Laserowe usuwanie zmian skórnych CO2

Zalety zabiegu laserowe usuwanie zmian skórnych CO2

Kurzajki, brodawki i inne narośle skórne, które nie noszą znamion nowotworowych, ale wyraźnie szpecą i przeszkadzają często w normalnym, komfortowym funkcjonowaniu, niejednokrotnie są do usunięcia łatwiejsze niż nam się zdaje. Bywa, że radzimy sobie przez całe lata z pieprzykami czy brodawkami, które są powodem nienajlepszego samopoczucia, jednak wydaje nam się, że zostały nam dane „na zawsze”. Tymczasem współczesna laseroterapia potrafi się uporać z tego rodzaju zmianami już w ciągu jednej, kilkudziesięciominutowej wizyty. Czasami, przy większych zmianach w ciągu kilku sesji terapeutycznych. Ogromna skuteczność, niskie ryzyko powikłań i szybki powrót do formy po zabiegu, a także bardzo sprawna regeneracja skóry po zabiegu powodują, że laser CO2 jest uważany dziś za najlepsze narzędzie do usuwania znamion.

Efekty: laserowe usuwanie zmian skórnych CO2

Po wykonaniu zabiegu usuwania znamion laserem CO2 zmiany skórne, które były poddane leczeniu całkowicie znikają nie pozostawiając po sobie śladów w postaci blizn. Zabieg jest jednorazowy, w przypadku większych zmian wymaga kilku sesji.

Wskazania: laserowe usuwanie zmian skórnych CO2

Wskazaniami do wykonania zabiegu laserem CO2 są:

 • włókniaki
 • naczyniaki rubinowe,
 • brodawki wirusowe
 • brodawki narządów płciowych (kłykciny kończyste)
 • niektóre znamiona barwnikowe (tzw. pieprzyki)
 • niektóre blizny
 • inne narośle skórne

Szczegóły zabiegu laserowe usuwanie zmian skórnych CO2

Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony Pacjenta. Trwa od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności o wielkości zmiany.
Skóra pacjenta przed przystąpieniem do zabiegu jest odkażana. Zabieg nie wymaga znieczulenia jako że podczas jego trwania jest nieustannie chłodzona strumieniem zimnego powietrza. To powoduje, że zabieg jest praktycznie bezbolesny dla Pacjenta.
Następnie lekarz przystępuje do usunięcia zmiany skórnej.
Laser CO2 jest doskonałym narzędziem chirurgicznym znajdującym zastosowanie w dziedzinie dermatologii estetycznej. Ogromną zaletą jest bezkontaktowa praca lasera gwarantująca całkowitą czystość pola operacyjnego.
Odparowanie wiązką światła laserowego w zależności od głębokości i wielkości zmiany chorobowej może być wykonywane przy użyciu różnych trybów pracy lasera. W zetknięciu z uwodnioną tkanką chorobową dochodzi do jej bezkrwawego odparowania. W tym momencie następuje usuwanie włókniaków i innych zmian skórnych. Miejsce po odparowaniu następnego dnia pokrywa się powierzchownym brązowym strupkiem.

Zalecenia pozabiegowe: laserowe usuwanie zmian skórnych CO2

Ranki pozostałe po zabiegu można myć wodą z mydłem, powinno się także dezynfekować je preparatem spirytusowym. W przypadku większych ran zaleca się zakładanie plastra z opatrunkiem przepuszczającym powietrze. Jeśli jest taka konieczność, powierzchowne strupki na twarzy i szyi można pokryć makijażem. Proces gojenia trwa od kilku dni do 3-4 tygodni. Bezpośrednio po wygojeniu ranek nie należy opalać w tych miejscach skóry, ze względu na ryzyko przebarwień świeżo utworzonego naskórka.

Sprawdź także radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych. 

Ceny zabiegu laserowe usuwanie zmian skórnych CO2

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu laserowe usuwanie zmian skórnych CO2, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o laserowym usuwaniu zmian skórnych CO2 – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu laserowego usuwania zmian skórnych.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do usuwania zmian skórnych laserem CO2 są:

 • aktywne infekcje w obrębie leczonej zmiany (bakteryjna lub wirusowa, np. opryszczka)
 • skłonność do keloidów lub blizn przerosłych.
  Inaczej niż w przypadku większości laserów do wykonania zabiegu CO2 nie ma przeciwwskazań u dzieci, kobiet ciężarnych i w przypadku skóry opalonej, ponieważ chromoforem dla tego lasera nie są barwniki skóry (melanina i hemoglobina), a woda.