Menu

Vectus czy Motus – czy epilacja laserowa zawsze oznacza to samo? Sprawdź różnice i wybierz zabieg dla siebie.

Wrześniowa premiera nowego urządzenia do epilacji laserowej – lasera Motus spowodowała, że nasi Pacjenci coraz częściej zaczynają zadawać pytania o różnice pomiędzy dwiema laserowymi metodami depilacji. Czym różni się laser Motus od lasera Vectus? Czy oba zabiegi są tak samo efektywne? Czy wybór metody depilacji laserem jest istotny? A przede wszystkim – która epilacja laserowa jest lepsza: Vectus czy Motus!

Wprowadzając alternatywną metodę epilacji laserowej Motus – spodziewaliśmy się tych pytań. Dlatego tez z przyjemnością rozwiewamy wszystkie wątpliwości. Przeczytajcie opinie naszych ekspertów.

– Czy depilacja laserowa Motus jest lepsza od depilacji Vectus?

Doktor Krzysztof Miracki: 

” Nie można porównując oba lasery Vectus i Motus posługiwać się w ich zestawieniu kategorią lepszy lub gorszy. Oba urządzenia mają tę samą skuteczność w podstawowym zakresie – jako jedyna metoda epilacji dostępna na rynku lasery usuwają trwale owłosienie, bowiem niszczą włos bezpowrotnie w jego fazie anagennej czyli w fazie wzrostu. Tym co łączy oba urządzenia jest więc trwałość efektów – suwają bowiem nie tylko łodygę włosa, ale termicznie niszczą jego macierz odpowiedzialną za przyszły wzrost całej struktury włosa. A zatem, jeżeli Pacjent jest zainteresowany trwałym usunięciem owłosienia – bez znaczenia jest, którą metodę epilacji wybierze: Vectus czy Motus”

– Czy są różnice pomiędzy zabiegiem laserem Vectus i laserem Motus?

Ewelina Majko, kosmetolog:

„Różnic w efektach usuwania owłosienia laserem Vectus i Motus w zasadzie nie ma. Oba lasery charakteryzują się ogromną skutecznością i trwałością efektów zabiegów usuwania owłosienia. Z perspektywy Pacjenta możemy mówić natomiast o różnicach w odczuciach podczas zabiegów. Z naszego doświadczenia zabiegowego i rozmów z Pacjentami wynika, że laser aleksandrytowy Motus jest uznawany w potocznej opinii za mniej bolesny, a zabieg jest przyjemniejszy. Dlatego też osobom o mniejszej odporności na ból rekomendujemy skorzystanie z zabiegów laserem Motus.”

Doktor Krzysztof Miracki:

„Poza tym laser aleksandrytowy czyli Motus jest urządzeniem lepiej usuwającym owłosienie bardzo jasne. Dlatego Pacjentom posiadających włosy o niskiej zawartości melaniny proponujemy terapię laserem Motus.”

– A co z przebiegiem zabiegu? Czy oba urządzenia to ten sam czas trwania i sposób epilacji?

Ewelina Majko, kosmetolog:

„Procedura zabiegowa epilacji laserem Vectus i Motus jest taka sama jeśli chodzi o czas zabiegu, przygotowanie do niego Pacjenta, a także zalecenia pozabiegowe i ewentualne przeciwwskazania. Różnicę możemy wskazać w samym prowadzeniu głowicy po skórze: o ile w przypadku epilacji laserem Vectus kosmetolog wykonuje serię „strzałów” jeden przy drugim, o tyle głowicę lasera Motus prowadzimy po skórze ruchem ciągłym a nie pojedynczymi częstymi przyłożeniami. z perspektywy Pacjenta nie ma to jednak szczególnego znaczenia.”

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu epilacji laserowej Vectus i Motus, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 605 905 608 lub do pobrania cennika. Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o epilacji laserowej Vectus i Motus  – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu epilacji laserowej.

Zobacz również

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Wczesne przedpołudnie (mimo groźnych zapowiedzi meteorologicznych) przywitało nas we wtorek 9 maja, w warszawskiej restauracji Belvedere przepiękną, słoneczną pogodą. Najlepiej – ponieważ to, co chcieliśmy ogłosić naszym gościom – premiera najnowocześniejszego urządzenia Endermologie LPG Alliance – zasługiwało na wiele słońca 🙂

Czytaj dalej

Klinika Miracki w „Sekretach lekarzy” TVN Style

Klinika Miracki w „Sekretach lekarzy” TVN Style

Dla wszystkich naszych pacjentów mamy wspaniałą wiadomość! Jeżeli chcecie zapoznać się bliższej z naszą codzienną pracą i wyzwaniami, przed jakimi stają nasi lekarze oraz kosmetolodzy, a także, jeśli chcecie zajrzeć za kulisy Kliniki Miracki – śledźcie w piątkowe wieczory program „Sekrety Lekarzy” na antenie TVN Style. Premierowe emisje odbywają się w piątki o godzinie 22.30, ale jeżeli nie uda się Państwu w tym czasie dołączyć do widowni – nie ma się czym martwić: powtórki możecie zobaczyć na TVN Style w niedziele o 14.25 i 21.15, środy o 23.40 oraz w czwartki o 11.15.

Czytaj dalej