Menu

Wyszczuplanie z Kliniką Miracki – poradnik dla szukających najlepszych zabiegów. Część pierwsza

Szczupła, smukła sylwetka i jędrna sprężysta skóra to nie tylko zagadnienie estetyczne. To również oznaka naszego zdrowia i kondycji fizycznej. I oczywiście nie chodzi o to, żeby każdy mieścił się w rozmiarze 36, bo przecież piękno tkwi w różnorodności. Chodzi przede wszystkim o to, żeby każdy czuł się w swoim rozmiarze dobrze, zdrowo i pięknie. Żeby nadejście wiosny i cieplejszych dni było dla Was powodem do radości, a nie frustracji z powodu własnego wyglądu – zbyt obfitych boczków, brzucha czy ud. Podstawą do zachowania pięknego ciała zawsze był i będzie zdrowy tryb życia – przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, zbilansowana dieta i ruch – niekoniecznie od razu udział w maratonach – wystarczy codzienne zamienienie windy na schody.

Oczywiście nie zawsze dieta i uprawianie sportu wystarczają, żeby wyszczuplić ciało, szczególnie te obszary, które na odchudzanie są szczególnie oporne – brzuch, uda, boczki, ramiona. I kiedy konwencjonalne metody zawodzą, lub efekty wyszczuplania nie pojawiają się tak szybko jak byście chcieli – często zaczynacie myśleć o wsparciu ze strony medycyny estetycznej. I nie ma w tym nic złego – w końcu medycyna estetyczna jest dla ludzi i warto korzystać z jej pomocy – pod warunkiem, że wybierzecie dobrze klinikę i wspólnie z lekarzem wybierzecie zabieg idealnie dopasowany do Waszych potrzeb w zakresie modelowania sylwetki. Na co więc zwracać uwagę, kiedy podejmiecie decyzję, że praca nad ciałem wymaga wsparcia ze strony medycyny?

Od czego zacząć?

Przede wszystkim zwróćcie uwagę na wybór kliniki – szukajcie zawsze miejsc, w których pracują profesjonaliści znający możliwości współczesnej medycyny estetycznej i są przeszkoleni z wielu dostępnych technik. Różnorodność w menu zabiegowym kliniki – będzie zawsze gwarancją, że kosmetolog lub lekarz doradzą Wam zabieg najlepiej dopasowany do Waszych potrzeb, a nie jedyny, którym dysponują. A przecież metod na modelowanie sylwetki i wyszczuplanie ciała znanych medycynie estetycznej nie bez przyczyny jest tak dużo – różnią się od siebie nie tylko efektami, inwazyjnością zabiegu, ale też konkretnymi wskazaniami czy nawet – co równie ważne – przeciwwskazaniami. Jeżeli w klinice medycyny estetycznej, tak jak w Klinice Miracki, dostępne są różnorodne zabiegi – takie jak najnowocześniejsze laserowe i nieinwazyjne wyszczuplanie Sculpsure, korzystające z fal radiowych i ultradźwięków zabiegi Accent Prime, endermologia uważana za jedną z najbardziej naturalnych, opartych na masażu próżniowym metod modelowania ciała, czy skoncentrowana na redukcji cellulitu Vela Shape lub iniekcyjne zabiegi lipolizy – możecie wiedzieć z całą pewnością, że  zabiegowcy będą mieli z czego wybierać rekomendując Wam terapię idealną dla Waszego ciała.
Po drugie zaś pytajcie o szczegóły – to bardzo ważne, żeby przed rozpoczęciem terapii odchudzającej mieć pewność, że korzystacie z zabiegów, których naprawdę Wasze ciało potrzebuje i które dadzą Wam najlepsze efekty. W Klinice Miracki wyznajemy zasadę, „wiemy, co rekomendujemy”. Dlatego też zanim zaczniemy przekonywać naszych Pacjentów do wyboru konkretnej metody, zawsze gruntownie szkolimy cały zespół – nie tylko z zagadnień teoretycznych związanych z daną techniką, ale też w nieskończoność doskonalimy się z praktycznych niuansów – dzielimy się doświadczeniami, wrażeniami, rozwijamy swoje umiejętności. Ostatnie miesiące spędziliśmy poznając tajniki najnowocześniejszej metody laserowego, nieinwazyjnego wyszczuplania Sculpsure. Czerpaliśmy wiedzę od ekspertów i na własnej skórze sprawdzaliśmy efekty i odczucia towarzyszące tej całkowicie nowej metodzie.

Scuplsure – jak to działa?

Wielu z naszych Pacjentów obawia się laseroterapii – głównie z powodu mitów, które narosły wobec tej najnowocześniejszej metody zdobywającej szturmem najlepsze gabinety medycyny estetycznej. Tymczasem laseroterapia w rękach profesjonalistów to nie tylko bardzo skuteczne, ale też bezpieczne procedury. Wystarczy, że wysłuchacie dokładnie i będziecie stosować się do wskazań lekarzy, a na pewno będziecie mogli cieszyć się długotrwałymi i widocznymi efektami. W przypadku lasera Sculpsure – najnowszej metody laserowego wyszczuplania i modelowania ciała – największym atutem jest jej całkowita nieinwazyjność. Cały zabieg polega na założeniu na ciało Pacjenta specjalnego pasa, na którym umocowane zostają głowice emitujące światło laserowe – tak zwane pady. Każdy z czterech padów ma powierzchnię około 25cm2, a więc równoczasowe przyłożenie ich wszystkich do skóry pozwala na jednoczesne wyszczuplanie obszaru ponad 1m2 skóry. Bardzo ważne jest, żeby zarówno pas, jak i pady były dokładnie umocowane, tak, żeby głowice idealnie przylegały do skóry. Tu ogromną rolę odgrywa uważność i skrupulatność kosmetologa, ale z pomocą przychodzi mu również samo urządzenie – sygnalizuje ono moment, którym głowica odsunęła się od skóry i wymaga poprawy.
Kolejnym atutem Sculpsure jest ogromna liczba kombinacji, w których kosmetolog może zamontować pas i pady. I tu już najważniejszą rolę gra doświadczenie zabiegowca. Tylko od niego zależy dobór odpowiedniej kombinacji padów i umieszczenie ich dokładnie w tych miejscach i w ten sposób, jakie dadzą najlepsze efekty. Na mniejszych obszarach możemy korzystać z jednego pada – na większych z większego lub większej ich liczby. Kosmetolog może też zmieniać położenie padów, ustawiać je w pionowym lub poziomym układzie zależnie od swojej wiedzy i potrzeb skóry Pacjenta. Kiedy już kosmetolog wykona tę pierwszą cześć pracy czyli optymalnie zamontuje głowice lasera na Waszym ciele rozpoczyna się właściwa procedura czyli rozgrzewanie tkanek do temperatury ponad 40 stopni Celsjusza. Pierwsze cztery minuty zabiegu nie będą dla Was szczególnie męczące – będziecie co prawda czuć delikatne rozgrzewanie, ale jednocześnie powierzchnia głowicy wykonana ze specjalnego materiału będzie chłodziła powierzchnię skóry, z którą będzie styczna. Później, czyli przez kolejne 21 minut zabiegu będzie nieco trudniej… Chłodzenie oczywiście nadal będzie działało chroniąc Waszą skórę przed poparzeniem, ale jeśli chodzi o odczucia – cóż – nie będą najprzyjemniejsze. Wrażenie ciepła głęboko w skórze podczas zabiegu Sculpsure jest dosyć wyraźne. Na szczęście procedura jest bardzo krótka – jedna sesja na jednym obszarze trwa zaledwie 25 minut, więc mówiąc kolokwialnie – da się wytrzymać. Szczególnie, jeśli będziecie myśleć przede wszystkim o celu. Ten bowiem warty jest chwilowego poświęcenia. w trakcie 25 minutowej sesji, laser Sculpsure niszczy nawet do 25% tkanki tłuszczowej poddanej zabiegowi. Co równie ważne na ogół dla uzyskania pełnych efektów zabiegowych wystarcza jedna, maksymalnie dwie sesje na jeden obszar.
I najważniejsze – kiedy zabieg dobiegnie końca, Wasza skóra będzie z pewnością zaczerwieniona i lekko opuchnięta, możecie też odc