Menu

Usuwanie zmarszczek botoksem: poznaj fakty i mity na temat zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej!

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej od wielu lat cieszą się w Polsce bardzo dużą popularnością. Jednak wokół tego zabiegu narosło również ogromnie wiele mitów i półprawd. A jaka jest prawda? Czy wstrzykiwanie botoksu boli? I czy zabieg wywołuje sztuczny efekt maski na twarzy? Przedstawiamy kilka faktów i mitów na temat zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej!

Usuwanie zmarszczek botoksem przynosi efekt ,,maski”. MIT

Efekt ,,maski” i kompletne unieruchomienie mimiki twarzy po wstrzyknięciu botoksu to najczęstsze obawy pacjentów, chcących poddać się temu zabiegowi. Jest to jednak MIT związany przede wszystkim z przykładami osób publicznych, u których substancja ta została podana w nadmiarze – na ich własne życzenie bądź, co gorsza, z niewiedzy osób, które podjęły się wykonania zabiegu. Umiejętne podanie toksyny botulinowej sprawia, że twarz wygląda nie tylko na młodszą, ale też bardziej wypoczętą, świeżą i zadowoloną, nie zaś sztuczną i ,,unieruchomioną”.

Wstrzykiwanie botoksu boli. MIT

Wstrzykiwanie botoksu pod skórę odczuwa się zazwyczaj jako kilka mało bolesnych ukłuć, które można porównać do ukąszeń owada. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na ból. Istnieje możliwość znieczulenia obszaru poddanego leczeniu specjalnym kremem znieczulającym, jednak wielu pacjentów uważa ten zabieg za zbyteczny.

Efekty terapii botulinowej utrzymują się przez około 6 miesięcy. FAKT

Efekty zabiegu przy użyciu toksyny botulinowej utrzymują się zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych uwarunkowań naszej skóry czy wieku, jednak najczęściej po 4-5 miesiącach powraca pełna mimika twarzy, a mięśnie znów zaczynają powodować powstawanie zmarszczek.

Raz wykonany zabieg musi być powtarzany regularnie. MIT

Bardzo często słyszy się, że raz wykonany zabieg z użyciem botoksu musi być regularnie powtarzany, by kondycja twarzy nie pogorszyła się jeszcze bardziej niż przed jego wstrzyknięciem. Oczywiście zabieg najlepiej powtarzać co około 6 miesięcy, bowiem po tym czasie na skórze ponownie zaczynają pokazywać się zmarszczki i bruzdy, jeśli jednak tego nie zrobimy, wygląd naszej skóry wróci dokładnie do tego samego punktu, co przed zabiegiem.

Leczenie toksyną botulinową to zadanie dla lekarza, a nie kosmetyczki. FAKT

Usuwanie zmarszczek botoksem to zabieg, podczas którego przerywana jest ciągłość skóry, dlatego może być on wykonywany jedynie przez lekarzy. Botoks jest substancją, która wydawana jest wyłącznie na zamówienie lekarza, zaś kosmetyczki nie posiadają uprawnień do jej posiadania oraz wykonywania zabiegów z jej wykorzystaniem. Pamiętajmy zatem o tym, by na zabieg z wykorzystaniem botoksu decydować się jedynie w gabinecie lekarskim.

Usuwanie zmarszczek botoksem wymaga długiej rekonwalescencji. MIT

Wstrzyknięcie toksyny botulinowej w wybrany obszar twarzy to zabieg, który trwa zaledwie kilka minut, zaś po jego wykonaniu można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Oczywiście, należy pamiętać o przestrzeganiu kilku bardzo ważnych zasad, np. nie można pochylać się i przebywać w pozycji leżącej do 4 godzin po wykonaniu zabiegu, nie wolno też dźwigać ciężarów, pić alkoholu czy intensywnie ćwiczyć. Przez pierwszych kilka dni po zabiegu nie należy również mocno rozmasowywać tych miejsc, w które został wstrzyknięty botoks.

Botoks można przedawkować. FAKT

Nadmiar toksyny botulinowej przynosi bardzo nienaturalny efekt odmłodzenia, a dodatkowo ta substancja może wywołać niechciany paraliż twarzy, dlatego należy dawkować ją bardzo ostrożnie. Doświadczeni lekarze medycyny estetycznej wiedzą jednak, jakie ilości wstrzykiwać pod skórę pacjenta, aby uzyskać widoczne, a zarazem bardzo naturalne i bezpieczne rezultaty.

Zapraszamy na konsultacje oraz do zasięgnięcia opinii naszych ekspertów: rejestracja@klinikamiracki.pl oraz 221 030 030 605 905 608