Leczenie rozstępów Icon 1540

Zalety zabiegu

Laseroterapia frakcyjna jest jedną z najbardziej sprawdzonych, skutecznych, szybkich i bezpiecznych dla Pacjenta metod stosowanych w medycynie estetycznej do znaczącej, jakościowej poprawy wyglądu skóry. Przywrócenie jędrności, usuwanie zmarszczek, bruzd i przebarwień, ale też usuwanie blizn, czy wreszcie rozstępów szpecących ciało to główne atuty tej techniki.
Wyjątkową zaletą frakcyjnego, nieablacyjnego lasera Icon, współpracującego z głowicą 1540 jest wysokie bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów, przy jednoczesnej minimalnej inwazyjności, a jednocześnie spektakularne efekty zabiegowe.
W przypadku leczenia rozstępów Icon 1540 osiąga doskonałe rezultaty: wyrównuje skórę, powoduje namnażanie włókien kolagenowych, dzięki czemu rozstęp ulega wypchnięciu i znaczącej redukcji. Dodatkowo, co bardzo ważne dla wielu osób, którym zależy na szybkiej i efektywnej terapii – leczenie przy pomocy lasera 1540 nie wymaga długiej rekonwalescencji i umożliwia normalne, codzienne funkcjonowanie nawet w trakcie leczenia.

Wskazania

Terapię laserem 1540 rekomendujemy jako doskonałą metodę usuwania rozstępów występujących na dowolnym obszarze ciała:

 • udach,
 • pośladkach
 • brzuchu,
 • piersiach,
 • pachach,
 • plecach.
  i wszystkich innych obszarach dotkniętych tymi nieestetycznymi skazami.

Efekty

Zastosowanie w leczeniu rozstępów terapii Icon 1540 przynosi wymierne rezultaty po zastosowaniu serii zabiegów. Dokładny plan terapii i możliwe do osiągnięcia efekty ustalane są podczas pierwszej wizyty lekarskiej. Najczęściej kuracja składa się z serii 4-6 zabiegów realizowanych w czterotygodniowych odstępach. Po zakończeniu terapii Pacjent może spodziewać się radykalnego zmniejszenia rozstępów, lub nawet całkowitego ich zaniknięcia.
Dla wzmocnienia efektów terapii rekomendowane jest łączenie jej z zabiegami wspierającymi jak choćby endermologia czy karboksyterapia.

Szczegóły zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu Pacjent powinien pamiętać o odpowiednim przygotowaniu skóry, gwarantującym najlepsze efekty działania lasera Icon. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę, aby:
 • na kilka tygodni przed zabiegiem nie eksponować skóry na słońce (również solarium),
 • nie wykonywać zabiegów mogących podrażnić skórę, w tym mikrodermabrazji i głębokich peelingów,
 • nie używać kosmetyków zawierających kwasy lub retinoidy,
 • odstawić preparaty mogące uwrażliwiać na światło – między innymi takie, które zawierają dzirawiec bądź nagietek.
Sam zabieg przeprowadzany jest szybko od klikunastu do kilkudziesięciu minut i jego przebieg jest praktycznie bezbolesny. Osoby szczególnie wrażliwe na ból mogą w trakcie operowania wiązki laserowej odczuwać lekkie szczypanie i poczucie gorąca na skórze, które utrzymuje się do kilku godzin po zabiegu, jednak dolegliwość ta nie jest na tyle uciążliwa, aby stosować znieczulenie podczas procedury medycznej.
Laser 1540 jest wyspecjalizowanym narzędziem perfekcyjnie przystosowanym do leczenia zmian w postaci blizn lub rozstępów poprzez bardzo głęboką stymulację komórek do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Laser dokonuje metodą frakcyjną termicznego zniszczenia komórek w głębokich warstwach skóry. Tkanki okoliczne pozostają nienaruszone, co pozwala na błyskawiczną reakcję organizmu w procesach regeneracyjnych.
Tuż po zakończeniu zabiegu skóra może być obrzmiała. Przybiera też na kilka dni nieco ciemniejszy odcień, który jednak z czasem wyrównuje się do naturalnego kolorytu skóry Pacjenta.

Wskazania pozabiegowe

Po zabiegu należy dać skórze czas na komfortową regenerację. Zaczerwienienia i lekkie opuchnięcia można niwelować przez używanie okładów chłodzących i kremów łagodzących. Dla zmaksymalizowania i przyspieszenia efektów zabiegu skóra powinna być po zabiegu intensywnie nawilżana i natłuszczana, do momentu, kiedy sami Państwo poczujecie, że można wrócić do zwyczajowej, codziennej pielęgnacji.
Kluczowym wskazaniem pozabiegowym jest ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym przez kilkanaście dni po zabiegu – w tym czasie nie należy korzystać z solarium czy innego rodzaju kąpieli słonecznych i używać kremów z wysokimi filtrami UV.

Ceny zabiegu laserowe leczenie rozstępów: Icon 1540

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat zabiegu laserowe leczenie rozstępów: Icon 1540,  zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu laserowe leczenie rozstępów: Icon 1540 – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu laserowe leczenie rozstępów: Icon 1540.

Przeciwwskazania

Zabiegów przy użyciu lasera Icon Palomar nie nalezy stosować, kiedy u pacjenta występują:
 • uszkodzenia skóry, stany zapalne oraz przewlekłe zapalne dermatozy (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca),
 • nadwrażliwość na światło lasera oraz kiedy pacjent jest w trakcie przyjmowania ziół i leków światłouczulających typu skrzyp, nagietek, dziurawiec, antybiotyki,
 • nowotwory skóry,
 • skłonność do tworzenia bliznowców,
 • terapia izotretinoiną, steroidami,  oraz retinoidami
 • infekcje bakteryjne, wirusowe,
 • cukrzyca,
 • opalona skóra, lub kiedy pacjent używa kremów samoopalających,
 • w ciągu 4 tygodni pacjent został poddany zabiegom z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lyb hydroksyapatytu,
 • ciąża.