Lipotransfer Adivive – przeszczep tkanki tłuszczowej

Zalety zabiegu

Lipotransfer, czyli przeszczep własnego tłuszczu z jednego obszaru ciała w inny, to nie tylko rewelacyjna metoda modelowania i wyszczuplania sylwetki. Lipofilling to również metoda na rewitalizację i wyraźną poprawę kondycji skóry.
Modelowanie sylwetki bez użycia syntetycznych substancji czy implantów, wyłącznie z wykorzystaniem własnych komórek tłuszczowych, metodą lipofillingu, to jeden z podstawowych atutów lipotransferu. Dzięki niemu możecie Państwo znacząco zmienić i skorygować kształt i objętość piersi, dokonać liftingu twarzy, czy wymodelować kształt całej sylwetki. Fakt, że dzieje się to wyłącznie w oparciu własną tkankę tłuszczową powoduje, że jest to najbardziej naturalna i przyjazna dla organizmu metoda. Dodatkowym atutem lipotransferu nowoczesnymi metodami jest jego niska inwazyjność i brak konieczności korzystania z rozwiązań chirurgicznych: Pacjenci, którzy poddali się nowoczesnemu lipotransferowi, poza niespotykanymi efektami chwalą sobie przede wszystkim szybkość powrotu do pełni formy po zabiegu i możliwość jego wykonania właściwie bez wyłączenia z codziennych obowiązków.
Ogromną zaleta zabiegów lipotransferu jest również zauważalny efekt rewitalizujący i odmładzający skórę. Odpowiednio wyseparowany i przygotowany do dalszego wszczepu tłuszcz jest dzięki lipofillingowi doskonałym źródłem komórek macierzystych, czyli struktur zdolnych do nieograniczonych podziałów i różnicowania się w wyspecjalizowane komórki. Komórki MSC wydzielają do środowiska czynniki wzrostu i cytokiny, które stymulują procesy naprawcze tkanek i ich naturalne odmłodzenie.
A zatem lipotransfer to zabieg, który pozwala szybko, bezpiecznie i w najbardziej naturalny oraz mało inwazyjny sposób znacząco wyszczuplić i wymodelować sylwetkę, a także poprawić wygląd i kondycję skóry.

Wskazania

Lipotransfer (czyli inaczej: lipofilling), to zabieg polegający na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta z obszarów, gdzie jest jej wystarczająco dużo (lub zbyt dużo), czyli najczęściej z ud, brzucha, pośladków, bioder, a następnie jej zaaplikowaniu w wybrane obszary ciała, którym Pacjent chce dodać objętości lub skorygować kształt, np. na twarz, szyję, podbródek, okolice oczu, w określone obszary pośladków czy do biustu. Krotko mówiąc: przeszczep tłuszczu.
Kiedy więc sięgamy po zabieg lipotransferu? Jeżeli nie ma medycznych przeciwwskazań do wykonania zabiegu przeszczepu tłuszczu, możemy z niego skorzystać zawsze, kiedy chcemy:
 • wyszczuplić i wymodelować sylwetkę, powiększyć biust
 • pozbyć się oznak starzenia skóry – ujędrnić ją i poprawić jej kondycję, wymogdelować i ukształtować biust
 • dokonać mało inwazyjnego liftingu twarzy, poprawić w sposób widoczny i trwały jej kontur, nadać wyrazu delikatnej okolicy oczu,
 • zredukować blizny pourazowe, pooperacyjne czy po leczeniu onkologicznym.

Efekty

W efekcie przeprowadzenia lipotransferu na poszczególnych obszarach:
 • skóra zostaje głęboko odnowiona i zagęszczona, wyraźnie spłycają się zmarszczki,
 • wymodelowany zostaje owal twarzy, przywracając twarzy młodszy wygląd, również w obszarze oczu, wypełnienia zmarszczek
 • piersi zyskują pełny kształt i młodzieńczą jędrność dzięki przeszczepowi tłuszczu,
 • pośladki czy łydki zyskują wymarzony kształt,
 • linia policzków zostaje podniesiona, znikają cienie pod oczami,
 • blizny znikają lub ulegają znaczącej redukcji.
Pierwsze efekty zabiegu są widoczne właściwie od razu po jego wykonaniu, jednak ostateczny rezultat możecie Państwo zobaczyć po około 7-10 dniach, kiedy znikną pozabiegowe opuchnięcia i zasinienia. Zabieg lipotransferu jest procedurą jednorazową, choć oczywiście nie ma przeszkód, żeby wykonywać go kilkukrotnie, na różnych obszarach ciała dla zmaksymalizowania efektów.
Należy też do zabiegów o efektach trwałych – oczywiście czas utrzymania się rezultatów jest zależny od wielu indywidualnych czynników w tym też diety i trybu życia, jednak przy odpowiedniej pielęgnacji ciała powinien utrzymywać się latami.

Szczegóły zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu, lekarz przeprowadza wywiad medyczny z Pacjentem, którego celem jest kwalifikacja do procedury oraz szczegółowe ustalenie jej zakresu. Lekarz określa precyzyjnie obszary, z których zostanie pobrana tkanka tłuszczowa oraz miejsca, gdzie zostanie przeniesiona. Taki, ustalony na wstępie plan poprawy wolumetrycznej zostanie skrupulatnie wdrożony podczas zabiegu. Jednorazowo pobierane jest nie więcej niż 20-30ml tłuszczu, którego objętość po odwirowaniu, czyli przygotowaniu do wszczepu, ulega zmniejszeniu.
Następnie obszary, w które zostanie wkłuta kaniula odprowadzająca (i w dalszej kolejności, wprowadzająca) tłuszcz, zostają miejscowo znieczulone, tak, żeby Pacjent nie odczuwał dolegliwości bólowych podczas zabiegu.
Przy pomocy cienkich kaniuli tłuszcz jest odsysany z wybranego obszaru, a następnie przekazywany do przygotowania w specjalnej wirówce. Odwirowany, czysty tłuszcz, bogaty w komórki MSC, czyli komórki macierzyste zostaje ponownie za pośrednictwem specjalnej kaniuli wstrzykiwany w wybrany obszar. Pobranie, odwirowanie i wstrzykiwanie, w zależności od liczby wybranych obszarów i ilości odessanego tłuszczu trwa od kilkudziesięciu minut do około 2 godzin.
Po zabiegu skóra jest wyraźnie opuchnięta, zdarzają się na niej również zasinienia, jednak są to objawy, które znikają po kilku, maksymalnie kilkunastu dniach. W opinii naszych Pacjentów nie są to objawy szczególnie mocno uciążliwe.

Wskazania pozabiegowe

Bezpośrednio po zabiegu, dla uzyskania optymalnych rezultatów i jak najszybszego powrotu do formy należy:
 • unikać intensywnego wysiłku fizycznego,
 • nosić odzież lub opatrunek uciskowy przez okres około 2 tygodni,
 • nie narażać skóry na ekstremalne warunki termiczne; unikać gorących kąpieli i wysokich temperatur,
 • przez około tydzień ze szczególną troską traktować obszar pozabiegowy; nie uciskać, nie trzeć oraz w miarę możliwości nie spać na poddawanej zabiegowi okolicy.

Jeśli chcesz wesprzeć działanie zabiegu oraz dodatkowo pozwolić sobie na odrobinę relaksu, sprawdź także endermologię LPG Alliance.

Ceny zabiegu Lipotransfer Adivive – przeszczep tkanki tłuszczowej

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu lipotransfer Adivive – przeszczep tkanki tłuszczowej, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu lipotransfer Adivive – przeszczep tkanki tłuszczowej – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu przeszczepu tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu lipotransferu, w opinii ekspertów są przede wszystkim:
 • ciąża,
 • aktywne infekcje,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • choroby nowotworowe.