Laserowe odmładzanie skóry: Icon 1540

Zalety zabiegu

Jeżeli zauważasz u siebie pierwsze objawy starzenia skóry: zmarszczki, stopniową utratę jędrności i sprężystości skóry i pragniesz zapobiec jak najskuteczniej temu procesowi bez konieczności poddawania się bolesnym zabiegom chirurgii plastycznej warto, żebyś zwróciła uwagę na nowatorską metodę frakcyjnego nieablacyjnego odmładzania skóry przy użyciu platformy laserowej Icon Palomar wspomaganej głowicą LUX 1540TM.
Zabieg Icon Palomar posiada tę gigantyczną przewagę nad tradycyjnymi metodami odmładzania skóry, że działa w głębokich warstwach skóry w sposób nieablacyjny, co oznacza, że nie narusza ciągłości naskórka i wierzchniej warstwy skóry. Ta bezinwazyjna, szybka i niezwykle skuteczna metoda oczywiście nie cofa czasu, jednak powoduje znacznie istotniejszy proces – pobudza i stymuluje komórki Twojej skóry do podjęcia intensywnych procesów regeneracji. W ciągu kilkunastu tygodni skóra staje się jędrna, gładka, znikają zmarszczki i stan ten przy odpowiedniej pielęgnacji utrzymuje się przez długie miesiące.

Wskazania

Nieablacyjne frakcyjne odmładzanie przeznaczone jest dla osób, które zauważają u siebie wzrost wiotkości skóry, zmarszczki, ziemistość cery, mają blizny potrądzikowe, a oczekują szybkich, kompleksowych i długotrwałych efektów, wysokiej skuteczności i mało kłopotliwej rekonwalescencji. Zabieg może być przeprowadzony na dowolnym fragmencie skóry, który wymaga odnowy. laser frakcyjny warszawa

Efekty

W efekcie zabiegu frakcyjnego nieablacyjnego odmładzania znikają zmarszczki ze skóry, a ona sama  staje się aksamitnie gładka i napięta, zyskuje na jędrności oraz sprawia wrażenie młodszej i zdrowszej. Zwarta struktura i jednolity koloryt skóry powodują, że jej wygląd ulega gigantycznej, zauważalnej poprawie.
Ponieważ działanie lasera Icon Palomar z głowicą Lux pobudza komórki pacjenta do samodzielnej regeneracji efekt zabiegu pojawia się stopniowo, w miarę jak skóra ulega wewnętrznej przebudowie. Na ostateczny wynik działań medycznych należy poczekać do 2-3 miesięcy, ale w ciągu każdego kolejnego tygodnia będziecie Państwo zauważać znaczące zmiany w wyglądzie i kondycji skóry.
Zabieg dla uzyskania optymalnych wyników najcześciej wykonuje się w serii 3-5 sesji realizowanych w około czterotygodniowych odstępach. Po wykonaniu takiej serii zabiegów i odpowiedniej pielęgnacji skóry efekty odmładzania laserowego utrzymują się nawet do kilku lat.

Szczegóły zabiegu

Zabieg odmładzania frakcyjnego Icon Palomar z głowicą LUX 1540TM jest zabiegiem korzystającym z technologii laserowej, a zatem jak wszystkie tego rodzaju zabiegi wymaga nieuciażliwego dla pacjenta przygotowania skóry do procedury medycznej:
 • w ciągu kilku tygodni przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z leków i ziół mogących uwrażliwić skórę na światło (nagietek, dziurawiec, skrzyp, antybiotyki, preparaty zawierające retinol),
 • nie należy wystawiać skóry na działanie słońca oraz lam solaryjnych,
 • nie należy stosować preparatów drażniących skórę ani nie wykonywać na poddawanym leczeniu obszarze zabiegów typu peeling czy wykorzystujących kwas hialuronowy.
Sama procedura zabiegowa jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna. laser frakcyjny warszawa
Urządzenie wytwarza mikrowiązki świetlne o dużej mocy, intensywnie penetrujące skórę i pobudzające w ten sposób odnowę tkanki pod jej powierzchnią. Nie naruszają one powierzchni naskórka i wierzchnich warstw skóry. Niesiona przez mikrowiązki energia powoduje błyskawiczną koagulację białek i odparowanie wody na trasie przebiegu promienia świetlnego.
W tkance powstają tzw. kolumny termiczne położone jedna obok drugiej, wzdłuż których w krótkim czasie powstaną nowe włókna kolagenowe. Aby procesy regeneracyjne można było pobudzać w głębokich warstwach skóry i z najwyższą efektywnością, w Palomar ICON Lux1540TM wykorzystuje się dwa rodzaje mikrosoczewek: XD oraz XF, umożliwiające głęboką penetrację skóry (powyżej 1,5 mm) i tworzenie gęstej siateczki uszkodzeń kolumnowych.
Tak pobudzona do pracy skóra rozpoczyna samodzielne procesy regeneracyjne skutkujące znaczącą poprawą jędrności i sprężystości.
Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, wrażliwa i opuchnięta. Opuchlizna znika jednak  maksymalnie w ciągu 3 dni po zabiegu, a rumień w ciągu kilku kolejnych dni. w efekcie zabiegu może też dojść do lekkiego złuszczania naskórka, które ustępuje po kilku dniach i jest związane z usuwaniem starej tkanki. W miejscach przebarwień może początkowo dojść do przyciemnienia koloru skóry, ale po około 14 dniach koloryt się wyrównuje.

Wskazania pozabiegowe

Po zabiegu skóra jest bardzo delikatna i uwrażliwiona ze względu na rozpoczynające się w jej głębokich warstwach procesy regeneracyjne. Dlatego przez kilka tygodni po zabiegu, należy traktować ją ze szczególną pieczołowitością: nie wystawiać na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych (silny wiatr, mróz, czy intensywne słońce), w żadnym wypadku nie opalać, korzystać z kremów z najwyższymi filtrami ochronnymi UV oraz intensywnie nawilżać i natłuszczać. Taka dbałość o skórę po zabiegu pomoże jej szybciej i efektywniej uzyskać wymarzoną kondycję. las

Jeśli chcesz przyspieszyć regenerację i odbudowę skóry sprawdź również jeden z najlepszych zabiegów wspierających mezoterapię osoczem bogatopłytkowym PRP Magellan. 

r frakcyjny warszawa

Ceny zabiegu laserowe odmładzanie skóry: Icon 1540

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat zabiegu laserowe odmładzanie skóry: Icon 1540,  zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu laserowe odmładzanie skóry: Icon 1540 – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu laserowe odmładzanie skóry: Icon 1540.

Przeciwwskazania

Zabiegu frakcyjnego nieablacyjnego odmładzania skóry nie wolno wykonywać, kiedy istnieją istotne ku niemu przeciwwskazania, wśród których najistotniejszymi są:
 • uszkodzenia skóry, stany zapalne oraz przewlekłe zapalne dermatozy (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca),
 • nadwrażliwość na światło lasera oraz przyjmowanie ziół i leków światłouczulających typu skrzyp, nagietek, dziurawiec, antybiotyki,
 • nowotwory skóry,
 • epilepsja,
 • trwająca terapia izotretinoiną, steroidami,  oraz retinoidami
 • infekcje bakteryjne, wirusowe,
 • opalona skóra, używanie kremów samoopalających i samoopalaczy,
 • ciąża.