Menu

Usuwanie tatuażu laserem pikosekundowym. Najlepszy sposób na tatuaż w każdym kolorze.

Nowoczesna medycyna estetyczna pozwala skutecznie pozbyć się problemu estetycznego, jakim jest niechciany tatuaż. Odkąd na rynku medycyny estetycznej pojawiły się lasery pikosekundowe – usunięcie tej niechcianej ozdoby, o której jeszcze do niedawna myśleliśmy, że jest „na całe życie” stało się jeszcze prostsze.

Jednak choć metod usuwania tatuażu jest na rynku sporo – na rzeczywiście skuteczne efekty leczenia możemy liczyć wyłącznie korzystając z najnowocześniejszych, laserowych technik usuwania tatuażu. bowiem tylko nowoczesne lasery pikosekundowe takie jak Discovery Pico i PicoSure są w stanie usunąć ze skóry pigment tatuażu w każdym kolorze.

KLINIKA MIRACKI JEST JEDYNĄ KLINIKĄ W POLSCE, KTÓRA POSIADA DWA LASERY DZIAŁAJĄCE W TECHNOLOGII PIKOSEKUNDOWEJ: PICOSURE I DISCOVERY PICO

Tatuaż kolorowy – czerwony, żółty, zielony, niebieski oraz oczywiście czarny warto usuwać tylko z wykorzystaniem metod gwarantujących likwidację kolorowego pigmentu. A takie możliwości posiadają obecnie wyłącznie pikosekundowe lasery, w tym PicoSure i Discovery Pico. W Klinice Miracki dysponujemy (jako jedyni w Polsce) obydwoma urządzeniami działającymi w technologii Pikosekundowej.

Laser PicoSure 

Laser PicoSure jest urządzeniem, które pojawiło się na rynku dwa lata temu. Klinika Miracki wprowadziła laser PicoSure do swoich usług jako pierwsza klinika w Polsce i do dziś jest jedną z dwóch klinik w Polsce dysponujących tym ekskluzywnym i innowacyjnym laserem.
W porównaniu ze starszymi technologiami usuwania tatuażu (przede wszystkim najpopularniejszą technologią – q-switched) laser PicoSure wyróżnia kilka kluczowych przewag:
– laser PicoSure usuwa nie tylko tatuaż czarny, ale również tatuaż kolorowy, w każdym kolorze
– laser PicoSure nie pozostawia blizn pozabiegowych ze względu na fakt, że energia deponowana jest w skórze w najkrótszym, liczonym w pikosekundach odcinku czasu (ultrakrótki kontakt fali lasera ze skórą nie pozwala na poparzenie)
– laser PicoSure pozwala na skrócenie procesu usuwania tatuażu w tym tatuażu kolorowego. Bardzo wysoka energia użyta w urządzeniu powoduje, że pigment tatuażu zostaje rozbity szybciej niż w przypadku starszych technologii. Do usunięcia tatuaży wystarczy na ogół od 4 do około 8 sesji (choć liczba sesji może się wahać w zależności od koloru, głębokości i rozległości tatuażu)
Atutem zabiegów laserowego usuwania tatuażu laserem PicoSure jest również cena – pomimo, że  jednostkowy zabieg jest nieco droższy od zabiegów konkurencyjnymi metodami – zmniejszenie ilości koniecznych sesji zabiegowych powoduje, że cały proces usunięcia tatuażu laserem PicoSure jest korzystną opcja cenową.
Sprawdź ceny zabiegu usuwania tatuażu laserem PicoSure w naszym cenniku
Zapisz się już teraz na zabieg usuwania tatuażu laserem PicoSure:rejestracja@klinikamiracki.pl lub pod numerem telefonu 221 030 030 oraz 605 905 608

Laser Discovery Pico

Laser Discovery Pico podobnie jak laser PicoSure pracuje w technologii pikosekundowej co pozwala na skuteczne usunięcie tatuażu w każdym kolorze. Ze względu na długość fali światła, jaka wykorzystuje w swojej pracy jest szczególnie skuteczny w usuwaniu tatuażu czerwonego oraz żółtego, który dla większości laserów stanowi największe wyzwanie.

Wyjątkowość laserów pikosekundowych w terapii likwidacji tatuażu w każdym kolorze polega na specyficznym procesie, jaki zachodzi w głębi skóry. Energia światła lasera deponowana w głębokich warstwach skóry, w których umieszczony jest pigment tatuażu zostaje zmieniona w energię kinetyczną o ogromnej mocy. W efekcie, w cząstkę pigmentu, która z punktu widzenia komórkowego jest cząstką bardzo dużą, uderza energia kinetyczna o wysokiej mocy. To powoduje, że cząstka rozpada się na pył, który zostaje wychwycony przez układ limfatyczny organizmu człowieka i przetransportowany jako niepotrzebna substancja.
Atutem działania lasera Discovery Pico jest przede wszystkim:
– ogromna skuteczność w usuwaniu tatuażu w szczególnie trudnych kolorach – żółtym i czerwonym
działanie nieablacyjne – a zatem brak blizn po zabiegu i głębokich uszkodzeń skóry
skrócony do minimum czas procesu usuwania tatuażu (Standardowo do usunięcia tatuażu wystarcza od 4 do 8 sesji w zależności od wielkości tatuażu, głębokości zdeponowania pigmentu w skórze i kolorów użytych do wykonania tatuażu
korzystna cena. Przy jednostkowej wyższej cenie niż przy standardowych metodach – cała terapia usuwania tatuażu jest mniej kosztowna, ponieważ zamyka się w znacząco mniejszej liczbie zabiegów.
Sprawdź ceny zabiegu usuwania tatuażu laserem Discovery Pico w naszym cenniku
Zapisz się już teraz na zabieg usuwania tatuażu laserem Discovery Pico: rejestracja@klinikamiracki.pl lub pod numerem telefonu 221 030 030 oraz 605 905 608

Pamiętaj, że Klinika Miracki jest jedyną kliniką medycyny estetycznej w Polsce, która oferuje możliwość usuwania tatuażu jednym z dwóch najlepszych laserów pikosekundowych: Discovery Pico lub PicoSure.

Przewaga nad starszymi technologiami laserowymi

W wielu materiałach publikowanych w internecie możecie Państwo znaleźć informację na temat starszych technologii usuwania tatuażu laserem. Dotyczy to przede wszystkim zabiegów laserami q – switched, które rzeczywiście jeszcze kilka lat temu stanowiły podstawowy standard w usuwaniu tatuażu. Jednak technologia pikosekundowa pozostawia starsze metody w tyle ze względu na kilka istotnych czynników:
czas usunięcia tatuażu. W przypadku starszych metod liczba zabiegów koniecznych do usunięcia tatuażu obejmowała kilkanaście, czasem nawet ponad dwadzieścia sesji bez gwarancji całkowitego usunięcia tatuażu.
możliwość usuwania tatuażu w każdym kolorze. Tylko najnowocześniejsze lasery pikosekundowe są w stanie usuwać pigment w każdym kolorze: czerwony, zielony, żółty, niebieski oraz czarny. Starsze technologie pozwalają jedynie na usunięcie tatuażu czarnego, lub niebieskiego. Wszystkie inne pigmenty pozostają nietknięte lub jedynie wybledzone w przypadku korzystania ze starszych metod usuwania tatuażu.

brak blizn po zabiegu usuwania tatuażu. Lasery pikosekundowe są laserami nieablacyjnymi, działają w głębi skóry bez przerywania ciągłości naskórka, co powoduje, że skóra po zabiegu nie jest przerwana. Ultrakrótki, pikosekundowy kontakt fali lasera ze skórą sprawia również, że zminimalizowane zostaje ryzyko poparzenia skóry podczas zabiegu. A zatem po zabiegach usuwania tatuażu laserami pikosekundowymi nie pozostają blizny jak ma to miejsce w przypadku leczenia tatuażu laserami pracującymi w starszych technologiach.

Ceny zabiegów laserowego usuwania tatuażu

Ceny zabiegów laserowego usuwania tatuażu są uzależnione przede wszystkim od dwóch elementów: wielkości tatuażu oraz jego kolorystyki. W przypadku laserów Discovery Pico i PicoSure ceny zabiegów są podobne i najkorzystniejsze warianty cenowe można uzyskać korzystając z wykupienia zabiegów w pakietach czterech lub sześciu zabiegów.

Ceny zabiegów dla lasera PicoSure

Ceny zabiegów dla lasera Discovery Pico

Zapraszamy do skorzystania z zabiegów laserowego usuwania tatuażu w Klinice Miracki – jedynej klinice dysponującej dwoma laserami pikosekundowymi – najwyższym standardem w zabiegach usuwania tatuażu, w tym tatuażu kolorowego.

Więcej informacji na temat każdego z urządzeń, możecie uzyskać na stronach poświęconych zabiegom PicoSure oraz Discovery Pico. Zapraszamy również do kontaktu z naszymi doradcami Pacjenta, którzy pomogą Wam wybrać zabieg optymalnie dostosowany do Waszych potrzeb: rejestracja@klinikamiracki.pl lub pod numerem telefonu 221 030 030 oraz 605 905 608.

Zobacz również

„Nie wierzę w przypadek” – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką, naszą szefową, właścicielką Kliniki Miracki w październikowym wydaniu Elle

„Nie wierzę w przypadek” – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką, naszą szefową, właścicielką Kliniki Miracki w październikowym wydaniu Elle

Uśmiech, pochwała dodają skrzydeł, ale gdy szef mówi, że jesteśmy dla niego najważniejsi i chciałby się znaleźć z nami w czasie sztormu w łodzi ratunkowej, jesteśmy dumni.
Magazyn Elle październik – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką, właścicielką Kliniki Miracki, która nas wspiera i inspiruje każdego dnia.

Czytaj dalej

„Pragmatyczni marzyciele” – Karina Dudek-Miracka i Krzysztof Miracki w świątecznym magazynie „Gala”

„Pragmatyczni marzyciele” – Karina Dudek-Miracka i Krzysztof Miracki w świątecznym magazynie „Gala”

Czytelnicy świątecznego wydania magazynu „Gala” (nr 23) mogli zajrzeć bardzo mocno za kulisy życia Kliniki Miracki, bo aż do prywatnych ambicji, marzeń i wartości właścicieli: Kariny Dudek-Mirackiej i Krzysztofa Mirackiego. Wywiad, który ukazał się w magazynie „Gala” 18 grudnia 2017 roku, prezentujemy Państwu w całości.

Czytaj dalej