Menu

Usuń lub przerób, czyli sposoby na niechciany tatuaż

Z pewnością istnieje mnóstwo powodów, dla których decydujemy się na wykonanie tatuażu, jak też wiele powodów, dla których chcemy się go później pozbyć. Dla niektórych tatuaż stanowi trwałą pamiątkę po zakończonym związku, wybryku młodzieńczym czy nawet wieczorze kawalerskim. Zdarza się jednak, że tatuaż po prostu nam się znudził lub został źle wykonany, dlatego chcemy go usunąć lub przerobić. Podpowiadamy zatem, jakie są sposoby na pozbycie się niechcianego tatuażu!

Przerobienie tatuażu

Nieudany tatuaż możemy usunąć lub przerobić na całkowicie inny wzór przy pomocy techniki cover-up, którą stosują profesjonalni tatuażyści. Technika ta pozwala zmienić starą i niechcianą pamiątkę w całkowicie nowy tatuaż. Oczywiście, najłatwiej przerabia się małe tatuaże, choć dla doświadczonych tatuażystów problemu nie powinny stanowić również większe ,,dzieła”. Pamiętajmy jednak o tym, aby wybrać zaufane studio tatuażu, które cieszy się dobrymi opiniami. Musimy też wziąć pod uwagę, że koszt przeróbki będzie nieco wyższy niż cena świeżo wykonanego tatuażu.

Usuwanie tatuażu w domu – czy to możliwe?

W internecie z pewnością znajdziemy kilka domowych sposobów na usunięcie tatuażu, które jednak w rzeczywistości są tylko metodami na jego nieznacznie rozjaśnienie. Możemy w tym celu sięgnąć po specjalny krem wybielający w połączeniu z peelingiem, żeby po kilku miesiącach stosowania zauważyć pewną różnicę. Zdecydowanie należy jednak unikać stosowania kwasku cytrynowego, sody oczyszczonej czy silnych detergentów w celu usunięcia tatuażu – mogą nie tylko podrażnić i uszkodzić skórę, lecz także wywołać problem szpecących blizn!

Laserowe usuwanie tatuażu

Jeżeli zależy nam na skutecznym usunięciu tatuażu z obszaru twarzy lub ciała, najlepiej wybrać się z tym problemem do gabinetu medycyny estetycznej, w którym lekarz zaproponuje nam najlepszą metodę pozbycia się tego mankamentu. Nasza klinika ma do zaoferowania zabiegi usuwania tatuażu przy pomocy nowoczesnych urządzeń laserowych – w tym innowacyjnych laserów pikosekundowych: PicoSure i Discovery Pico. Laserowe usuwanie tatuażu pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty w walce z tego typu niedoskonałościami, przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa oraz braku ryzyka poparzenia skóry czy powstania blizn. Jaka jest cena laserowego usuwania tatuażu? To zależy od kilku różnych czynników – w tym rozmiaru, umiejscowienia czy koloru pigmentu. Całkowity koszt usunięcia tatuażu ustala się zazwyczaj podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej w klinice.

Jak pozbyć się tatuażu na jeden dzień?

Masz przed sobą ważny dzień i chcesz ukryć swój tatuaż wyłącznie na kilka godzin, by nie zaburzył całej koncepcji Twojej stylizacji? Poszukaj na rynku kosmetycznym specjalnych podkładów do twarzy o silnych właściwościach kryjących. Współcześnie preparaty tego typu pozwalają na skuteczne zatuszowanie niechcianej ozdoby nie tylko na twarzy, lecz także na każdym innym obszarze ciała.

Zabiegi pikosekundowe to nie tylko usuwanie tatuażu

Pamiętajcie jednak, że zabiegi laserami pikosekundowymi to nie tylko usuwanie tatuażu. Z ich pomocą możemy również wykonać skuteczne zabiegi usuwania makijażu permanentnego, leczenia blizn, gruntownego odmładzania skóry, likwidacji przebarwień oraz leczenia rozstępów.

Zobacz również

Dyrektor Generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki na konferencji prasowej #wbezpiecznychrekach!

Dyrektor Generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki na konferencji prasowej #wbezpiecznychrekach!

29.11.2018

Dyrektor Generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki zostali zaproszeni przez markę Neuvia na konferencję prasową #wbezpiecznychrekach. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z kampanią o tej samej nazwie, której celem jest promowanie bezpiecznego korzystania z zabiegów iniekcyjnych.

Czytaj dalej

„Pragmatyczni marzyciele” – Karina Dudek-Miracka i Krzysztof Miracki w świątecznym magazynie „Gala”

„Pragmatyczni marzyciele” – Karina Dudek-Miracka i Krzysztof Miracki w świątecznym magazynie „Gala”

Czytelnicy świątecznego wydania magazynu „Gala” (nr 23) mogli zajrzeć bardzo mocno za kulisy życia Kliniki Miracki, bo aż do prywatnych ambicji, marzeń i wartości właścicieli: Kariny Dudek-Mirackiej i Krzysztofa Mirackiego. Wywiad, który ukazał się w magazynie „Gala” 18 grudnia 2017 roku, prezentujemy Państwu w całości.

Czytaj dalej