Menu

Usuwanie cellulitu – w domu czy w gabinecie kliniki estetycznej? Sprawdzamy najskuteczniejsze metody na pozbycie się pomarańczowej skórki.

Jak pozbyć się cellulitu – czy wystarczą domowe sposoby, takie jak masaż, zimny prysznic czy “dobry” krem na cellulit? Domowe sposoby walki z problemem tak zwanej “skórki pomarańczowej” mogą być pomocne w ujędrnianiu skóry i poprawieniu krążenia. Jednak tylko wizyta u specjalisty pozwoli właściwie zdiagnozować problem i zrozumieć jaka jest przyczyna powstawania cellulitu. Lekarz dobierze zabieg antycellulitowy najbardziej dopasowany do stanu zdrowia Pacjenta.

Skąd bierze się cellulit?

Cellulit to efekt wielu zjawisk w organizmie. Efekt – nieestetyczna “pomarańczowa skórka”, która pojawia się na udach, biodrach, pośladkach lub piersiach. Powstaje przez nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, produktów przemiany materii i wody, które zakłócają przepływ krwi i limfy a także prawidłowe funkcjonowanie tkanki łącznej. Powstawanie cellulitu nie ma jednego źródła. Może to być efekt zaburzeń hormonalnych, siedzącego trybu życia, nieodpowiedniej diety albo… genów. Przyczyn jest wiele, dlatego walka z cellulitem również powinna być zróżnicowana.

Zacznij od zdiagnozowania problemu i doboru odpowiedniej metody walki z cellulitem

Poznaj swoje ciało i dowiedz się jakie jest źródło problemu. Zapytaj lekarza o przyczynę cellulitu. Medycyna estetyczna ma wiele do zaoferowania w kwestii walki z “pomarańczową skórką”. Jest o wiele bardziej skuteczna,  niż domowe zabiegi. Pozwala również pozbyć się problemu na stałe i zrozumieć jego przyczynę. Pacjentom naszej kliniki oferujemy wiele sposobów na walkę z cellulitem. Wśród polecanych metod są zabiegi endermologii. To specjalistyczny masaż mechaniczny o działaniu antycellulitowym, wyszczuplającym i modelującym sylwetkę. Zabieg usuwa toksyny z organizmu, pobudza krążenie i stymuluje skórę do regeneracji.

Doskonałe efekty w walce z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej przynosi też zabieg Vela Shape III, który opiera się na skojarzonym działaniu podczerwieni, fal radiowych i masażu próżniowego. Perfekcyjnie modeluje sylwetkę i skutecznie zwalcza cellulit. Poprawia kondycję skóry – ujędrnia, przywraca naturalną sprężystość i napięcie. Zabieg jest również zalecany do modelowania sylwetki i pozbycia się nadmiaru centymetrów.

Widoczne efekty w walce z cellulitem przynosi również zabieg Accent Prime, który łączy działanie zimnych ultradźwięków i rozgrzewających fal radiowych w technologii radiofrekwencji. Terapia zapewnia dużą skuteczność w odmładzaniu skóry i przywracaniu jej jędrności. Jest również doskonałym sposobem na modelowanie sylwetki.

Skuteczność profesjonalnej terapii antycellulitowej – czyli ile razy trzeba wykonać zabieg w klinice

W każdej terapii polecamy pełen cykl zabiegów. To może być kilka, lub nawet kilkanaście wizyt u specjalisty. Liczba zabiegów, potrzebna do pozbycia się cellulitu, będzie zależała od indywidualnych cech Pacjenta, nasilenia i źródła problemu. Która metoda jest najlepsza? Każda z nich odpowiada na inne potrzeby. Lekarz pomoże wybrać zabieg dopasowany do preferencji Twojej skóry. Stosowane w naszej klinice zabiegi antycellulitowe są bezpieczne i nie narażają na długi okres rekonwalescencji.

Po zabiegu antycellulitowym w gabinecie – pielęgnacja w domu

Czy po zabiegu antycellulitowym w gabinecie medycyny estetycznej trzeba podtrzymywać efekt terapii na co dzień? Tak, bo zawsze warto o siebie dbać! Przede wszystkim należy pamiętać o ruchu, wysiłku fizycznym, zbilansowanej diecie i zdrowym stylu życia. To wspomaga nie tylko walkę o piękne ciało ale również wspiera doskonałe samopoczucie. Dodatkowo, możesz również pielęgnować skórę. Dobry krem na cellulit to taki, który głęboko nawilża. Możesz również stosować peelingi, masaże i prysznice zimnym strumieniem wody. Wszystkie te domowe sposoby stanowią wsparcie w utrzymywaniu efektów działania medycyny estetycznej. Wspieraj swoje ciało regularnie – będziesz wyglądać i czuć się zdrowo.

Więcej informacji na temat zabiegów na cellulit znajdziesz na stronie:

https://klinikamiracki.pl/cellulit/