Discovery Pico – usuwanie tatuażu, przebarwień i blizn. Odmładzanie pikosekundowe.

Zalety zabiegu Discovery Pico – usuwanie tatuażu, przebarwień i blizn. Odmładzanie pikosekundowe.

Discovery Pico to (obok znakomitego lasera Picosure) jeden z dwóch wykorzystywanych w naszej klinice najnowocześniejszych laserów pracujących w technologii pikosekundowej. Tym samym tylko w Klinice Miracki, Pacjenci mogą korzystać z pełnego spectrum technologii pikosekundowych.
Innowacyjna technologia wprowadzona przez Discovery Pico umożliwia osiągnięcie maksymalnej mocy szczytowej w ultrakrótkich impulsach o mocy dwukrotnie przewyższającej inne pikosekundowe lasery wykorzystywane w medycynie. Dzięki temu rezultaty zabiegów Discovery Pico charakteryzują się zwiększoną skutecznością w zakresie likwidacji trudnych do usunięcia rodzajów tatuażu, w szczególności tatuażu kolorowego, w zabiegach odmładzających, likwidujących przebarwienia orz usuwających blizny i rozstępy.

Wskazania do zabiegu Discovery Pico – usuwanie tatuażu, przebarwień i blizn. Odmładzanie pikosekundowe.

Zabieg Discovery Pico jest dedykowany wszystkim tym Pacjentom, którzy są zainteresowani:

 • Usunięciem tatuażu, w tym również tatuażu kolorowego.
 • Likwidacją przebarwień na skórze (niezależnie od ich pochodzenia. Discovery Pico doskonale usuwa zarówno przebarwienia powstałe w wyniku intensywnego korzystania z promieni słonecznych, jak i te, które są efektem zaburzeń hormonalnych, czy procesów fotostarzenia skóry.)
 • Kompleksowym, gruntownym odmłodzeniem skóry. Laser Discovery Pico silnie stymuluje wzrost włókien kolagenowych oraz elastyny, powodując tym samym naturalne napięcie i wygładzenie skóry. Skóra zyskuje świetlistość, znikają zmarszczki i bruzdy na twarzy a efekt odmłodzenia jest zauważalny już po kilku tygodniach od zabiegu Discovery Pico.
 • Redukcją rozstępów. Laser Discovery Pico ze względu na bardzo silne działanie w obrębie tkanek i stymulację skory do intensywnego wzrostu kolagenu doskonale radzi sobie również z terapią redukcji rozstępów i jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych zabiegów estetycznych w tym zakresie.
 • Likwidacją blizn i blizn potrądzikowych.

Efekty zabiegu Discovery Pico – usuwanie tatuażu, przebarwień i blizn. Odmładzanie pikosekundowe.

Discovery Pico wykorzystuje najnowocześniejszą technologię laserowego usuwania zmian barwnikowych, zatrzymania efektów fotostarzenia się skóry i likwidacji tatuażu. Impulsy laserowe pozwalają osiągnąć ukierunkowany prosto na pigment efekt czysto fotoakustyczny, pozostawiając otaczające tkanki nietknięte. W medycynie estetycznej zjawisko to nazywane jest efektem pikosekundowym.
W rezultacie zabiegów laserem Discovery Pico całkowitej likwidacji ulegają tatuaże, w tym tatuaże kolorowe. Co ważne, oczekiwany rezultat terapeutyczny można osiągnąć już w trakcie kilku zabiegów, co w porównaniu ze starszą technologią Q-Switched jest znacząco lepszym wynikiem. Poza tym laser pikosekundowy Discovery Pico nie pozostawia blizn pozabiegowych. Podobny efekt można osiągnąć jedynie dzięki drugiemu laserowi pikosekundowemu – PicoSure.
Jeżeli natomiast celem terapii jest odmładzanie skóry lub likwidacja przebarwień – Pacjent może liczyć na kompleksową redukcję zmarszczek, usunięcie zmian barwnikowych i efekt świetlistej, odmłodzonej skóry. W przypadku tego rodzaj zabiegów optymalne efekty daje terapia prowadzona w cyklu około trzech lub więcej zabiegów.
Podobne serie – około trzech – sześciu zabiegów nasi lekarze rekomendują w przypadku zabiegów redukcji blizn i rozstępów.

Czas oczekiwania na efekty

W przypadku zabiegów usuwania tatuażu czas, po którym możemy liczyć na zauważalną zmianę to zaledwie kilka dni. Kiedy ustąpi opuchlizna i zaczerwienienie, Pacjent niemal od razu może zauważyć blaknięcie tatuażu. Do uzyskania pełnego efektu konieczne jest wykonanie serii zabiegów laserem Discovery Pico.
W przypadku zabiegów odmładzających czas oczekiwania na pierwsze efekty to około 2-4 tygodnie. a zatem już po pierwszej sesji Pacjent powinien widzieć zmiany następujące w strukturze skóry.

Szczegóły zabiegu Discovery Pico – usuwanie tatuażu, przebarwień i blizn. Odmładzanie pikosekundowe.

Technologia

Laser Discovery Pico wykorzystuje neodymowo-yagowe (Nd:YAG) źródło światła laserowego o podwójnej długości fali. Discovery Pico emituje fale o długości 1064 nm i 532 nm w technologii Quanta Pico-Boost, co umożliwia pracę w trybie pikosekundowym. Polega ona na generowaniu maksymalnie 800 mJ energii i maksymalnie 1,8 GW mocy.
W porównaniu z innymi technologiami, tradycyjnie wykorzystywanymi do usuwania tatuażu, parametry energii dostarczanej w pigment przy użyciu Discovery Pico pozwalają rozbić cząsteczki tuszu na znacznie mniejsze elementy. Mówiąc potocznie – starsze lasery typu q-switched rozbijają pigment tatuażu na granulki, Discovery Pico i inne lasery pikosekundowe jak na przykład Pico Sure – na pył. To bardzo istotna różnica – ponieważ im mniejsza jest cząstka pigmentu tym łatwiejsza staje się do usunięcia dla układu limfatycznego organizmu.
Z perspektywy procesów odbywających się w skórze pod wpływem światła lasera Discovery Pico, zabieg polega na absorpcji fali światła laserowego  (emitowanego w postaci ultrakrótkich impulsów pikosekundowych) przez cząsteczki pigmentu lub zespoły cząsteczek wewnątrz skóry. W cząsteczkach, które zaabsorbowały światło lasera następuje bardzo gwałtowny wzrost temperatury, która może osiągnąć nawet 900°C. Wytworzone w wyniku reakcji duże ilości ciepła rozchodzą się z wysoką prędkością wewnątrz cząsteczki, powodując powstanie fali akustycznej przechodzącej przez samą cząsteczkę. Fala akustyczna tworzy wewnątrz cząstki ciśnienie, przekraczające opór cząsteczki, co prowadzi bezpośrednio do zniszczenia struktury cząstki pigmentu i jej rozbicie w pył. Proces ten nazywa się efektem fotoakustycznym. 
Wyeliminowanie rozbitych cząstek z organizmu pozostaje już w gestii naturalnych możliwości układu limfatycznego. Ze względu na fakt, że laser Discovery Pico rozbija pigment na cząstki o wielkości pyłu na poziomie komórkowym – układ odpornościowy bez trudu radzi sobie z transportem tych cząstek i usunięciem ich z organizmu.
Dodatkowym efektem działania lasera jest pobudzanie komórek do produkcji kolagenu i elastyny – również w wyniku przegrzania struktur skóry. Zaś procesy wzmożonej produkcji włókien kolagenowych skutkują efektem odmładzającym dla skóry Pacjenta.
Laser Discovery Pico został wyposażony w szereg głowic, które umożliwiają szerokie zastosowanie lasera w różnych wskazaniach.
Głowica z frakcjonowaną plamką, czyli głowica frakcyjna pozwala na wykonywanie skutecznych i niewymagających niemal rekonwalescencji zabiegów odmładzających i regenerujących skórę.
Dodatkowe głowice stosowane do większości zabiegów mają dwa różne kształty – kwadratowy i okrągły – co pozwala na perfekcyjne dopasowanie głowicy do obszaru poddanego leczeniu Discovery Pico.

Przygotowanie do zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu laserem Discovery Pico skóra Pacjenta wymaga szczególnego przygotowania. Przede wszystkim nie należy wykonywać zabiegu Discovery Pico na skórze świeżo opalonej, niezależnie od tego czy opalenizna pochodzi z naturalnego źródła promieniowania UV, czy też jest efektem korzystania z lamp solaryjnych.
Pacjent przed wykonaniem zabiegu Discovery Pico jest również zobowiązany do odstawienia wszelkich leków i ziół o działaniu światłouczulającym. Przed przystąpieniem do zabiegu warto zapoznać się z listą substancji, które zaliczają się do tej grupy. Kompleksowej informacji na temat preparatów światłouczulających udzielają każdorazowo nasi eksperci.
Przed zabiegiem należy również zrezygnować ze spożywania alkoholu, co najmniej na kilka dni przed planowanym zabiegiem.

Częstotliwość zabiegów

W przypadku zabiegów Discovery Pico zawsze rekomendujemy naszym Pacjentom wykonanie serii zabiegów od trzech do około 10 lub więcej w przypadku szczególnie trudnych do usunięcia tatuaży.
Każdy przypadek terapeutyczny jest inny, a w związku z tym liczbę sesji w kompleksowej terapii i częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie z każdym Pacjentem. Zwykło się jednak przyjmować, że przerwa pomiędzy zabiegami, konieczna dla odpowiedniej regeneracji skóry to okres pomiędzy 4. a 6. tygodniami.
Natomiast liczba serii zabiegów w zależności od wskazania na ogół wygląda następująco:
 • Lekkie posłoneczne przebarwienia – jedna lub dwie sesje
 • Głębokie przebarwienia – trzy do sześciu sesji w zależności od uzyskiwanych efektów
 • Zabiegi głębokiego odmłodzenia skóry – od 3 sesji aż do uzyskania satysfakcjonujących efektów
 • Likwidacja tatuażu – w zależności od głębokości pigmentu i ilości kolorów od czterech zabiegów do uzyskania zadowalającego efektu terapii
 • Redukcja blizn i rozstępów – od trzech do około sześciu sesji zabiegowych.

Znieczulenie podczas zabiegu

Odczucia zabiegowe podczas procedur wykonywanych laserem Discovery Pico, jakie towarzyszą Pacjentowi ograniczają się do odczuwania ciepła lub silnego ciepła w głębi skóry, gdzie działa światło lasera. Dlatego też przy większości zabiegów nie jest stosowane znieczulenie, jednak na specjalne życzenie Pacjenta, leczony obszar może zostać poddany znieczuleniu miejscowemu przy użyciu kremów znieczulających. W większości przypadków jednak – znieczulenie nie jest konieczne.

Przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu Discovery Pico z perspektywy Pacjenta jest bardzo prostą, nieangażującą procedurą. Lekarz przesuwa głowicę lasera dobraną do konkretnych potrzeb skóry i leczonego wskazania po obszarze poddanym terapii. Dla zmniejszenia dolegliwości bólowych oraz uniknięcia ryzyka poparzenia skóry Pacjenta, skóra jest w trakcie zabiegu chłodzona strumieniem zimnego powietrza.
Zabieg trwa od kilku (w przypadku małych zmian pigmentacyjnych) do maksymalnie dwudziestu-dwudziestu pięciu minut. Czas jego trwania jest ściśle uzależniony od głębokości zmian, planowanego do osiągnięcia efektu terapeutycznego oraz wielkości obszaru poddanego leczeniu.

Skóra po zabiegu

Po zakończeniu zabiegu Discovery Pico skóra jest mocno zaczerwieniona. Możliwe jest tez występowanie na niej podkrwień lub lekkich wybroczyn, które z czasem zamienią się w niewielkie strupki. Wszelkie zaczerwieniania, obrzęki i strupki są naturalnym następstwem terapii i ustępują samoczynnie, najcześciej w ciągu kilku dni.
Dla uzyskania optymalnych efektów terapii Discovery Pico należy bezwzględnie stosować się do wszelkich zaleceń pozabiegowych, które rekomenduje lekarz przeprowadzający zabieg.

Zalecenia pozabiegowe po zabiegu Discovery Pico – usuwanie tatuażu, przebarwień i blizn. Odmładzanie pikosekundowe.

Po zabiegu laserem Discovery Pico na skórze Pacjenta mogą występować drobne przekrwienia, opuchlizna i zaczerwienienia skóry. Powinny one ustąpić samoistnie po maksymalnie kilku dniach. Ponieważ jednak skóra po zabiegu laserem Discovery Pico jest silnie przeforsowana, bardzo ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja.
Przede wszystkim po zabiegu Discovery Pico:
 • nie wolno eksponować skóry na promieniowanie UV
 • należy stosować silne filtry przeciwsłoneczne na obszarze poddanym leczeniu
 • można delikatnie nawilżać i chłodzić skórę
 • nie należy zdrapywać powstałych po zabiegu ewentualnych strupków
 • nie wolno dodatkowo mechanicznie forsować skóry poprzez wykonywanie agresywnych zabiegów pielęgnacyjnych. Najlepiej w ciągu tygodnia dwóch po zabiegu stosować wyłącznie delikatne zabiegi pielęgnacyjne możliwie najłagodniejszymi kosmetykami.

Ceny zabiegu Discovery Pico – usuwanie tatuażu, przebarwień i blizn. Odmładzanie pikosekundowe.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu zabiegu Discovery Pico – usuwanie tatuażu, przebarwień i blizn. Odmładzanie pikosekundowe, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu Discovery Pico – usuwanie tatuażu, przebarwień i blizn. Odmładzanie pikosekundowe – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu Discovery Pico.

– Zespół Kliniki Miracki, Warszawa

Przeciwwskazania

Zabieg Discovery Pico jest procedurą medyczną i jako taka posiada oczywiście przeciwwskazania do jego wykonywania. W przypadku Discovery Pico przeciwwskazaniami do zabiegu są przede wszystkim:
 • świeża opalenizna,
 • skłonność do bliznowców,
 • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających,
 • aktywne infekcje skórne w leczonym obszarze,
 • nowotwory skóry.