Skuteczne iniekcyjne ujędrnianie skóry i twarzy

Zalety zabiegu

Kiedy skóra traci wraz z wiekiem gęstość i jędrność, a zmarszczki na twarzy staja się coraz bardziej zauważalne warto sięgnąć po rozwiązania, które dają długotrwały efekt w postaci ujędrniania twarzy, jednak nie wymagają skomplikowanych procedur medycznych.
Na szczęście medycyna estetyczna zna już takie rozwiązania, a wśród nich jednym z najskuteczniejszych jest zabieg – iniekcyjnego ujędrniania twarzy.
Zabieg, o którym mowa jest wypełniaczem na bazie kwasu polimlekowego, który jest stosowany głównie jako podstawowy składnik nici liftingujących. Jednak jest używany również do iniekcji w głębokie warstwy skóry jako samodzielna substancja. Wykorzystany w ten sposób daje długotrwałe, bo utrzymujące się nawet do dwóch lat, spektakularne efekty w postaci ujędrniania skóry twarzy.

Wskazania

Zabieg jest szczególnie skuteczny w leczeniu defektów skóry, takich jak: bruzdy, fałdy skórne, blizny, ubytki tkanki tłuszczowej. Jest również wykorzystywany jako doskonałe remedium na utratę gęstości i jędrności skóry.

Efekty

Całkowita odnowa i kompleksowa odbudowa jędrności skóry, poprawa jej gęstości utrzymująca się przez wiele miesięcy (nawet do dwóch lat), a  także wypełnienie pojedynczych zmarszczek i bruzd na twarzy. Efekt ujędrniania twarzy pojawia się dwuetapowo: w pierwszej fazie następuje korekcja zmarszczek, które wypłycają się na skutek wypełnienia tkanek preparatem. Natomiast w drugiej fazie, kiedy następuje proces syntezy włókien kolagenowych skóra odbudowuje swoją strukturę – faza ta trwa od 4 do 6 tygodni i jej efekty widoczne są wraz z upływem czasu. Dla osiągnięcia optymalnych efektów ujędrniania twarzy zabieg warto powtórzyć 2-4 razy w odstępach sześciotygodniowych.

Szczegóły zabiegu

Podczas pierwszej wizyty Pacjent przechodzi w Klinice Miracki gruntowną konsultację lekarską podczas której przeprowadzona zostaje kwalifikacja do zabiegu oraz ustalenie harmonogramu iniekcji tak, aby Pacjent był w pełni zadowolony z wyników terapii i cieszył się nimi możliwie jak najdłużej.
Na pół godziny przed zabiegiem skóra zostaje znieczulona specjalną maścią, po czym lekarz rozpoczyna iniekcję preparatu  w głębsze warstwy skóry, dzięki czemu efekt terapii jest najlepszy.
Ta głęboka iniekcja pobudza odpowiednie włókna do syntezy kolagenu, co jest zapoczątkowaniem procesów odbudowy skóry. Jest to odmienne działanie niż w przypadku większości wypełniaczy, które jedynie wypychają tkanki dzięki swojej objętości. Zabieg pozwala uzyskać efekt zbliżony do efektu liftingu chirurgicznego, dzięki pobudzaniu skóry do regeneracji i odbudowie struktur kolagenowych w skórze.
Bezpośrednio po zabiegu lekarz wykonuje gruntowny masaż ostrzykiwanej okolicy, a także przekazuje Pacjentowi instrukcje jak samodzielnie powtarzać masaż, który jest jednym z podstawowych wskazań pozabiegowych.

Wskazania pozabiegowe

Po zabiegu Pacjent otrzymuje od lekarza prowadzącego szczegółową instrukcję, w jaki sposób masować ostrzyknięta okolicę, aby pomóc skórze w uzyskaniu optymalnej formy. Zabieg masażu Pacjent  wykonuje samodzielnie, w domu przez dwa kolejne tygodnie, pięć razy dziennie.

Ceny zabiegu – ujędrnianie skóry i twarzy

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu  iniekcyjnego ujędrniania skóry i twarzy, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu  – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu ujędrniania skóry i twarzy.

Przeciwwskazania

Zabiegu nie wykonujemy:
– w ciąży i okresie karmienia,
– przy skłonności do powstawania blizn przerostowych,
– w trakcie aktywnych infekcji wirusowych i bakteryjnych na twarzy,
– kiedy Pacjent cierpi na choroby autoimmunologiczne,
– w trakcie przechodzenia niewyrównanej cukrzycy,
– przy występowaniu chorób nowotworowych.