Menu

Usuń zmiany skórne – przede wszystkim dla zdrowia!

Nawet niewielkie brodawki na skórze mogą wydawać się dużym problemem. Wielu zmian skórnych na twarzy nie da się zakryć makijażem, szczególnie jeśli są wypukłe bądź mają intensywny kolor. Ich występowanie na twarzy może wyglądać nieestetycznie, ale często problemem są po prostu kompleksy. Nawet niewielka zmiana, brodawka czy włókniak, może powodować obniżoną samoocenę bądź ujmować pewności siebie. Na szczęście narośle nie są na zawsze – można je bezpiecznie usunąć dzięki możliwościom medycyny estetycznej. Zmiany skórne mogą również występować na ciele. Warto je usunąć ze względów bezpieczeństwa. Gdy włókniaki rosną w okolicy szyi, ramion, pod biustem czy na łopatkach jest ryzyko naruszenia ich przez noszoną biżuterię, ubranie czy biustonosz. Zmian skórnych nie powinno się podrażniać, między innymi ze względu na ryzyko rozprzestrzenienia się problemu. Jak więc bezpiecznie usunąć niechciane włókniaki, naczyniaki rubinowe, brodawki i znamiona? Przede wszystkim udać się do specjalisty, który oceni jaki charakter mają zmiany i dopasuje odpowiednią terapię.

Wizyta u lekarza specjalisty

Każdą zmianę skórną powinno się traktować poważnie. Mogą mieć one różne pochodzenie i nieść za sobą pewne ryzyko. Badania i konsultacje z lekarzem są bardzo ważne w przypadku zauważenia jakichkolwiek zmian na skórze, ze względu na profilaktykę nowotworów. Naszym Pacjentom w Klinice Miracki polecamy spotkanie z lekarzem dermatologiem. Podczas wizyty konsultacyjnej specjalista ocenia charakter zmiany skórnej, może wykonać badanie dermatoskopowe. Jeżeli ma podejrzenia, że występuje ryzyko zmian nowotworowych, może zlecić pobranie próbki i wysłanie jej do badania histopatologicznego.

Cieszymy się, że możemy prowadzić profesjonalne terapie dermatologiczne na wysokim poziomie. Dlatego w zespole Klinice Miracki pracuje dermatolog, który jest w stanie zaproponować całościowe leczenie zmian skórnych. Dla naszych Pacjentów oznacza to bezpieczeństwo i możliwość prowadzenia kompleksowych działań profilaktycznych dla zdrowia” – mówi doktor Krzysztof Miracki, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej i współzałożyciel Kliniki Miracki.

Jeżeli brodawka czy znamię kwalifikuje się do usunięcia, lekarz może przeprowadzić nowoczesny zabieg usuwania kurzajek, brodawek czy innych zmian. Naszym Pacjentom polecamy laserowe usuwanie zmian skórnych laserem CO2.

Laserowe usuwanie kurzajek, brodawek, włókniaków

Laser CO2 jest uważany za najlepsze narzędzie do usuwania zmian skórnych. Można nim usuwać włókniaki, naczyniaki rubinowe, brodawki wirusowe, brodawki narządów płciowych (kłykciny kończyste), niektóre znamiona barwnikowe (tzn. pieprzyki), niektóre blizny a także inne narośle skórne. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od tego jak duża jest zmiana skórna. Jeżeli jej rozmiary są znaczne, lekarz może zalecić terapię rozłożoną na kilka wizyt. Podczas zabiegu energia lasera odparowuje zmianę chorobową. Zabieg nie wymaga podawania znieczulenia, ponieważ powierzchnia skóry podczas zabiegu jest nieustannie schładzana strumieniem zimnego powietrza. W miejscu wykonywania zabiegu może utworzyć się strupek, którego nie należy zrywać. Należy delikatnie z nim się obchodzić, można myć wodą z mydłem. Nie należy jednak opalać miejsca pozabiegowego, by na skórze w miejscu strupka nie utworzyło się przebarwienie. Gojenie po laserowym usuwaniu zmian skórnych może trwać do trzech – czterech tygodni.

Zabieg jest jednorazowy, jedynie w przypadku większych zmian może być wykonywany w seriach. Należy jednak pamiętać, że każda zmiana skórna może odrosnąć z powodu indywidualnych cech organizmu Pacjenta. Nie oznacza to jednak, że można zignorować pojawiające się zmiany skórne. Każda zmiana powinna być skonsultowana z lekarzem i jak najszybciej usunięta, jeśli jest podejrzenie jej nowotworowego podłoża. Wczesne wykrycie nowotworu najczęściej pozwala na całkowite wyleczenie i powstrzymanie choroby.

Usuwanie pieprzyków, włókniaków czy brodawek nie tylko poprawia komfort Pacjenta i ma charakter estetyczny. Dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa warto traktować poważnie każdą zmianę na skórze i w razie jej wystąpienia skontaktować się lekarzem specjalistą.

Dowiedz się więcej o laserowym usuwaniu zmian skórnych laserem CO2:

Usuwanie zmian skórnych laserem CO2