Menu

Usuwanie naczynek na twarzy – poznaj najlepsze metody i najskuteczniejszy laser naczyniowy

Każdy z nas chciałby mieć piękną, zdrową cerę o jednolitym kolorycie. Niestety, nierzadko na skórze pojawiają się niedoskonałości. Bardzo popularnym problemem są popękane naczynka na twarzy. To duży defekt estetyczny, ponieważ ,,pajączki” mogą szybko się rozprzestrzeniać. Nasi eksperci radzą, w jaki sposób skutecznie usunąć naczynka.

Dlaczego naczynka na twarzy pękają?

Pękające naczynka to najczęstszy problem skóry wrażliwej i cienkiej. Wówczas naczynia krwionośne są bardziej widoczne, kruche i po prostu łatwiej się rozszerzają. Niemały wpływ mają także predyspozycje genetyczne, nadmierna ekspozycja skóry na słońce czy palenie papierosów. Mimo że zmiany naczyniowe powstają głównie na skutek fotostarzenia, to pierwsze problemy z cerą naczynkową mogą zacząć się już w młodym wieku. Na początku objawiają się chwilowym pojawieniem rumienia, np. w sytuacjach stresowych czy podczas wysiłku fizycznego.

Później dochodzi do tego, że rumień utrzymuje się przez dłuższy czas, a nawet utrwala na stałe. Występuje najczęściej na policzkach i nosie. W kolejnym etapie zamienia się w sieć popękanych naczynek, widocznych gołym okiem. Taki mankament urody trudno jest ukryć nawet mocnym makijażem. Warto więc rozpocząć skuteczne leczenie w celu wyeliminowania problemu. Pacjentom naszej kliniki zalecamy laserowe usuwanie naczynek.

Na czym polega laserowe usuwanie naczynek?

W Klinice Miracki dysponujemy najlepszym laserem naczyniowym Cutera Excel V.  Zabiegi nim przeprowadzane są niezwykle szybkie i skuteczne. Światło lasera przenika do naczyń krwionośnych, nie uszkadzając przy tym naskórka. Ponieważ laser reaguje na obecność hemoglobiny bez trudu wyłapuje ją w skórze i niszczy jej nadmiar w popękanych naczynkach. W efekcie dochodzi do zniknięcia naczynek ze skóry. Laseroterapię warto rozpocząć już w chwili pojawienia się rumienia. Nie czekajmy aż przeistoczy się w ,,sieć pajączków”! Warto dodać, że Cutera Excel V doskonale radzi sobie z popękanymi naczynkami zarówno na twarzy, jak i na nogach i ciele.

Czy usuwanie naczynek laserem boli?

Podczas zabiegu pacjent może odczuwać ciepło oraz ukłucia. Później, przez około 48 godzin, skóra poddana zabiegowi będzie czerwona i silnie obrzęknięta. Jednak nie należy się martwić nawet bardzo dużym obrzękiem, jako że zejdzie on samoistnie.

Czy zabieg należy powtarzać?

Liczbę koniecznych zabiegów ustala się indywidualnie z Pacjentem. Jest ona uzależniona od stopnia zaawansowania zmian naczyniowych. Najczęściej koniecznych jest od 1 do 3 sesji.

Kiedy najlepiej wykonać laserowe usuwanie naczynek?

Doskonałym czasem na laserowe usuwanie naczynek jest jesień. Wówczas najłatwiej wyeliminować przeciwwskazania, jakimi są m.in.: świeża opalenizna czy nadmierne narażanie skóry na działanie promieni słonecznych.

Jak dbać o cerę naczynkową?

  • Nie wolno myć twarzy w gorącej ani zbyt zimnej wodzie, najlepsza będzie letnia,
  • należy unikać nadmiernej ekspozycji skóry na słońce oraz stosować kremy z filtrem UV,
  • trzeba stosować kosmetyki dedykowane dla cery naczynkowej,
  • nie wolno podrażniać skóry, np. gruboziarnistymi peelingami,
  • należy unikać ostrych potraw, alkoholu i palenia papierosów, sauny.

Jeśli popękane naczynka są twoją zmorą, nie zwlekaj i umów się na wizytę do Kliniki Miracki.

Zapraszamy na konsultacje oraz do zasięgnięcia opinii naszych ekspertów: rejestracja@klinikamiracki.pl oraz 221 030 030 605 905 608

 

Zobacz również

„Jesteśmy strategami” – wywiad z Panią Kariną Dudek-Miracką i doktorem Krzysztofem Mirackim w świątecznym wydaniu Gali

„Jesteśmy strategami” – wywiad z Panią Kariną Dudek-Miracką i doktorem Krzysztofem Mirackim w świątecznym wydaniu Gali

03.01.2019

Swoją ciekawością świata zarażają innych, są źródłem inspiracji i motywatorami ciągłego rozwoju. Sprawiają, że niemożliwe staje się możliwe. Życzymy wszystkim bycia częścią takiego zespołu, jak nasz.

Magazyn Gala grudzień 2018, „Jesteśmy strategami” – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką oraz doktorem Krzysztofem Mirackim, założycielami i właścicielami Kliniki Miracki.

Czytaj dalej

„Nie wierzę w przypadek” – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką, naszą szefową, właścicielką Kliniki Miracki w październikowym wydaniu Elle

„Nie wierzę w przypadek” – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką, naszą szefową, właścicielką Kliniki Miracki w październikowym wydaniu Elle

Uśmiech, pochwała dodają skrzydeł, ale gdy szef mówi, że jesteśmy dla niego najważniejsi i chciałby się znaleźć z nami w czasie sztormu w łodzi ratunkowej, jesteśmy dumni.
Magazyn Elle październik – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką, właścicielką Kliniki Miracki, która nas wspiera i inspiruje każdego dnia.

Czytaj dalej