Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu – FOTONA

Zalety zabiegu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to przypadłość, która dotyka nadspodziewanie liczną grupę kobiet. Według badań problem ten dotyczy w Polsce nawet 40% kobiet powyżej 40 roku życia. I mimo że zwykło się uważać, że wysiłkowe nietrzymanie moczu to schorzenie, z którym zmagają się tylko starsze osoby oraz ewentualnie kobiety po porodzie, więcej w tej tezie mitu niż prawdy. Niestety wciąż jest to choroba, która dla Polek jest wstydliwym tabu, o którym mówią niechętnie, licząc, że problem sam zniknie.
Tymczasem wczesna diagnostyka powoduje, że leczenie schorzenia we wczesnych stadiach jest bardzo szybkie i skuteczne. Szczególnie, że Pacjentka może uniknąć chirurgicznego, bolesnego zabiegu. Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest niemal całkowicie bezbolesną, szybką, na ogół jednozabiegową procedurą, która doskonale się sprawdza jako alternatywa dla rozwiązań chirurgicznych, przede wszystkim we wczesnych stadiach choroby lub wtedy, kiedy zabieg chirurgiczny jest niemożliwy do wykonania.

Wskazania

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu przy pomocy lasera Fotona Dualis SP rekomendujemy wszystkim Paniom, których codzienne funkcjonowanie jest zaburzone przez tę nieprzyjemną dolegliwość. Niezależnie od przyczyny (wiek Pacjentki, niedawna ciąża, otyłość, brak regularnych ćwiczeń) wysiłkowe nietrzymanie moczu ma niemal zawsze ten sam mechanizm – zwiotczałe i rozluźnione mięśnie, które podtrzymują pęcherz w naturalnej dla niego pozycji, przestają prawidłowo pełnić swoją rolę. Pęcherz obniża się i zmienia się jego kąt w stosunku do cewki, co z kolei uniemożliwia tej ostatniej dokładne domknięcie. A to skutkuje brakiem kontroli nad zatrzymywaniem moczu.
Mimo że wieli Pacjentkom wydaje się, że delikatne „popuszczanie” moczu zniknie samo, na ogół nie znika – przeciwnie – pogłębia się, bowiem niestymulowane mięśnie wiotczeją i stają się coraz słabsze.
Dlatego laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu rekomendujemy szczególnie Pacjentkom, które dostrzegają u siebie wczesne objawy schorzenia i wszystkim tym, które nie podjęły dotychczas leczenia.

Efekty

Zabieg laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu jest na ogół przeprowadzany jednorazowo, a jego efekty są zauważalne dla Pacjentki bardzo szybko. Po terapii laserowej zdecydowanie poprawia się kondycja tkanek odpowiedzialnych za prawidłowe podtrzymywanie pęcherza – stają się one jędrniejsze i bardziej elastyczne. Dzięki temu dolegliwość ustępuje i Pacjentka może cieszyć się zdecydowaną poprawą komfortu życia. Dla podtrzymania efektów zabiegu jak najdłużej, rekomendujemy rozpoczęcie regularnych ćwiczeń mięśni Kegla.

Szczegóły zabiegu

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, wykonywany bez znieczulenia. Nie wymaga on ze strony Pacjentki żadnego dodatkowego przygotowania, natomiast cała procedura zajmuje nie więcej niż 30 minut.
Leczenie wysiłkowego nieotrzymania moczu polega na przywróceniu napięcia i sprężystości mięśni dna miednicy oraz górnej ściany pochwy. W tym celu stosujemy metodę leczenia laserem erbowo-yagowym Fotona Dualis SP. Laser stymuluje namnażanie włókien kolagenowych oraz sprzyja obkurczaniu istniejących tkanek poddanych zabiegowi. Metoda prowadzi przede wszystkim do wzmocnienia powięzi wewnątrzmiedniczej, ścian pochwy oraz całego obszaru ujścia cewki moczowej, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywraca jej prawidłową funkcjonalność.

Wskazania pozabiegowe

Pacjentka może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Możliwe jest okazjonalne wystąpienie przesięku surowiczego – w takim przypadku zalecamy stosowanie podpasek higienicznych. Zalecamy też zdecydowane unikanie stosunków płciowych w przedziale 2- 3 tygodni od zabiegu.

Ceny zabiegu laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu – Fotona

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu – Fotona,  zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu – Fotona – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu – Fotona.

Przeciwwskazania

Przeciwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:
– aktywne schorzenia nowotworowe,
– aktywne infekcje dróg moczowych i rodnych.