Konsultacja lekarska

Konsultacja lekarska

Konsultacja lekarska to spotkanie z lekarzem specjalistą. Konsultacja odbywa się w trakcie każdej wizyty lekarskiej a w szczególności przed wykonaniem jakichkolwiek zabiegów medycyny estetycznej, chirurgii czy chirurgii plastycznej. Może również mieć charakter wizyty kontrolnej po wykonanym zabiegu. Konsultacja lekarska jest nieodłącznym elementem każdej terapii. Lekarz, dzięki wnikliwemu wywiadowi ustala wszelkie zalecenia zabiegowe, przeciwwskazania do zabiegów, określa również stan zdrowia Pacjenta, jego oczekiwania i efekt rozpoczętej terapii.

Konsultacja lekarska przed pierwszym zabiegiem

Przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej, chirurgii bądź chirurgii plastycznej odbywa się konsultacja z lekarzem. Konsultacja może odbyć się w dniu wykonania zabiegu i wtedy jest bezpłatna, bądź w innym czasie, jeśli Pacjent sobie tego życzy.
Specjalista pyta Pacjenta o stan zdrowia, przyjmowane leki, przebyte choroby, ciążę i wszelkie okoliczności, które mogą wpływać na przeciwwskazania do zabiegu. Tylko specjalista o empatycznym podejściu wie jak rozmawiać z Pacjentem, by zdobyć niezbędną wiedzę o stanie zdrowia Pacjenta i dobrać odpowiednią terapię. To bardzo ważne, by wszelkie stosowane terapie były bezpieczne. Wnikliwa rozmowa pozwala określić przeciwwskazania do poszczególnych zabiegów. Mogą do nich należeć niektóre choroby, lekoterapie, ogólny zły stan zdrowia Pacjenta lub inne okoliczności. Przeciwwskazania do zabiegów mogą być różne dla każdego Pacjenta, często zależą od bardzo indywidualnych predyspozycji a nawet nawyków i trybu życia. Dlatego tak ważna jest rozmowa specjalisty z Pacjentem, w celu określenia wszelkich okoliczności, które są podstawą do odłożenia zabiegu w czasie bądź jego niewykonania.

Podczas rozmowy lekarz pyta również o oczekiwania Pacjenta względem zabiegów, dobiera najbardziej odpowiednią terapię i odpowiada na wszelkie pytania. W Klinice Miracki bardzo cenimy sobie spotkanie z Pacjentem. Empatia, poświęcenie czasu i uwagi dają Pacjentowi pełną wiedzę o proponowanych procedurach, a także poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Przed Pacjentem nie mamy nic do ukrycia, dlatego wyznajemy zasadę, że nie ma głupich czy zbędnych pytań.

Zalecenia pozabiegowe

Po każdym zabiegu lekarz omawia odpowiednie postępowanie z obszarem zabiegowym, zasady zachowania ostrożności i zalecenia. Wśród nich mogą znaleźć się ostrożne obchodzenie się ze skórą po zabiegu, stosowanie kosmetyków bądź preparatów przyspieszających gojenie, ograniczenie ekspozycji na słońce czy aktywności fizycznej. Lekarz może również polecić wykonanie kolejnych zabiegów przedłużających i pogłębiających efekt pierwszej terapii, powodujących szybsze gojenie i wzmacniających procesy regeneracji skóry. Wiele nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji. To oznacza, że Pacjent w niedługim czasie po zabiegu może wrócić do codziennych aktywności.

Wizyta kontrolna

Wizyta kontrolna ma na celu zbadanie stanu zdrowia Pacjenta po zabiegu. Pozwala określać efekty i proponować kolejne zalecenia pozabiegowe. Część zabiegów medycyny estetycznej nie wymaga wizyty kontrolnej, jeżeli Pacjent czuje się dobrze a wszelkie konsekwencje terapii przebiegają zgodnie z planem. Każdy Pacjent może jednak przyjść na bezpłatną wizytę kontrolną do lekarza, który wykonywał zabieg. Jeżeli Pacjent chce sprawdzić czy rekonwalescencja przebiega właściwie, gdy ma pytania bądź wątpliwości może przyjść na wizytę kontrolną o każdej porze w godzinach pracy Kliniki. Jeżeli jednak Pacjent zauważy niepokojące objawy i poczuje się źle, powinien niezwłocznie zgłosić się do lekarza prowadzącego lub skontaktować się z naszą Kliniką. W Klinice Miracki czujemy się odpowiedzialni za naszych Pacjentów, zawsze służymy pomocą, radą i obejmujemy ich opieką. Bezpieczeństwo Pacjentów jest dla nas najważniejsze. Dlatego korzystamy tylko ze sprawdzonych, certyfikowanych technologii i urządzeń, a nasi lekarze, kosmetolodzy i cały personel to zespół ciągle się kształcących profesjonalistów, o najwyższych kwalifikacjach.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat konsultacji lekarskiej, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o konsultacji lekarskiej, forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania.