterze niezłośliwych zmian nowotworowych.
Włókniaki nie ulegają zezłośliwieniu, a zatem ich usuwanie nie jest konieczne, jednak wielu Pacjentów decyduje się na usunięcie, głównie ze względów estetycznych. Biorąc pod uwagę, że usuwanie włókniaków jest procedurą prostą i bardzo szybką, taka decyzja wydaje się jak najbardziej zrozumiała.

Włókniaki miękkie łatwo rozpoznać po ich wyglądzie – są to występujące najcześciej mnogo drobne, miękkie w dotyku grudki i narośla w kolorze skóry. Czasami włókniaki miękkie wyrastają jakby wprost ze skóry, czasami połączone są z nią cieniutki włóknem skóry. Pojawiają się najcześciej na powiekach, pod pachami, na piersiach i na szyi.
Włókniaki twarde również są proste do rozpoznania. Najcześciej mają kolor ciemnoczerwony lub brunatny, są chropowate i twarde w dotyku, a występują najcześciej na skórze kończyn.

Usuwanie włókniaków w nowoczesnej medycynie estetycznej to przede wszystkim domena bardzo szybkich, mało bolesnych zabiegów laserowych. Jednak do usunięcia włókniaków można zastosować również bardziej tradycyjnie metody takie jak likwidacja włókniaka metodą chirurgiczną lub z wykorzystaniem radiochirurgii.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą zabiegów usuwania włókniaków.