Menu

Laserowe usuwanie rozstępów na piersiach. Wybierz laser pikosekundowy najnowszej generacji

Piękny biust to atrybut kobiety. Chcemy, aby nieustannie był jędrny i po prostu atrakcyjnie się prezentował. Jednak wygląd piersi na skutek wielu czynników może ulec zmianom. Biust zmienia się w okresie dojrzewania, podczas ciąży, karmienia piersią oraz gwałtownych wahań wagi. Niestety, konsekwencją tego często są rozstępy. Charakterystyczne prążki stają się wówczas zmorą wielu pań i doprowadzają do powstania ogromnych kompleksów. Na szczęście usuwanie rozstępów jest dziś możliwe, a najlepiej sprawdza się do tego laseroterapia.

Rozstępy na piersiach dlaczego powstają?

Rozstępy to pęknięcia skóry – dochodzi do nich na skutek dużego rozciągnięcia i zerwania włókien kolagenu i elastyny. Ma to miejsce zazwyczaj w okresie dojrzewania, kiedy dziewczynki gwałtownie rosną, w trakcie ciąży i karmienia piersią oraz przy dużych wahaniach wagi. W efekcie na skórze tworzą się specyficzne blizny w postaci prążków (na początku są czerwone, później białe). Rozstępy mogą pojawić się nie tylko na piersiach, ale też na brzuchu, udach czy pośladkach.Taki defekt to źródło dużych kompleksów, wiąże się ze spadkiem poczucia własnej atrakcyjności oraz skrępowaniem np. w relacji z partnerem.

Czy można zapobiec pojawienie się rozstępów?

Niestety, pojawieniu się rozstępów bardzo trudno zapobiec. Oczywiście wszelkie działania profilaktyczne, typu wcieranie w skórę kremów, balsamów i olejków nawilżających wzmacniają jej elastyczność, dzięki czemu będzie bardziej odporna na powstawanie rozstępów. Niestety, na ogół ta profilaktyka nie jest wystarczająca.Co oczywiście nie oznacza, że należy z niej rezygnować.

Czy można usunąć rozstępy na piersiach?

W przypadku likwidowania rozstępów ważny jest czas. Najlepiej zgłosić się do gabinetu medycyny estetycznej, kiedy blizny są jeszcze we wczesnej fazie rozwoju. Wówczas mamy największe szanse na całkowite wygładzenie skóry. Najskuteczniejszą metodą usuwania rozstępów są zabiegi laserowe. W Klinice Miracki do ich przeprowadzenia wykorzystujemy lasery frakcyjne: ICON 1540 oraz iPixel, a także innowacyjny laser pikosekundowy – PicoSure a ostatnio totalną nowość w naszej klinice – drugi laser pikosekundowy Discovery Pico.

Laserowe usuwanie rozstępów z PicoSure

PicoSure, podobnie jak Discovery Pico to lasery nowej generacji. Charakteryzują się bardzo krótko trwającym impulsem światła, dzięki czemu umożliwiają znacznie szybsze przeprowadzanie zabiegów oraz wykonanie ich mniejszej liczby, w porównaniu do starszych technologii laserowych. Poza tym do minimum zmniejszają ryzyko przegrzania skóry, co wiąże się z większym komfortem Pacjenta. Laser pikosekundowy charakteryzuje się ogromną skutecznością, bezpieczeństwem i właściwie nie wymaga okresu rekonwalescencji. W trakcie zabiegu wiązka światła lasera wnika w głąb skóry, dzięki czemu pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych. Rozstępy na skutek tego działania stopniowo ulegają spłyceniu, a nawet całkowicie zanikają. Liczbę koniecznych sesji zawsze ustalamy indywidualnie z Pacjentem.

PicoSure – laser do zadań specjalnych

Laser PicoSure z powodzeniem stosujemy również do usuwania tatuaży (nawet kolorowych), makijażu permanentnego oraz likwidowania innych niedoskonałości skóry, m.in. przebarwień czy różnego rodzaju blizn. Rewelacyjnie sprawdza się też do laserowego odmładzania twarzy.

Inne metody usuwania rozstępów

Oprócz laseroterapii, medycyna estetyczna dysponuje również innymi metodami usuwania rozstępów. Należą do nich m.in. peelingi chemiczne, drenaż limfatyczny, karboksyterapia czy mezoterapia igłowa. Dobór odpowiedniego zabiegu zawsze jest kwestią indywidualną, uzależnioną od wielu czynników, np. fazy rozwoju rozstępów, ich rozległości, czy miejsca występowania.

Jeśli marzysz o poprawie kondycji skóry, zdecyduj się na jeden z zabiegów redukujących rozstępy z szerokiej oferty naszej kliniki. Zapraszamy na konsultacje oraz do zasięgnięcia opinii naszych ekspertów: rejestracja@klinikamiracki.pl oraz 221 030 030 605 905 608