Konsultacja dermatologiczna

Konsultacja dermatologiczna

Konsultacja dermatologiczna to spotkanie z lekarzem dermatologiem. Jej celem jest przede wszystkim, zdiagnozowanie problemu na podstawie wnikliwego wywiadu lekarskiego oraz symptomów. Rozpoznanie schorzenia może odbyć się już podczas pierwszej wizyty. Wtedy lekarz zaleca odpowiednią terapię i informuje o kolejnych etapach leczenia. W przypadku zmian skórnych lekarz może przeprowadzić badanie dermatoskopowe by rozpoznać rodzaj problemu. Jeżeli występuje podejrzenie, że zmiana skórna może mieć charakter nowotworowy bądź złośliwy, w celu rozwiania wątpliwości, zleca pobranie próbki materiału tkankowego do badania histopatologicznego i przesyła go do dalszej analizy.
W zależności od wyniku badania, lekarz zaleca: obserwację, odpowiednią terapię lub chirurgiczne usunięcie zmiany skórnej. Taki zabieg może być wykonany w Klinice Miracki, jeżeli pacjent kwalifikuje się do jego przeprowadzenia. Specjalista może również zalecić serię zabiegów w terapii całościowej. Podczas wizyty lekarz przeprowadza wywiad medyczny, wyczerpująco odpowiada na wszelkie pytania Pacjenta.
Należy pamiętać, że wszelkie zmiany skórne mogą być niebezpieczne dla zdrowia a nieleczone – również dla życia. Należy zaznaczyć jak ważnym aspektem jest profilaktyka – oglądanie zmian skórnych przynajmniej 2 razy do roku jest podstawą prewencji. Osoby z grupy ryzyka powinny przyglądać się zmianom nawet częściej. Zmiany skórne mogą być objawem poważnej choroby, bądź z czasem przybrać postać złośliwą. Dlatego gdy tylko zachodzi podejrzenie nieprawidłowości na skórze (zmiana skórna się powiększyła, zmieniła kolor, zaczęła swędzieć, boleć lub pojawiło się bardzo dużo zmian w krótkim czasie), należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat konsultacji dermatologicznej, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o konsultacji dermatologicznej, forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania.