Menu

Wyszczuplające działanie ultradźwięków, czyli jak działają zabiegi Accent Prime i Vaser Lipo? Dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Samodzielna walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej okazuje się dla naszych Pacjentów bardzo często trudna w realizacji. Choć dieta i ćwiczenia fizyczne stanowią w tym przypadku podstawę, to prawda jest taka, że przy ich pomocy nie zawsze jesteśmy w stanie idealnie wymodelować sylwetkę. Szczególnie, jeśli mamy za sobą ciążę, towarzyszą nam problemy hormonalne czy po prostu widoczny cellulit, który jest wyjątkowo oporny na działanie tradycyjnych metod wyszczuplania. Właśnie w tym przypadku niezwykle pomocne okazują się specjalistyczne terapie z wykorzystaniem ultradźwięków, które w naszej klinice stanowią m.in. zabiegi na ciało Accent Prime i Vaser Lipo. Na czym polega wyszczuplająco-modelujące działanie ultradźwięków? Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na zabieg ultradźwiękami!

Leczenie ultradźwiękami – ultradźwięki w medycynie

Ultradźwięki są narzędziem, bez którego trudno wyobrazić sobie współczesną medycynę. To właśnie dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie specjalistycznych badań ultrasonograficznych (USG), a tym samym prawidłową diagnostykę wielu chorób. Ultradźwięki znalazły jednak zastosowanie również w innych dziedzinach medycyny, np. rehabilitacji czy medycynie estetycznej. W tym ostatnim przypadku ultradźwięki sprawdzają się idealnie przy zabiegach wyszczuplających, a to ze względu na ich zdolności do usuwania tkanki tłuszczowej ze wszystkich problematycznych obszarów ciała. Ultradźwięki działają bardzo precyzyjnie na tkankę tłuszczową, a zabiegi z ich użyciem są dla Pacjenta mało bolesne, bezpieczne i pozwalają skrócić okres rekonwalescencji do minimum.

Zabiegi wyszczuplające – jak działają ultradźwięki?

Zabiegi wyszczuplające z naszej oferty, które wykorzystują działanie ultradźwięków, pozwalają na dokładne odseparowanie tkanki tłuszczowej od okalających ją tkanek. W tym przypadku kluczem jest energia ultradźwięków, którą kieruje się bezpośrednio na zbędną tkankę tłuszczową. Zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków są na tyle precyzyjne, że działają wyłącznie na tkankę tłuszczową, bez ryzyka uszkodzenia tkanki łącznej, nerwów czy naczyń krwionośnych. Dzięki temu Pacjent dużo szybciej widzi efekt w postaci szczupłego, wymodelowanego ciała, a dodatkowo, może dużo szybciej powrócić do normalnej aktywności.

Terapia ultradźwiękowa Accent Prime

Accent Prime jest przykładem bezinwazyjnego zabiegu z wykorzystaniem ultradźwięków, który pozwala wymodelować ciało, ujędrnić skórę i zredukować cellulit w krótkim czasie, bez trudnego do zniesienia bólu, blizn i długiej terapii pozabiegowej. W tym przypadku działanie ultradźwięków dodatkowo wspomaga działanie fal radiowych w technologii radiofrekwencji, która podwyższa temperaturę tkanek podskórnych, poprawia krążenie i przyspiesza metabolizm w okolicy poddanej zabiegowi, stymulując układ do usuwania uwolnionego tłuszczu i detoksykacji tkanek. Działanie fal radiowych i ultradźwiękowych wywołuje naprzemienne napięcie i rozluźnienie błon komórek tłuszczowych, co prowadzi do ich uszkodzenia, stopniowego rozpadu adipocytów i uwalniania ich zawartości.

Liposukcja Vaser Lipo z wykorzystaniem ultradźwięków

W ofercie naszej kliniki znajduje się także liposukcja Vaser Lipo wykorzystująca działanie ultradźwięków. Podczas tego zabiegu wiązka energii ultradźwiękowej wprowadzana jest przez cienką kaniulę pod skórę Pacjenta, gdzie delikatnie, a zarazem precyzyjnie działa na komórki tłuszczowe. Ultradźwięki pozwalają oddzielić złogi tłuszczowe od komórek okalających bez naruszania nerwów, naczyń krwionośnych i tkanki łącznej. Vaser Lipo jest zabiegiem bardziej inwazyjnym niż wspomniany wcześniej Accent Prime. Jednak okres rekonwalescencji, który trwa w tym przypadku zazwyczaj kilka tygodni, nie jest uciążliwy dla Pacjenta. Dodatkowo, liposukcja ultradźwiękowa pozwala uzyskać spektakularne efekty wyszczuplenia utrzymujące się nawet do kilku lat. Atutem terapii Vaser Lipo jest także możliwość wykorzystania tkanki tłuszczowej do ponownej implantacji w inne obszary ciała w celu perfekcyjnego wymodelowania sylwetki – powiększenia biustu, korekcji kształtu pośladków czy owalu twarzy.

Więcej informacji na temat zabiegów z wykorzystaniem ultradźwięków znajdziesz na stronach:

Accent Prime

oraz

Lipoliza Vaser Lipo

Zobacz również

„Jesteśmy strategami” – wywiad z Panią Kariną Dudek-Miracką i doktorem Krzysztofem Mirackim w świątecznym wydaniu Gali

„Jesteśmy strategami” – wywiad z Panią Kariną Dudek-Miracką i doktorem Krzysztofem Mirackim w świątecznym wydaniu Gali

03.01.2019

Swoją ciekawością świata zarażają innych, są źródłem inspiracji i motywatorami ciągłego rozwoju. Sprawiają, że niemożliwe staje się możliwe. Życzymy wszystkim bycia częścią takiego zespołu, jak nasz.

Magazyn Gala grudzień 2018, „Jesteśmy strategami” – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką oraz doktorem Krzysztofem Mirackim, założycielami i właścicielami Kliniki Miracki.

Czytaj dalej

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Wczesne przedpołudnie (mimo groźnych zapowiedzi meteorologicznych) przywitało nas we wtorek 9 maja, w warszawskiej restauracji Belvedere przepiękną, słoneczną pogodą. Najlepiej – ponieważ to, co chcieliśmy ogłosić naszym gościom – premiera najnowocześniejszego urządzenia Endermologie LPG Alliance – zasługiwało na wiele słońca 🙂

Czytaj dalej