Menu

Usuwanie cellulitu: zacznij w gabinecie – kontynuuj w domu. Najlepszy sposób na konsekwentną walkę z cellulitem!

Cellulit na udach i pośladkach, a nierzadko też ramionach i brzuchu, jest zmorą wielu współczesnych kobiet. Winę za to ponoszą zazwyczaj nasze złe nawyki żywieniowe i brak aktywności fizycznej, choć zdarza się, że skłonność do cellulitu jest kwestią hormonalną lub genetyczną. Cellulit nie jest na szczęście rodzajem niedoskonałości, którego nie da się pokonać. Istnieje wiele skutecznych metod usuwania skórki pomarańczowej (zarówno tych domowych, jak i specjalistycznych), które warto ze sobą łączyć. Podpowiadamy zatem, jak radzić sobie z uporczywym cellulitem!

Usuwanie cellulitu w domu krok po kroku

Usuwanie cellulitu w domu to nie tylko wcieranie w skórę wybranego kremu z drogerii lub apteki – wbrew pozorom, znaczenie ma w tym przypadku również wiele innych czynników. Poznaj porady, jak usuwać cellulit krok po kroku.

  • Walkę z cellulitem warto rozpocząć od naprzemiennego prysznica (ciepłego i zimnego), który pomoże pobudzić krążenie w skórze.
  • Pod prysznicem warto dodatkowo wykonać masaż pobudzający krążenie np. przy pomocy szorstkiej gąbki, specjalnej rękawicy lub szczotki z miękkiego włosia. Masaż powinien zostać wykonany na całej powierzchni ciała, na której może znajdować się cellulit (od talii do kostek).
  • Dwa lub trzy razy w tygodniu warto też zdecydować się na wykonanie peelingu, który pomoże złuszczyć martwy naskórek, wygładzić powierzchnię skóry i doskonale przygotować ją na przyjęcie kremu – zabieg ten sprawi, że składniki aktywne balsamu będą skuteczniej wchłaniać się w skórę.
  • Kremu nie należy wklepywać w skórę, lecz energicznie wcierać go przez kilka minut w uda, brzuch, pośladki czy ramiona.
  • Masaż i aplikację kremów w skórę warto również połączyć z aromaterapią i wcierać w miejsca, na których znajduje się cellulit mieszankę kilku olejków np. rozmarynowego, jałowcowego, ze słodkich migdałów, paczulowego. Będzie to doskonała uczta dla zmysłów, która dodatkowo pomoże nam walczyć z cellulitem.
  • Jeśli jednak mamy na co dzień do czynienia z cerą naczynkową, unikajmy stosowania preparatów, które działają rozgrzewająco – może to osłabić kruche naczynka krwionośne.

Pamiętajmy o tym, że domowe sposoby na cellulit, by mogły zacząć działać potrzebują trochę czasu. Zazwyczaj pierwsze efekty można zauważyć po około 2-3 tygodniach kuracji – oczywiście przy regularnym wykonywaniu masażu, peelingu i wcieraniu dobrych kremów.

Dieta i ćwiczenia? To konieczne!

Wiele z nas popełnia bardzo duży błąd, myśląc, że balsam na cellulit jest lekiem samym w sobie i pomoże nam pozbyć się tej niedoskonałości bez większego wysiłku. Tymczasem nie możemy zapominać o tym, że jednym z warunków utrzymania efektów działania kremu jest odpowiednia dieta i ćwiczenia fizyczne. Jeśli mamy zamiar wcierać w uda krem, a przy tym objadać się słodyczami, nie możemy spodziewać się spektakularnych rezultatów. Wystarczy delikatny trening całego ciała 2-3 razy w tygodniu oraz zamiana batona na marchewkę, by po kilku tygodniach zauważyć różnicę.

Profesjonalne zabiegi na cellulit

Czasem zdarza się tak, że pomimo prowadzonej przez nas diety, ćwiczeń fizycznych, a także stosowania najlepszych kremów na cellulit, problem ten nadal nas dotyczy. W takim przypadku warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej i zdać się na pomoc specjalistów. Bardzo często za cellulit na ciele odpowiedzialne są zaburzenia w pracy gospodarki hormonalnej, co warto skonsultować z lekarzem. Specjalista może też zaproponować nam jeden z nowoczesnych sposobów walki z cellulitem z zakresu medycyny estetycznej np.:

W naszej klinice można wykonać wszystkie wymienione wyżej zabiegi, przy czym ostateczny wybór danej metody koniecznie należy skonsultować najpierw z lekarzem – pamiętajmy bowiem o tym, że istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania konkretnych zabiegów. Specjalista pomoże nam dobrać najskuteczniejszy, a przy tym najbezpieczniejszy dla nas zabieg kosmetyczny.

Zapraszamy na konsultacje oraz do zasięgnięcia opinii naszych ekspertów i wyboru optymalnej dla Was metody: rejestracja@klinikamiracki.pl oraz 221 030 030 605 905 608