Drenaż limfatyczny

Zalety zabiegu

Jeżeli zależy Państwu na całkowicie nieinwazyjnej, łagodnej i naturalnej metodzie pomagającej zwalczać cellulit, obrzęki tłuszczowe i te, powstałe na skutek zatrzymania wody w organizmie, jeżeli jesteście Państwo zainteresowani ogólną poprawą stanu zdrowia – regeneracją i oczyszczeniem organizmu z toksyn – rekomendujemy skorzystanie z drenażu limfatycznego – fizjoterapeutycznej metody, której działanie najogólniej mówiąc sprowadza się do usprawnienia krążenia limfy w organizmie.
Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych.
Medycyna Estetyczna na podstawie badań dowodzi, że drenaż limfatyczny jest niezbędnym elementem podczas kuracji odchudzających i redukcji cellulitu. Bez wykonania profesjonalnego drenażu lifmatycznego, ceną, jaką zapłacimy za oczekiwanie na efekty będzie wydłużający się czas.

Wskazania

Drenaż limfatyczny jest przede wszystkim terapią rekomendowaną dla Pacjentów w trakcie kuracji antycellulitowych i odchudzających, jako jeden z kluczowych zabiegów wspierających. Poza tym jednak, drenaż limfatyczny sprawdza się doskonale w innych wskazaniach, takich jak choćby:
– zwalczanie zespołu ciężkich nóg,
– zapobieganie powstawaniu żylaków,
– poprawa stanu odżywienia skóry,
– zmniejszanie obrzęków tłuszczowych,
– detoksykacja organizmu,
– regeneracja po zabiegach liposukcji – za cenę kilku drenaży możemy cieszyć się znacząco szybszymi efektami..

Efekty

Drenaż limfatyczny doskonale pobudza i reguluje krążenie krwi i limfy w organizmie. W efekcie doprowadza do lepszego odżywienia i uelastycznienia skóry w obszarze, który został poddany masażowi limfatycznemu. Do najbardziej radykalnych i zauważalnych rezultatów drenażu limfatycznego, poza pobudzeniem krążenia należą:
– zmniejszenie obrzęków kończyn,
– usunięcie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii,
– redukcja cellulitu,
– detoksykacja organizmu,
– poprawa jędrności i elastyczności skóry,
– usprawnienie przepływu chłonki w układzie chłonnym.
Drenaż limfatyczny jest metodą bardzo efektywną, o ile stosujemy go konsekwentnie, w formie regularnej kuracji. Najlepsze wyniki daje terapia około 6-10 półgodzinnych sesji drenażowych.

Szczegóły zabiegu

Drenaż limfatyczny nie wymaga od Pacjenta żadnego dodatkowego przygotowania. Ponieważ jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, a nawet przyjemnym, jest rzecz jasna wykonywany bez znieczulenia. Pacjent otrzymuje przed zabiegiem specjalny strój, który podczas zabiegu napełniany jest powietrzem. Powietrze wypełniające kombinezon pełni funkcję uciskowego masażera – wypełniający się kombinezon udrożnia węzły limfatyczne, dzięki czemu przyczynia się do lepszego oczyszczania organizmu. Uciskowy masaż sekwencyjny daje Pacjentowi bardzo przyjemne doznania, przez co dodatkowo drenaż ma działanie relaksujące.
Masaż limfatyczny pobudza krążenie krwi i limfy, poprawiając ogólny stan organizmu. W wyniku stymulacji odpowiednich punktów na ciele następuje lepsze odżywienie, poprawa pracy komórek oraz odpowiednia regulacja krążenia krwi jak i funkcjonowania organów wewnętrznych. Poddawana masażowi skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.
Poprawia się metabolizm tkanki tłuszczowej oraz przemiana materii w partiach skórnych, podskórnych i w mięśniach. Dochodzi do usprawnienia przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Dzięki temu eliminowane są czynniki sprzyjające powstawaniu cellulitu. Masaż taki zapobiega niewydolności krążenia obwodowego, szczególnie w obrębie kończyn dolnych i pozwala pozbyć się efektu zimnych stóp.

Wskazania pozabiegowe

Po drenażu limfatycznym nie ma szczególnych wskazań pozabiegowych dla Pacjenta.

Ceny zabiegu Drenaż limfatyczny

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu drenaż limfatyczny, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu drenaż limfatyczny – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu drenażu limfatycznego.

Przeciwwskazania

Do przeciwwskazań zaliczamy:
– aktywną chorobę nowotworową, stany po operacyjnym usunięciu nowotworów,
– zapalenie naczyń chłonnych,
– obrzęk powstały na skutek ostrych stanów zapalnych,
– zakrzepicę żył głębokich (w przeciągu ostatniego pół roku),
– choroby skóry,
– podwyższoną temperaturę ciała,
– niewydolność serca,
– otwarte rany,
– czynną gruźlicę płuc,
– guzki niewiadomego pochodzenia.