Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Zalety zabiegu chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Zmiany skórne, w tym włókniaki, kurzajki czy brodawki nie tylko szpecą skórę, ale też mogą stanowić początek poważnych schorzeń skóry, w tym nowotworów. Dlatego tak ważne i wykraczające daleko poza tematykę estetyczną jest wczesne zdiagnozowanie charakteru zmiany skórnej i opracowanie planu jej leczenia.
W wielu przypadkach tradycyjne, chirurgiczne usunięcie zmiany jest optymalnym rozwiązaniem, głównie ze względu na możliwość przebadania wyciętej tkanki pod kątem histopatologicznym.

Wskazania: chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Do chirurgicznego usuwania zmian zwykle w Klinice Miracki kwalifikujemy Pacjentów, którzy:

  • chcą szybko i skutecznie pozbyć się zmian typu: brodawki, włókniaki, kurzajki,
  • są zainteresowani lub lekarz zdefiniuje konieczność przeprowadzenia dodatkowego badania histopatologicznego.

Efekty: chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej gwarantuje całkowite jej zniknięcie. Po zabiegu chirurgicznym na skórze Pacjenta pozostaje blizna, jednak w porozumieniu z lekarzem rekomendujemy również opracowanie planu jej leczenia.

Szczegóły zabiegu chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Zabiegi chirurgicznego usuwania zmian skórnych są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowych. Nie wymagają ze strony Pacjenta żadnych dodatkowych procedur przygotowawczych.
Zabieg jest jednorazowy i wymaga tylko w przypadku większych zmian wizyt kontrolnych mających na celu zmianę opatrunku i ewentualne usunięcie szwów.
Pacjent zostaje na kilkanaście minut przed zabiegiem znieczulony w miejscach, z których będzie usuwana zmiana. Następnie lekarz wycina zmianę wraz z niewielkim marginesem zdrowej tkanki, dla ułatwienia procesów gojenia.
Po zakończeniu procedury, która zazwyczaj nie trwa dłużej niż 30-40 minut lekarz zakłada szwy i opatrunek, który jest zdejmowany po upływie kilkunastu dni.

Zalecenia pozabiegowe: chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Bezpośrednio po zabiegu wskazane jest szczególnie delikatne obchodzenie się z obszarem poddanym usunięciu zmiany: nie należy naciągać ani uciskać skóry, aby nie zaburzyć jej naturalnych procesów gojenia. W pierwszym okresie rana pozabiegowa nie powinna również być w żaden sposób nawilżana ani moczona.
Blizna pozabiegowa przez pierwsze pół roku w żadnym wypadku nie może być poddawana działaniu słońca.

Sprawdź także radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych.

Ceny zabiegu chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu chirurgiczne usuwanie zmian skórnych, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o chirurgicznym usuwaniu zmian skórnych – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu chirurgicznego usuwania zmian skórnych.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do chirurgicznego usunięcia zmiany skórnej może być:

  • skłonność do bliznowców,
  • niska krzepliwość krwi Pacjenta.