Menu

Wyszczuplanie z Kliniką Miracki – poradnik dla szukających najlepszych zabiegów. Część pierwsza

Szczupła, smukła sylwetka i jędrna sprężysta skóra to nie tylko zagadnienie estetyczne. To również oznaka naszego zdrowia i kondycji fizycznej. I oczywiście nie chodzi o to, żeby każdy mieścił się w rozmiarze 36, bo przecież piękno tkwi w różnorodności. Chodzi przede wszystkim o to, żeby każdy czuł się w swoim rozmiarze dobrze, zdrowo i pięknie. Żeby nadejście wiosny i cieplejszych dni było dla Was powodem do radości, a nie frustracji z powodu własnego wyglądu – zbyt obfitych boczków, brzucha czy ud. Podstawą do zachowania pięknego ciała zawsze był i będzie zdrowy tryb życia – przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, zbilansowana dieta i ruch – niekoniecznie od razu udział w maratonach – wystarczy codzienne zamienienie windy na schody.

Oczywiście nie zawsze dieta i uprawianie sportu wystarczają, żeby wyszczuplić ciało, szczególnie te obszary, które na odchudzanie są szczególnie oporne – brzuch, uda, boczki, ramiona. I kiedy konwencjonalne metody zawodzą, lub efekty wyszczuplania nie pojawiają się tak szybko jak byście chcieli – często zaczynacie myśleć o wsparciu ze strony medycyny estetycznej. I nie ma w tym nic złego – w końcu medycyna estetyczna jest dla ludzi i warto korzystać z jej pomocy – pod warunkiem, że wybierzecie dobrze klinikę i wspólnie z lekarzem wybierzecie zabieg idealnie dopasowany do Waszych potrzeb w zakresie modelowania sylwetki. Na co więc zwracać uwagę, kiedy podejmiecie decyzję, że praca nad ciałem wymaga wsparcia ze strony medycyny?

Od czego zacząć?

Przede wszystkim zwróćcie uwagę na wybór kliniki – szukajcie zawsze miejsc, w których pracują profesjonaliści znający możliwości współczesnej medycyny estetycznej i są przeszkoleni z wielu dostępnych technik. Różnorodność w menu zabiegowym kliniki – będzie zawsze gwarancją, że kosmetolog lub lekarz doradzą Wam zabieg najlepiej dopasowany do Waszych potrzeb, a nie jedyny, którym dysponują. A przecież metod na modelowanie sylwetki i wyszczuplanie ciała znanych medycynie estetycznej nie bez przyczyny jest tak dużo – różnią się od siebie nie tylko efektami, inwazyjnością zabiegu, ale też konkretnymi wskazaniami czy nawet – co równie ważne – przeciwwskazaniami. Jeżeli w klinice medycyny estetycznej, tak jak w Klinice Miracki, dostępne są różnorodne zabiegi – takie jak najnowocześniejsze laserowe i nieinwazyjne wyszczuplanie Sculpsure, korzystające z fal radiowych i ultradźwięków zabiegi Accent Prime, endermologia uważana za jedną z najbardziej naturalnych, opartych na masażu próżniowym metod modelowania ciała, czy skoncentrowana na redukcji cellulitu Vela Shape lub iniekcyjne zabiegi lipolizy – możecie wiedzieć z całą pewnością, że  zabiegowcy będą mieli z czego wybierać rekomendując Wam terapię idealną dla Waszego ciała.
Po drugie zaś pytajcie o szczegóły – to bardzo ważne, żeby przed rozpoczęciem terapii odchudzającej mieć pewność, że korzystacie z zabiegów, których naprawdę Wasze ciało potrzebuje i które dadzą Wam najlepsze efekty. W Klinice Miracki wyznajemy zasadę, „wiemy, co rekomendujemy”. Dlatego też zanim zaczniemy przekonywać naszych Pacjentów do wyboru konkretnej metody, zawsze gruntownie szkolimy cały zespół – nie tylko z zagadnień teoretycznych związanych z daną techniką, ale też w nieskończoność doskonalimy się z praktycznych niuansów – dzielimy się doświadczeniami, wrażeniami, rozwijamy swoje umiejętności. Ostatnie miesiące spędziliśmy poznając tajniki najnowocześniejszej metody laserowego, nieinwazyjnego wyszczuplania Sculpsure. Czerpaliśmy wiedzę od ekspertów i na własnej skórze sprawdzaliśmy efekty i odczucia towarzyszące tej całkowicie nowej metodzie.

Scuplsure – jak to działa?

Wielu z naszych Pacjentów obawia się laseroterapii – głównie z powodu mitów, które narosły wobec tej najnowocześniejszej metody zdobywającej szturmem najlepsze gabinety medycyny estetycznej. Tymczasem laseroterapia w rękach profesjonalistów to nie tylko bardzo skuteczne, ale też bezpieczne procedury. Wystarczy, że wysłuchacie dokładnie i będziecie stosować się do wskazań lekarzy, a na pewno będziecie mogli cieszyć się długotrwałymi i widocznymi efektami. W przypadku lasera Sculpsure – najnowszej metody laserowego wyszczuplania i modelowania ciała – największym atutem jest jej całkowita nieinwazyjność. Cały zabieg polega na założeniu na ciało Pacjenta specjalnego pasa, na którym umocowane zostają głowice emitujące światło laserowe – tak zwane pady. Każdy z czterech padów ma powierzchnię około 25cm2, a więc równoczasowe przyłożenie ich wszystkich do skóry pozwala na jednoczesne wyszczuplanie obszaru ponad 1m2 skóry. Bardzo ważne jest, żeby zarówno pas, jak i pady były dokładnie umocowane, tak, żeby głowice idealnie przylegały do skóry. Tu ogromną rolę odgrywa uważność i skrupulatność kosmetologa, ale z pomocą przychodzi mu również samo urządzenie – sygnalizuje ono moment, którym głowica odsunęła się od skóry i wymaga poprawy.
Kolejnym atutem Sculpsure jest ogromna liczba kombinacji, w których kosmetolog może zamontować pas i pady. I tu już najważniejszą rolę gra doświadczenie zabiegowca. Tylko od niego zależy dobór odpowiedniej kombinacji padów i umieszczenie ich dokładnie w tych miejscach i w ten sposób, jakie dadzą najlepsze efekty. Na mniejszych obszarach możemy korzystać z jednego pada – na większych z większego lub większej ich liczby. Kosmetolog może też zmieniać położenie padów, ustawiać je w pionowym lub poziomym układzie zależnie od swojej wiedzy i potrzeb skóry Pacjenta. Kiedy już kosmetolog wykona tę pierwszą cześć pracy czyli optymalnie zamontu