Karboksyterapia Venusian CO2 Therapy

Zalety zabiegu

Czy istnieje zabieg medycyny estetycznej, który przy niskiej inwazyjności, szybkości wykonania i wysokiej efektywności charakteryzuje się dodatkowo bardzo szerokim spectrum zastosowań od leczenia rozstępów po poprawę kondycji włosów? Bez wątpienia jednym z takich zabiegów jest karboksyterapia, czyli leczenie dwutlenkiem węgla, który podany śródskórnie, lub podskórnie silnie rozszerza naczynia krwionośne oraz stymuluje powstanie nowych kapilar. Zwiększona przepustowość naczyń jest tożsama z ich intensywniejszą pracą, a co za tym idzie przyspieszeniem i zwiększeniem efektywności wszystkich procesów regeneracyjnych zachodzących w skórze.
Karboksyterapia, czyli terapia CO2 znajduje zastosowanie w imponującej ilości wskazań – od skutecznego stymulowana procesów odmładzających i odświeżających skórę, poprzez leczenie rozstępów, cellulitu i blizn, aż po leczenie łysienia czy zaburzeń krążenia.
Od niedawna na rynku pojawiła się unowocześniona, prawdziwie innowacyjna metoda karboksyterapii: Venusian CO2 Therapy. Na czym polegają atuty tej niezwykłej metody?
Przede wszystkim urządzenie pozwala na podgrzanie gazu podawanego w iniekcji do około 36 stopni, czyli temperatury zbliżonej do temperatury ludzkiego ciała. Podgrzany gaz powoduje, że doznania bólowe Pacjenta znacząco się zmniejszają, a ta wielowskazaniowa skuteczna i ekologiczna terapia nie wiąże się z dużym dyskomfortem.
To jednak nie wszystko. Venusian wyposażona jest również w specjalny czujnik wkłucia w naczynie, który zapobiega powstawaniu w czasie zabiegu podskórnych wylewów.
Kolejny walor tej nowatorskiej technologii to wbudowany mikrokontroler monitorujący na bieżąco, podczas zabiegu: czystość, ilość i prędkość podawania gazu. Dzięki temu systemowi możemy błyskawicznie zmieniać parametry zabiegu zależnie od potrzeb skóry i wytrzymałości Pacjenta. Ostatnia innowacja to sensor kontrolujący wytrzymałość ciała na rozpieranie i temperaturę, do której podgrzewany jest gaz.
Wszystkie te udogodnienia sprawiają, że Venusian to najnowocześniejsza obecnie metoda karboksyterapii dostępna w klinikach medycyny estetycznej. Bezpieczna, ekologiczna, nisko inwazyjna i niezbyt bolesna.

Wskazania

Karboksyterapia Venusian jest zabiegiem medycyny estetycznej, który ze względu na swoją specyfikę – działanie na poziomie najmniejszych naczyń krwionośnych i stymulowanie ich do pracy, znajduje ogromnie dużo zastosowań medycznych. Zabiegi karboksyterapii rekomendujemy Pacjentom, którzy:
– chcą odmłodzić i odświeżyć wygląd skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni,
– chcą pozbyć się cieni i „worków” pod oczami,
– liczą na usunięcie zmarszczek, zwiotczenia skóry
– zmagają się z uciążliwym cellulitem lub rozstępami,
– pragną pozbyć się szpecących blizn,
– walczą z problemem łysienia lub rzadkiego, słabego owłosienia skóry głowy,
– leczą lekkie formy zaburzeń krążenia.
Na wszystkie te wskazania karboksyterapia jest doskonałą i skuteczną metodą leczenia.

Efekty

Karboksyterapia Venusian CO2 Therapy ze względu na to, że jest metodą oddziałującą na poziomie najmniejszych naczyń krwionośnych i jej zasadza działania sprowadza się do stymulowania nowych procesów i wzmagania ich intensywności jest zabiegiem, którego efekty przychodzą z czasem i są zauważalne po wykonaniu serii zabiegów. Najcześciej dla uzyskania optymalnego rezultatu, (w postaci zagęszczonych włosów, likwidacji bądź redukcji cellulitu, rozstępów czy blizn, a także odmłodzonej, bardziej sprężystej skóry) należy przeprowadzić około 10-12 zabiegów w zależności od wskazania i zaawansowania problemu – na przykład głębokości i koloru rozstępów. I choć może się na pozór wydawać, że to karboksyterapia jest długą terapią to jej niewątpliwym atutem jest trwałość osiągniętych rezultatów.

Szczegóły zabiegu

Zabieg karboksyterapii Venusian nie jest zabiegiem wymagającym dla Pacjenta. Nie potrzeba do niego szczególnego przygotowania, przeprowadzany jest bez znieczulenia i polega na prostej iniekcji śródskórnej lub podskórnej preparatu – w skórę głowy lub na przykład w rozstępy w przypadku ich leczenia.
Czysty dwutlenek węgla jest wstrzykiwany w tkanki przy pomocy niewielkiej igły. Wnikając w okoliczne tkanki wywołuje bardzo silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych i powstanie nowych. W ten sposób, niejako naturalnie zwiększa się w ostrzykniętym obszarze przepływ krwi, a co za tym idzie – transport tlenu i składników odżywczych. Poprawia się mikrokrążenie krwi, a zatem skóra zostaje zastymulowana do intensywniejszej odnowy. Komórki, którym dostarczono większej ilości substancji odżywczych pracują efektywniej i bardziej wydolnie. Zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, co bezpośrednio przyczyna się do odmłodzenia i wzrostu sprężystości skóry.
Zabieg trwa około kilkunastu minut i może być powtarzany mniej więcej dwa razy w tygodniu.
Po jego zakończeniu skóra może być lekko zasiniona i zaczerwieniona w miejscu iniekcji, jednak efekty te powinny szybko ustąpić.

Wskazania pozabiegowe

Po zabiegu karboksyterapii należy otoczyć skórę po iniekcji szczególną troską – nie poddawać jej mechanicznym naciskom – rozciąganiu, tarciu, uciskowi, nie eksponować zbyt mocno na słońcu oraz stosować kosmetyki łagodzące.

Ceny zabiegu Karboksyterapia Venusian CO2 Therapy

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu karboksyterapii Venusian CO2, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o karboksyterapii Venusian CO2 – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu karboksyterapii Venusian CO2.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazań do karboksyterapii jako dosyć naturalnej metody nie jest wiele. Wśród najważniejszych przeciwwskazań znajdują się:
– ciąża,
– niewydolność płuc,
– niewydolność serca.