Konsultacja dietetyczna

Konsultacja dietetyczna

Konsultacja dietetyczna to spotkanie z lekarzem dietetykiem. Ma na celu określenie stanu zdrowia Pacjenta, celu terapeutycznego i zaproponowanie najbardziej odpowiedniego programu dietetycznego. Konsultacja rozpoczyna się od rozmowy z Pacjentem. Lekarz pyta między innymi o dotychczasowy sposób odżywiania, tryb życia, aktywność fizyczną, samopoczucie a także występujące choroby. Następnie wykonuje wszelkie niezbędne pomiary obwodu ciała Pacjenta i może wykonać badania, które pomogą dobrać odpowiednie zalecenia dietetyczne.

Jak wygląda badanie u dietetyka

Lekarz dietetyk, po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu dotyczącego żywienia i zdrowia, mierzy wszelkie parametry Pacjenta: wzrost, wagę, obwód talii, brzucha i ud. Bardzo ważnym elementem określenia stanu Pacjenta jest analiza składu ciała. Badanie wykonuje się dzięki specjalistycznemu urządzeniu marki Tanita, które mierzy masę ciała, masę tkanki tłuszczowej, masę tkanki mięśniowej i wiele innych parametrów, jak na przykład: zawartość wody w organizmie i wiek metaboliczny Pacjenta.
Dietetyk może przeprowadzić testy pokarmowe pod kątem nietolerancji na alergeny. Dzięki wynikom badania Pacjent dowiaduje się jakie produkty działają na niego niekorzystnie, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia (alergeny), a także które produkty są polecane i działają na Pacjenta dobroczynnie.
W Klinice Miracki można również wykonać badanie DNA, pod kątem nietolerancji pokarmowej. To specjalistyczne badanie pozwala zdiagnozować genetyczne podłoże nietolerancji pokarmowej. Jest bardzo pomocne w precyzyjnym zdiagnozowaniu przyczyn dolegliwości i chorób o podłożu dietetycznym.

Konsultacja dietetyczna – efekty

Po konsultacji dietetycznej i wykonaniu niezbędnych badań lekarz określa jakie są zalecenia i możliwości terapeutyczne. Lekarz układa plan żywieniowy, może zalecić odpowiednie dla Pacjenta zmiany nawyków, wypracować listę potrzeb dotyczących aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Umawia się również z Pacjentem na wizytę kontrolną i kolejną konsultację. W Klinice Miracki do każdego Pacjenta podchodzimy bardzo indywidualnie. Niezmiernie ważne jest, by terapia była bezpieczna dla Pacjenta, racjonalna i dostosowana do możliwości Pacjenta. Empatyczne podejście, dokładne wsłuchanie się w potrzeby Pacjenta i wsparcie, pozwalają wypracować najbardziej efektywne leczenie. Należy pamiętać, że problemem dietetycznym nie zawsze jest otyłość. Terapia może prowadzić do redukcji masy ciała, ale również do odbudowania zdrowej równowagi żywieniowej, wypracowania zdrowych nawyków, wyeliminowania alergenów, uzupełnienia braków ważnych składników odżywczych i osiągnięcia zdrowia i dobrego samopoczucia Pacjenta.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat konsultacji dietetycznej, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o konsultacji dietetycznej, forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania.