Laser frakcyjny Icon Palomar – głowica LUX 1540TM

Opis urządzenia

Laser frakcyjny Icon Palomar – głowica LUX 1540TM

Laseroterapia frakcyjna jest jedną z najbardziej sprawdzonych, skutecznych, szybkich i bezpiecznych dla pacjenta metod stosowanych w medycynie estetycznej do znaczącej, jakościowej poprawy wyglądu skóry. Przywrócenie jędrności, usuwanie zmarszczek, bruzd i przebarwień, usuwanie blizn, wygładzenie i odmłodzenie struktury skóry w sposób bezbolesny i praktycznie niewymagający rekonwalescencji to główne atuty tej techniki, jaką daje nam laser frakcyjny.

W Klinice Miracki zespół doświadczonych lekarzy dbających przede wszystkim o komfort, bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjentów korzysta w zakresie laseroterapii frakcyjnej z platformy laserowej Icon Palomar, uznawanej za najlepsze na rynku, multiplexowe urządzenie w kategorii laserów frakcyjnych.

Specjalna głowica LUX 1540TM współpracująca z platformą Icon Palomar jest dedykowana do zabiegów frakcyjnego, nieablacyjnego (a zatem nieprzerywającego ciągłości naskórka i wierzchnich warstw skóry) odmładzania dowolnych partii ciała. To obecnie najlepszy laser frakcyjny na świecie, który służy również  do redukcji blizn (nawet tych starych), rozstępów, przebarwień i poprawy napięcia tkanek. Skuteczność głowicy lasera frakcyjnego Lux1540 podnoszą zastosowane w niej mikrosoczewki XD i wewnętrzny układ chłodzenia, dzięki którym bezpiecznie można zwiększyć głębokość penetracji wiązki laserowej i wykonać zabieg bezboleśnie.
W efekcie zabiegów wykonywanych z wykorzystaniem lasera frakcyjnego Icon Palomar wyposażonego w głowicę LUX 1540TM skóra zostaje pobudzona do samodzielnej regeneracji i odbudowy włókien kolagenowych, co skutkuje znacznym zwiększeniem jędrności skóry, jej wygładzeniem i uzyskaniem jednolitego kolorytu i świetlistości. W przypadku usuwania blizn i znamion efekty działania lasera frakcyjnego Icon Palomar są równie spektakularne.
Pacjent korzystający z tego urządzenia powinien mieć świadomość, że efekt zabiegu pojawiać się będą stopniowo w ciągu kilku miesięcy (jako że po zabiegu skóra sama rozpoczyna wewnętrzne procesy przebudowy, co wymaga działania w czasie) i utrzymają się przez długie lata pod warunkiem oczywiście odpowiedniej pielęgnacji skóry.
Ze względu na zastosowanie w urządzeniu modułu chłodzącego, zabieg nie wymaga dodatkowego znieczulenia pacjenta – miejsce poddane zabiegowi jest natychmiast chłodzone przez samo urządzenie. Zabieg polega na przyłożeniu głowicy do skóry pacjenta i operowaniu nią po wyznaczonej powierzchni. W trakcie kontaktu ze skórą głowica emituje i wprowadza w głębokie warstwy skóry od 100 do 320 mikrowiązek w jednym, krótkim impulsie. Światło lasera obkurcza i koaguluje niechciane złogi komórkowe, które są zastępowane zregenerowaną tkanką. Zabieg może być stosowany na dowolnym obszarze, gdzie skóra potrzebuje udoskonalenia.
Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny, na skórze pacjenta po jego wykonaniu mogą pojawić się niewielkie strupki i zaczerwienienia – łatwe do ukrycia pod makijażem i znikające w ciągu kilkudziesięciu godzin.
Dla zabiegów z użyciem urządzania Icon Palomar Lux występuje kilka przeciwwskazań medycznych:
– uszkodzenia skóry, stany zapalne oraz przewlekłe zapalne dermatozy (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca),
– nadwrażliwość na światło lasera oraz przyjmowanie ziół i leków światłouczulających typu skrzyp, nagietek, dziurawiec, antybiotyki,
– nowotwory skóry,
– epilepsja,
– trwająca terapia izotretinoiną, steroidami, (Izotek, Aknenormin, Curacne) oraz retinoidami (Roaccutan, Accutan),
– infekcje bakteryjne, wirusowe,
– opalona skóra, używanie kremów samoopalających i samoopalaczy,
– ciąża.