Menu

Ujędrnianie skóry po odchudzaniu – zobacz, jakie zabiegi będą najskuteczniejsze i jaką metodę liftingu wybrać po gwałtownym wyszczupleniu!

Utrata jędrności skóry to bardzo częsty problem związany z odchudzaniem. Z jednej strony, cieszymy się zrzuceniem nadmiernych kilogramów, ale z drugiej, nasza satysfakcja maleje, gdy widzimy, że skóra straciła przez to swoją elastyczność. W odzyskaniu jędrności skóry na pewno pomocne będą regularne ćwiczenia fizyczne, lecz przy dużym spadku wagi mogą okazać się mało skuteczne. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje bezinwazyjne zabiegi ujędrniające skórę i modelujące sylwetkę. Nasi eksperci radzą, które z nich będą najlepsze.

Wiotka skóra po odchudzaniu

Znaczny spadek masy ciała w dość krótkim czasie może spowodować utratę jędrności skóry. Szybkie odchudzanie na pewno nie jest zdrowe! Restrykcyjne diety bez wykonywania odpowiednich ćwiczeń fizycznych niestety negatywnie odbijają się na kondycji skóry. Racjonalne tempo chudnięcia to około 0,5-1 kg tygodniowo. Odchudzanie zawsze powinno być wspomagane odpowiednio zbilansowana dietą oraz regularnymi ćwiczeniami. Przy systematycznym spadku wagi, skóra ma czas na regenerację i przystosowanie się do zmiany sylwetki. W przeciwnym razie rozciągnięta wcześniej przez nadmiar tkanki tłuszczowej, zaczyna nieestetycznie obwisać. Dotyczy to szczególnie takich partii ciała, jak: brzuch, ramiona, uda czy pośladki.

Jak ujędrnić skórę?

Podczas przywracania skórze elastyczności bardzo ważne jest regularne wykonywanie odpowiednich ćwiczeń fizycznych. Jednak na efekty trzeba długo czekać, poza tym nie wszystkie partie ciała da się w ten sposób idealnie wymodelować. Wówczas warto poszukać pomocy u specjalistów. W przypadku bardzo dużego fałdu obwisłej skóry, można zdecydować się na operację. Podczas zabiegu chirurg usuwa jej nadmiar. Niestety, to rozwiązanie wiąże się z długim okresem rekonwalescencji. Nasi eksperci zaznaczają jednak, że lifting skóry można dziś przeprowadzić bez ingerencji skalpela. Jednym z polecanych zabiegów jest bezinwazyjne ujędrnianie skóry SonoQueen.  

SonoQueen – na czym polega zabieg?

SonoQueen to urządzenie opierające swoje działanie na technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), czyli ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Służy do przeprowadzania bezinwazyjnego, niechirurgicznego liftingu ciała (lub twarzy). Wiązka fali ultradźwiękowej dociera do 3 warstw – skóry właściwej, tkanki tłuszczowej oraz powięzi mięśniowej, gdzie wywołuje punkty termicznej koagulacji. Dzięki temu rozpoczyna proces produkcji nowego kolagenu i elastyny, a także obkurczania tkanek. W ten sposób stopniowo uzyskujemy efekt ujędrnienia skóry. Zabiegi są bezbolesne dla Pacjenta, polegają na przykładaniu do wybranego miejsca ciała głowicy urządzenia, która emituje w głąb skóry sfokusowaną energię ultradźwiękową o dużej mocy. Ta błyskawicznie pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Zabiegi SonoQueen nie wymagają także okresu rekonwalescencji.

W celu uzyskania najlepszych rezultatów, wskazane jest przeprowadzenie serii 3 zabiegów, co 3-4 miesiące. Zabieg SonoQueen polecamy do ujędrniania skóry po odchudzaniu, ciąży, jak i tej, dotkniętej naturalnym procesem starzenia.

Inne zabiegi ujędrniające skórę

Doskonałe efekty ujędrniania skóry można uzyskać również dzięki innym, bezinwazyjnym zabiegom. Jednym z nich jest Accent Prime – metoda wykorzystująca działanie dwóch rodzajów fal: ultradźwiękowych oraz radiowych w technologii RF (radiofrekwencji). Skutecznie przywraca skórze młody wygląd, jędrność, a także modeluje sylwetkę. Do ujędrniania skóry po odchudzaniu rewelacyjnie sprawdza się także Endermologie LPG Alliance. To, kontrolowany przez oprogramowanie komputerowe, masaż mechaniczny, wykorzystujący podciśnienie.

Jeżeli jednak szukasz jeszcze innej technologii, która pomoże Ci w przywróceniu skórze jędrności – skorzystaj z konsultacji estetycznej w naszej klinice. Dzięki bogatej ofercie zabiegów ujędrniających ciało mamy możliwość dostosowania optymalnej terapii dla każdego Pacjenta. Zapraszamy na konsultacje do Kliniki Miracki!