Zmiany skórne, jakie poddaje się likwidacji w najlepszych klinikach medycyny estetycznej to przede wszystkim brodawki, kurzajki, włókniaki i im podobne. W większości przypadków usuwanie zmian skórnych jest podyktowane jedynie względami estetycznymi, jako że większość zmian skórnych nie niesie niebezpieczeństwa dla zdrowia Pacjenta.

Jednak zanim podejmiecie decyzję o poddaniu się zabiegowi usunięcia zmiany skórnej warto skorzystać z profesjonalnej konsultacji lekarskiej. Zdarza się bowiem, że lekarz oceni zmianę skórną na taką, z której należy pobrać wycinek, który zostanie poddany badaniu histopatologicznemu, w celu wykluczenia złośliwego charakteru zmiany skórnej. Diagnoza lekarza, która rekomenduje pobranie ze zmiany skórnej wycinka do badania, eliminuje niektóre metody usuwania zmiany skórnej. Dlatego też wcześniejsza konsultacja u profesjonalisty jest tak istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa i zdrowia Pacjenta.

W Klinice Miracki dysponujemy szeregiem alternatywnych metod usuwania zmian skórnych. Wybór konkretnej zawsze rekomenduje lekarz po rzetelnym i wnikliwym badaniu skóry.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów usuwania zmian skórnych.