Laserowe fotoodmładzanie – Icon MaxG

Zalety zabiegu

Przywrócenie naturalnego, zdrowego i młodzieńczego kolorytu twarzy, nadanie skórze świeższego i młodszego wyglądu zwłaszcza po forsujących letnich lub zimowych miesiącach, kiedy wpływają na nią ekstremalne czynniki atmosferyczne – to marzenie niejednej z nas.
Jeżeli nie chcemy lub nie potrzebujemy radykalnej zmiany, a zależy nam na wizualnym odświeżeniu i odmłodzeniu twarzy – nieablacyjny zabieg laserowy Icon głowicą MaxG jest doskonałym sposobem na osiągnięcie wymarzonego efektu.
Laser Icon Palomar pozwala na nieinwazyjne, bezpieczne i bardzo skuteczne przywrócenie młodego, pięknego wyglądu twarzy i szyi. Dzięki skorzystaniu z zabiegu Palomar MaxG będziecie mogli Państwo zaraz po zabiegu wrócić do naturalnych czynności, ponieważ skóra po terapii szybko wraca do zdrowej kondycji.

Wskazania

Icon MaxG stosowany jest do fotoodmładzania, przywracania naturalnej sprężystości, naprężenia i kolorytu skórze. Wykorzystywany jest również jako profilaktyka przed pojawieniem się na twarzy nieestetycznych „pajączków” oraz przed wystąpieniem trądziku różowatego. Jednak możliwości platformy laserowej Palomar Icon pozwalają na wykorzystanie tego zabiegu również przy leczeniu innych przypadłości. Dotyczy to między innymi:
 • laserowego usuwania blizn,
 • laserowego usuwania rozstępów,
 • zamykania naczynek,
 • usuwania przebarwień skórnych,
 • usuwania zmian rubinowych.

Efekty

W wyniku działania zabiegów z użyciem lasera Icon z głowicą MaxG skóra staje się wyraźnie zdrowsza, gładsza i młodsza. Pobudzone zostają procesy produkcji włókien kolagenowych, a co za tym idzie po upływie kilkunastu tygodni od zabiegu skóra znacząco napręża się i zyskuje sprężystość. W wyniku terapii wyrównuje się również koloryt skóry, znikają przebarwienia a cera staje się bardziej świetlista i świeższa.
Zabieg fotoodmładzania. O tym, ile zabiegów jest koniecznych dla uzyskania satysfakcjonującego efektu, decyduje lekarz po kilku dniach od przeprowadzenia pierwszej procedury. Na ogół pełna terapia zamyka się w około 3-5 sesjach, po których skóra zaczyna wyraźnie zyskiwać blask i świeżość.

Szczegóły zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu Pacjent powinien pamiętać o odpowiednim przygotowaniu skóry, gwarantującym najlepsze efekty działania lasera Icon. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę, aby:
 • na kilka tygodni przed zabiegiem nie eksponować skóry na słońce (również solarium),
 • nie wykonywać zabiegów drażniących skórę, w tym mikrodermabrazji, głębokich peelingów,
 • nie używać kosmetyków zawierających kwasy lub retinoidy,
 • odstawić preparaty mogące uwrażliwiać na światło – między innymi takie, które zawierają dziurawiec bądź nagietek.
Sam zabieg przeprowadzany jest szybko: od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i jego przebieg jest praktycznie bezbolesny. Osoby szczególnie wrażliwe na ból mogą w trakcie operowania wiązki laserowej odczuwać lekkie szczypanie i poczucie gorąca na skórze, które utrzymuje się do kilku godzin po zabiegu, jednak dolegliwość ta nie jest na tyle uciążliwa, aby stosować znieczulenie podczas procedury medycznej.
Głowica MaxG jest wyspecjalizowanym narzędziem perfekcyjnie przystosowanym do leczenia zmian zwiotczeniowych i wyrównywania kolorytu skóry poprzez fototermolizę, czyli niszczenie naczyń przy użyciu światła i wysokiej temperatury. Urządzenie wysyła wiązkę o długości fali, która jest optymalnie dostosowana do zaabsorbowania jej przez hemoglobinę nadającą czerwony kolor krwi. Zawarta w impulsie energia świetlna zamieniana jest w naczyniu w ciepło. Energii tej jest na tyle dużo, że dochodzi do błyskawicznego odparowania wody z naczynia i koagulacji białek. Naczynie ulega obkurczeniu, zasuszeniu, a w końcu wchłonięciu. Tkanki okoliczne pozostają nienaruszone, co pozwala na błyskawiczny powrót pacjenta do normalnego trybu życia tuż po zakończeniu zabiegu.
Tuż po zakończeniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta, przybiera tez na kilka dni nieco ciemniejszy odcień, który jednak z czasem wyrównuje się do naturalnego kolorytu skóry Pacjenta.

Wskazania pozabiegowe

Po zabiegu należy dać skórze czas na komfortową regenerację. Zaczerwienienia i lekkie opuchnięcia można niwelować przez używanie okładów chłodzących i kremów łagodzących. Dla zmaksymalizowania i przyspieszenia efektów zabiegu skora powinna być po zabiegu intensywnie nawilżana i natłuszczana, do momentu, kiedy sami Państwo poczujecie, że można wrócić do zwyczajowej, codziennej pielęgnacji.
Kluczowym wskazaniem pozabiegowym jest ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym przez kilkanaście dni po zabiegu – w tym czasie nie należy korzystać z solarium czy innego rodzaju kąpieli słonecznych i używać kremów z wysokimi filtrami UV.

Ceny zabiegu laserowe fotoodmładzanie – Icon MaxG

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat zabiegu laserowe fotoodmładzanie – Icon MaxG,  zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu laserowe fotoodmładzanie – Icon MaxG – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu laserowe fotoodmładzanie – Icon MaxG.

Przeciwwskazania

Zabiegów przy użyciu lasera Icon Palomar nie nalezy stosować, kiedy u pacjenta występują:
 • uszkodzenia skóry, stany zapalne oraz przewlekłe zapalne dermatozy (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca),
 • nadwrażliwość na światło lasera oraz kiedy pacjent jest w trakcie przyjmowania ziół i leków światłouczulających typu skrzyp, nagietek, dziurawiec, antybiotyki,
 • nowotwory skóry,
 • skłonność do tworzenia bliznowców,
 • terapia izotretinoiną, steroidami, oraz retinoidami
 • infekcje bakteryjne, wirusowe,
 • cukrzyca,
 • opalona skóra, lub kiedy pacjent używa kremów samoopalających,
 • w ciągu 4 tygodni pacjent został poddany zabiegom z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lyb hydroksyapatytu,
 • ciąża.