Kwas hialuronowy

Zalety zabiegu

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka, która pełni rolę naturalnego spoiwa międzykomórkowego. Jego rola jest szczególnie istotna dla kondycji, zdrowego i sprężystego wyglądu naszej skóry. Niestety, z wiekiem oraz na skutek działania czynników zewnętrznych poziom kwasu hialuronowego w naszym ciele drastycznie się obniża. Wtedy pojawiają się zmarszczki, skóra ulega rozluźnieniu i pojawiają się znane wszystkim objawy starzenia się skóry.
Medycyna estetyczna jest jednak w stanie zaradzić tym oznakom upływającego czasu – nowoczesne wypełniacze oparte na bazie kwasu hialuronowego skutecznie i na długo pozwalają przywrócić cerze dawny blask i sprężystość.

Wskazania

Wypełniacze znajdują swoje zastosowanie przy wszystkich zabiegach, którym celem jest poprawienie owalu twarzy i przywróceniu jej młodego, zdrowego wyglądu. A zatem, jeżeli borykasz się z problemami w postaci:
– zbyt wąskich lub nierównych ust,
– opadających kącików ust,
– głębokich, silnie zaznaczonych zmarszczek na twarzy,
– zmarszczek na szyi i dekolcie,
– niezadowalającego kształtu podbródka i linii żuchwy,
– zwiotczałej skóry na dłoniach
skorzystanie z nowoczesnego, sprawdzonego wypełniacza aplikowanego przez profesjonalistę jest najlepszym rozwiązaniem.

Efekty

Stosowanie wypełniaczy skutkuje bardzo szybką poprawą wyglądu – skóra staje się ożywiona, głęboko nawilżona i uzyskuje utraconą sprężystość i gładkość.
W zasadzie natychmiast po zabiegu większość bruzd i zwiotczeń znika, a efekty utrzymują się przez długie miesiące. Naturalnie czas utrzymania się efektów zabiegu jest zależny od wielu czynników, wśród których najistotniejsze to:
– wiek i kondycja skóry,
– styl życia pacjenta,
– ogólny stan zdrowia,
– ilość i miejsce podania preparatu.
Stały kontakt z lekarzem pozwoli jednak Państwu utrzymać zdrowy i młody wygląd przez wiele miesięcy – jeżeli będzie istniała konieczność uzupełnienia preparatu w skórze, specjaliści Kliniki Miracki wskażą Państwu odpowiedni moment powtórzenia zabiegu.

Szczegóły zabiegu

Zabieg iniekcji wypełniacza trwa od 15 do 45 minut w zależności od ostrzykiwanego obszaru i stopnia zaawansowania problemu skóry. Stosowanie wypełniacza zasadniczo nie wymaga szczególnego przygotowania pacjenta przed zabiegiem, jednak wskazane jest odstąpienie od zażywania aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych na kilka dni przed planowaną procedurą – pomoże to uniknąć zasinień po zabiegu.
Iniekcja przebiega praktycznie bezboleśnie – obszar, który będzie ostrzykiwany jest przed zabiegiem znieczulany przez lekarza. Podczas samego zabiegu pacjent odczuwa jedynie delikatne nakłucie. Wypełniacze wstrzykiwane są w odpowiednie obszary skóry, by wypełnić linie, poprawić kontur twarzy i ust, zachowując naturalny wygląd. Iniekcja następuje w głębsze warstwy skóry, w obszarach zapadniętych, pomarszczonych, lub dotkniętych bliznami.
Kluczem do skutecznie wykonanego ostrzykiwania jest precyzja, doświadczenie i wiedza prowadzącego zabieg na temat struktury i funkcjonowania skóry. Dlatego wszystkie zabiegi ingerujące w głębsze warstwy skóry muszą być wykonywane przez lekarzy medycyny estetycznej!
Efekty zabiegu widoczne są natychmiastowo. U niektórych pacjentów tuż po zabiegu mogą wystąpić lekkie zasinienia, które jednak znikają po kilku dniach.

Wskazania pozabiegowe

Przez kilka dni po zabiegu ostrzyknięte wypełniaczem obszary należy traktować z dużą delikatnością – nie należy ich silnie rozmasowywać ani uciskać. Poza tym pacjent po zabiegu z użyciem wypełniacza może prowadzić zupełnie naturalny styl życia.

Ceny zabiegu Kwas hialuronowy

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu kwas hialuronowy, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu kwasem hialuronowym – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu kwasem hialuronowym.

Przeciwwskazania

Procedura iniekcji wypełniaczem nie jest wskazana dla osób:
– w trakcie ciąży i karmienia,
– przechodzących miesiączkę, zażywających aspirynę lub inne leki przeciwzapalne,
– nadwrażliwych na substancję zawarte w wypełniaczu, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające,
– alergików,
– pacjentów przechodzących chorobę nowotworową,
– pacjentów w trakcie infekcji skórnych,
– chorych na porfirię lub epilepsję.