Epilacja i depilacja laserowa Thunder MT

Zalety zabiegu epilacja / depilacja laserowa Thunder MT

Thunder MT to najlepsze rozwiązanie dla najbardziej wymagających pacjentów , umożliwiające indywidualne leczenie bez kompromisów między bezpieczeństwem a skutecznością.

Najnowszy, najszybszy i najmocniejszy wśród laserów do epilacji, laser Thunder MT, jest połączeniem dwóch najbardziej skutecznych laserów epilacyjnych: lasera aleksandrytowego o długości fali 755 nm i lasera neodymowoyagowego o długości fali 1064 nm. Dzięki specjalnemu systemowi chłodzenia zabieg jest naprawdę mało bolesny.

To absolutna nowość, uważana przez profesjonalistów za przebój i niedoścignionego lidera w kategorii epilacji.

W trosce o bezpieczeństwo, wysoki komfort i zadowolenie Pacjentów, Klinika Miracki, jako pierwsza w Polsce, wprowadziła laser Thunder MT – Optishape™ AutoMotion™ – najnowszy technologicznie laser do epilacji.

Laser Thunder MT swoją wyjątkowość zawdzięcza:

– technologii naprzemiennej (połączenie dwóch laserów ), która stanowi idealne rozwiązanie dla osób o różnych kolorytach skóry i każdym typie owłosienia. W zależności od stopnia zawartości melaniny w skórze czy włosie – laser daje możliwość dobrania indywidualnej terapii dostosowanej specjalnie do pacjenta

– elastyczności tego urządzenia,

– swojej sile, bezpieczeństwu, wysokiej skuteczności i stosunkowo małej bolesności

– seria zabiegów powoduje nie tylko destrukcję łodygi włosa ale również trwałe uszkodzenie mieszków włosowych

Aby uzyskać pożądane efekty, konieczne jest poddanie się serii zabiegów co wynika z fizjologii życia włosa.

Jedynie podczas fazy wzrostu (anagenu) włos może zostać trwale usunięty.

Wskazaniem do zabiegu epilacji laserowej Thunder MT jest nadmierne owłosienie w poniżej wymienionych obszarach:

  • twarz (wąsik, podbródek, okolica między brwiami)
  • plecy,
  • ramiona
  • tors,
  • brodawki
  • brzuch,
  • pośladki,
  • okolice intymne,
  • uda
  • łydki

Czas oczekiwania na efekty

Pierwsze efekty są zazwyczaj widoczne już po kilku  pierwszych zabiegach. Po okresie 2-3 tygodni od przeprowadzeniu pierwszej procedury, Pacjent może zauważyć, że odrastające włoski są słabsze, i „wypadają” ze skóry. Po każdej kolejnej sesji widoczne są zmiany w postaci coraz rzadziej odrastających włosków. Celem terapii jest uzyskanie optymalnego, oczekiwanego efektu – całkowitej (około 97%) likwidacji owłosienia.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowując się do zabiegu epilacji laserem Thunder MT, Pacjent powinien pamiętać o podstawowych zasadach przygotowania się do zabiegu laserowej epilacji:

– Przed zabiegiem nie należy opalać skóry – zabieg na świeżej opaleniźnie jest niebezpieczny dla skóry, dlatego jest to przeciwwskazaniem do przeprowadzenia epilacji laserem Thunder MT.

– Przed zabiegiem należy (idealnie tego samego dnia rano) dokładnie ogolić (łodygi włosa i ich mieszki powinny pozostać w skórze dlatego depilacja jest przeciwwskazana)  obszar, na którym będzie przeprowadzany zabieg. Wskazane jest wykonanie tego ze szczególną delikatnością, aby uniknąć podrażnienia skóry przed zabiegiem. Najlepszym rozwiązaniem jest delikatne usunięcie włosów maszynką do golenia. Skóra przed zabiegiem musi być ogolona  ze względu na bezpieczeństwo Pacjenta, gdyż włoski pozostałe nad powierzchnią skóry podczas termicznego niszczenia mogą ją nadmiernie oparzyć.

– Przed zabiegiem epilacji Thunder MT należy pamiętać o odstawieniu wszelkich leków i ziół światłouczulających. W razie wątpliwości co do listy produktów światłouczulających – nasi eksperci udzielą pełnej informacji na ten temat.

– Przed i w trakcie serii zabiegów epilacji laserowej nie wolno opalać się ani korzystać z solarium lub samoopalaczy

– W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów ubocznych ( podrażnień skóry) lub powikłań (np. oparzeń ) należy niezwłocznie zgłosić to zabiegowcy, który wykonywał zabieg.

Częstotliwość

Zabiegi epilacji laserowej Thunder MT wykonujemy co 4 tygodnie dla twarzy, co 6 tygodni dla rąk, pleców, brzucha i bikini oraz co 8 tygodni dla nóg. Taka ilość czasu wystarczy, by kolejne partie włosów wchodzących w fazę wczesnego anagenu, były dla lasera Thunder MT zauważalne i możliwe do wychwycenia. Ostateczna liczba zabiegów dostosowana jest do indywidualnych uwarunkowań Pacjenta i najczęściej zamyka się w przedziale 6 – 8 zabiegów.

W przypadku jasnych i cienkich włosów prawdopodobnie konieczne będzie wykonanie kilku dodatkowych sesji. W wyjątkowo opornych przypadkach konieczna jest konsultacja lekarska

Znieczulenie podczas zabiegu

Zabieg nie wymaga znieczulenia. W porównaniu z innymi metodami depilacji jest stosunkowo mało bolesny i przeprowadza się go w zaledwie kilka lub kilkanascie  minut na obszar.

Praktycznie tuż po jego zakończeniu Pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć. Ewentualne lekkie zaczerwienienie skóry, będące wynikiem działania lasera, znika bardzo szybko. Inne efekty uboczne po wykonaniu zabiegu występują bardzo rzadko, jeśli przestrzegane są zalecenia pozabiegowe ( przez pewien czas po zabiegu należy unikać sauny, solarium oraz gorących kąpieli, umożliwiając skórze pełną regenerację ) . Zazwyczaj jedynym doznaniem, które towarzyszy Pacjentowi podczas zabiegu jest intensywny chłód na obszarze poddanym zabiegowi (wynikający z działania systemu chłodzącego Zimmer ) oraz delikatne, niemal niezauważalne odczucie kłucia w głębi skóry.

Przebieg

Zanim kosmetolog przystąpi do zabiegu usunięcia owłosienia laserem Thunder MT, przeprowadza z Pacjentem wywiad przedzabiegowy dotyczący wystąpienia możliwych przeciwwskazań do zabiegu. Następnie przygotuje skórę do zabiegu epilacji laserowej, bardzo dokładnie oceniając jej stan i maskując białą kredką obszary, które nie powinny zostać poddane działaniu światła lasera. W ten sposób oznaczone zostaną wszystkie pieprzyki, zmiany skórne, brodawki, które ze względu na bezpieczeństwo, muszą pozostać poza zasięgiem fali laserowej. Do maskowania używana jest biała kredka, ponieważ kolor biały jest dla lasera całkowicie “niewidoczny” i obszar pokryty tym kolorem zostanie przez laser pominięty.

W zależności od obszaru sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Po zabiegu kosmetolog może dodatkowo schłodzić skórę cold packiem.

Skóra po zabiegu

Po zakończeniu zabiegu skóra stopniowo czerwienieje i zyskuje lekką opuchliznę. Możliwe są również lekkie stany zapalne w okolicy mieszków włosowych afirmujące się charakterystycznymi obrzękami i opuchlizną. Objawy te schodzą samoczynnie po kilku godzinach, a dla ich złagodzenia można stosować kompresy chłodzące na skórę.

Zalecenia po zabiegu epilacji laserowej Thunder MT

Po zabiegu epilacji laserowej Thunder MT bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń kosmetologa:

– w razie wystąpienia podrażnień skóry jak najszybciej zastosować preparaty łagodzące np. Bepanthen Plus w kremie lub Panthenol spray

– nie eksponować skóry na działanie promieniowania słonecznego,

unikać gorących kąpieli, saun,

– nie wykonywać na obszarze pozabiegowym – peelingów, maseczek etc.

– unikać kąpieli w basenach z chlorowaną wodą,

– do pielęgnacji skóry po epilacji używać wyłącznie delikatnych preparatów – wody micelarnej lub delikatnego płynu myjącego,

– używać, na skórę poddaną epilacji, kremów z wysokim filtrem ochronnym.

Ze względu na swoje unikalne właściwości laser Thunder MT może być również wykorzystywany do  odmładzania skóry (stymulacja produkcji kolagenu i wyrównanie kolorytu) oraz do redukcji zmian naczyniowych.